Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek helyesen cseleksze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek helyesen cselekszem? Tapasztalatokat, véleményeket várok! Újrakezdés, vagy végleg elfelejtés?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most végzek, továbbtanulás a cél. Egy éve szakítottam a barátommal, de úgy, hogy ő még mindig szeretett. Még most is, és mivel mindenkinek jár egy második esély, úgy döntöttem újra megpróbálom vele, csakhogy! Van néhány bökkenő a dologban.


Eleve azért szakítottam vele, mert tönkrement a kapcsolatunk egyrészt a sok piti dolgon való civakodás miatt(miért nem hívom fel este, miért kések 5 percet, miért nincs kedvem vele lenni...), másrészt a túlzott megkötések miatt(ha el akartam menni valahova, engedélyt kellett kérnem tőle, különben kicsapta érte a balhét!), féltékenység miatt(elmentem egy napos biciklitúrára egy sráccal, akivel semmi sincs köztünk, csak barátság, ami a párom szerint nem létezik) és szüleim miatt(folyton szekáltak vele, hogy mit akarok ettől a sráctól, és hogy ő mit akar tőlem)(nem írok le mindent, de voltak még durva dolgok részéről). Mindezek csak az ő rossz oldalát mutatják, ami nem fair, ha egy párkapcsolatot akarok bemutatni. Az én részemről a túlzott megtagadás, a nem alkalmazkodás, a csakazértismegcsinálom viselkedés és a túlzott szabadságvágy és persze a hülye sértegető mondatok odavágása(csak a pénzemért szeretsz?). Úgy gondolom, ha megbeszéljük emberhez méltóan a problémákat, találunk rá megoldást. Hogy miért akarom vele újrakezdeni? Nos erre egyszerű a válasz. Mert egy év alatt nem voltam képes elfelejteni őt, mert nem voltam képes egy újabb kapcsolatba belemenni, és mert úgy érzem én voltam az, aki többet ártott neki. Mivel még mindig szeret, és én is vonzódok hozzá, megbeszéltük a dolgokat, bizonyos kikötésekkel. A lényeg, hogy szüleimtől félek a legjobban. Maradiak, sosem szerették a barátomat, és folyton piszkálták. Na ezek után szerintetek hogy adagoljam be nekik, hogy figyuzzatok mégiscsak vele maradok? A másik kérdés, hogy szerintetek jó ez így? Válaszotokat előre is köszönöm! :)


2011. jún. 9. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan alapvető problémák merültek fel nálatok, hogy én kétlem, hogy sikeres lehet az újrakezdés. Bár tévednék!

Talán megéri megpróbálni, mert akkor később sem tehetsz szemrehányást magadnak, hogy nem adtad meg az esélyt a boldogságotokra.

2011. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetro ***** válasza:
100%
tudod, szerintem azért nincs értelme az ilyen kapcsolatok újra kezdésének, mert ez már csak nehezebb lesz. mert ő féltékeny, láthatólag nem egyszerűen szeretni akar, hanem teljesen birtokolni. és persze lehet lesz egy-két mézesmázos hét, de általában a régi dolgok nem változnak, csak hozzá jönnek az új tüskék. miért hagytál el, miért nem kellettem egy évig, volt-e más... persze lehet ti lesztek a kivétel, mert van olyan biztosan, de szerintem általában a kivételek abból adódnak, hogy gyávák tovább lépni az emberek.
2011. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is így látom, de kit tudja, hátha kisül belőle valami jó. Kérdés, a szüleim hogy fogják lereagálni a dolgot. Igaz, hogy 19 vagyok, élném a saját életem, csak nem nagyon hagyják. Köszi a véleményt! :)
2011. jún. 9. 13:51
 4/4 fibbrizzo ***** válasza:
Én ilyen dolgok miatt vesztettem el a barátnömet .Probáltam én is más kapcsolatba belemenni de nem sikerült ,nehéz ugy ha valaki mást szeretünk közbe .Viszont annak ellenére hogy már másfél éve történt én mindent megtenék hogy ujra velelehessek .És nem foglalkoznék hogy más mit mond a lényeg hogy nekem jo legyen mégha lemondásokkal is jár .(ja és a szüleidröl ha én szeretek valakit én kiállok mellette és nem mások érve ire hallgatok...)
2011. jún. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!