Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összeköltözésnél, hogy zajlana...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözésnél, hogy zajlanak az anyagi dolgok?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok az egyetemen. Albérletben lakok, 2 lakótársam van. Az albérletet a szüleim fizetik, részben legalábbis. Először az egészet fizették, aztán én találtam diákmunkát, amivel keresek annyit, hogy mostmár csak egy bizonyos összeget kapok tőlük havonta, a többi részét + a kajámat én állom a fizumból. Viszont nem mindig van ugyanannyi meló és változó a fizetésem, szal előfordult, hogy több kellett tőlük. Mondhatjuk, hogy dolgozom, hogy besegítsek nekik, és ne mindent nekik kelljen állni, de azért egyedül nem boldogulnék még. Páromnak saját lakása van, és mostanában alig alszom az albérletemben, szinte állandóan nála vagyok. Múltkor már meg is jegyezte, hogy ennyi erővel felmondhatnám az albérletemet és átcuccolhatnék hozzá. Amihez igazából lenne is kedvem, sőt nagyon boldog lennék ha együtt élhetnénk, lakótársat simán találnék magam helyett, szal a többiekkel se csesznék ki, csak nem tudom hogy megy az anyagi része ilyenkor a dolgoknak. Normál esetben gondolom felesben fizetnénk a rezsit, merthogy saját lakás, szóval bérleti díj nincs. De akkor a szüleim ugyanúgy adni fogják nekem a pénzt amit eddig? Vagy hogy szokták ezt csinálni? Mert innentől mégiscsak a saját életemet élem, hogy néz ki, ha pénzt adnak nekem továbbra is. Viszont anélkül meg elég nehézkesen jönnék ki, azt se szeretném, hogy a párom álljon mindent ahogy eddig, amíg egyedül élt. Hogy szokták ezt csinálni?
2011. márc. 17. 19:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát, most nem tök mindegy a szüleidnek, hogy bérleti díjra adnak neked pénzt v. rezsiköltségre?
2011. márc. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Velük még nem is beszéltem erről. A párom is csak felvetette a dolgot, nem beszélgettünk el róla annyira még, hogy hogy is lenne, vagy mikor.

Engem zavarna a tudat, hogy elkezdtem az önálló életemet, összeköltöztem egy férfival és még mindig anyámék pénzelnek otthonról. Van egy olyan érzésem, hogy ők se vennék ezt olyan lazán. Bevallom, szerintem nem csípik a páromat, pedig nincs rá okuk, de mégis olyan érzésem van, hogy miközben egyre komolyodnak a dolgok köztünk, ők titkon abban reménykednek, hogy majdcsak szétmegyünk már. Ilyen körülmények között nem tartom valószínűnek, hogy támogatnának továbbra is.

2011. márc. 17. 21:39
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak arra voltam kíváncsi, hogy normál esetben, tehát ha a szülők támogatják a kapcsolatot, akkor ugyanúgy segítenek anyagilag mint előtte? Persze ha a párom is egyetemista lenne, akkor őt is a szülei segítenék és máshogy nézne ki a dolog, de ő már lediplomázott és pár éve egyedül tartja fenn magát.
2011. márc. 17. 21:42
 4/6 kovpet ***** válasza:
Úgy szokták csinálni, hogy megbeszélik, hogy mi legyen :)
2011. márc. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát innen nem látunk a szüleid fejébe. Meg talán előbb az kéne, hogy barátod ne csak poénból mondja esetleg, hanem komolyan beszéljétek meg a lényeges dolgokat, elképzeléseket, utána odaállsz/tok a szüleid elé és vekül is megbeszélitek, mi legyen.

De gondolom egy kapcsolat a közös kasszán szokott alapulni, tehát nem gáz, ha pár évig ő fizet többet, te meg hazaadod, amit keresel. Persze csak ha önként ajánlja fel.

2011. márc. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi nem nézzük, hogy "én fizetésem-te fizetésed". Amit keresünk, az szépen megy a "közösbe". Én olyan másodika körül szoktam fizetést kapni, abból intézzük a hónap első nagybevásárlását, meg az albérletet és a rezsit. Párom tizedike körül kapja meg a pénzt, abból rendezzük az egyéb kiadásokat. Hetente szoktunk "vagyonszámlálást" tartani, amikor megnézzük, hogy hol tartunk, milyen kiadásokra van kilátás, mi az, amit megengedhetünk magunknak, és mi az, amiről le kell mondani. 22/N
2011. márc. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!