Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szenvedély, vagy nyugalom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szenvedély, vagy nyugalom? Melyik pasit válasszam? (nagyon nehéz döntés) 24L

Figyelt kérdés
Volt egy 3 éves kapcsolatom. Nagy szerelem, szenvedély, jó szex, sok közös élmény, eljegyzés, közös tervek stb. Ritka nagy szerelem volt. De nagyon szélsőséges, mert amikor épp nem imádtuk egymást, mindig veszekedtünk, és csúnyán megbántottuk egymást (még verekedtünk is) és sok a sérelem, amiken főleg én nem tudtam soha túllépni. 3 év után megismertem valakit, aki minden szempontból tökéletes pasi, úriember, a tenyerén hordoz, és látszólag minden passzol köztünk. Vele is jó a szex, külsőleg jobb mint a volt barátom és belsőleg is nagyon jó ember. 4 hónapot voltam vele, amikor már kezdett fárasztani ez az egész. Ő nagyon traktált az érzelmeivel, tervezgetett és féltékenykedett, igazából fojtogatott a szeretetével... én pedig egyre többet gondoltam a régire... Mert vele (hogy is lehetne ezt kifejezni?) sokkal mélyebb volt minden már az elejétől. Az újat üresnek éreztem. Pedig minden tökéletes volt, külsőleg álompárnak látszottunk. A régi havonta kb egyszer irt egy emailt, csak hogy mi újság, és az utolsó alkalommal az "új" kikutatta a laptopomat és megtalálta. Erre szakitott velem. Miután eljöttem tőle és beszálltam a kocsiba, nevettem és megkönnyebbültem. Egy hét után persze újra könyörgött, de ekkor már összejöttem a régivel, akivel már 4 hónapja találkozgatok..... de nem merek újra belevágni. Vele mindig felhőtlenül érzem magam, de félek, ha komolyra fordulna újra előjönnének a sérelmeim. Közben még mindig hivogat a másik, aki egy főnyeremény lenne, mert mindent megtenne értem és nem bántana meg soha. Próbált mindennel elhalmozni, de valahogy nem estek annyira jól a dolgok tőle, úgy mint a régitől... Mindkettő feleségül akar most venni, mindkettő sírt miattam és mérhetetlenül szeretnek. Mellesleg mindkettő jó életet biztosítana és mindent megadna. Nem tudom eldönteni, hogy sajnálatot vagy szeretetet érzek. Lassan szeretnék megállapodni. Valaki adjon tanácsot....
2011. jún. 17. 01:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
persze az Újjal is jól éreztem magam, csak vmi hiányzott..
2011. jún. 17. 01:34
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Mond el neki,hogy amíg vele voltál,te addig is gátlástalanul csaltad "4 hónapja találkozgatok" és meg van oldva a dolog.

A jóképű amúgy sem érdemel ilyen cafatot.

2011. jún. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
félreérted. 4 hónapot voltam a sráccal, nem csaltam meg, tökéletes barátnője voltam. miután szakitott velem, azota ujra találkozgatok a régivel, február óta, szóval annak is már 4 hónapja....... amit az új is tud, de szeretné újrakezdeni velem
2011. jún. 17. 01:38
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
ájjájá koko dzsámbó ájjájééé
2011. jún. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ja és mellesleg nincs köztünk semmi
2011. jún. 17. 01:40
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a leírtakból én azt szűröm le, hogy egyik férfi sem hozzád való igazán, bár nagyon vonzódsz hozzájuk.


Azt írod, szeretnél megállapodni. Élettársi kapcsolatra, és családalapításra gondolsz ezzel? Mert ha igen, akkor tudnod kell, hogy a szerelem nem egyenlő az összeillőséggel.


Az első pároddal nagy volt a szerelem, de nyilvánvaló, hogy nem vagytok egymáshoz valók, ha ilyen szélsőséges kapcsolat volt. Visszamenni valakihez, akivel verekedtél is? Ugyan már... Ha meg akarsz állapodni, akkor ez felejtős. Hosszú éveken át úgysem bírnátok egymás mellett.


A második kielégítené a testi, lelki szükségleteidet, de nem vonz. Na bumm. Ő sem lesz megfelelő. Egy alapvető láng, vonzalom kell a másik iránt, mert ha ez nincs meg, pár év múlva nagyon elégedetlen leszel a közös élettel.


Szerintem mind a kettőt hagynod kéne. Azt érzem abból, amit írtál, hogy mind a kettő azért vonz, mert a testi-lelki szükségleteidet szeretnéd kielégíteni (amivel nincs is baj). De ha megállapodni, családot alapítani szeretnél lassan, akkor egyik férfi sem lesz megfelelő a kettő közül.

2011. jún. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
kösz a "konstruktiv" választ. szerintem más oldalon kéne szórakoznod....
2011. jún. 17. 01:41
 8/14 A kérdező kommentje:
01.41-es! talán igazad van, erre a verzióra nem is gondoltam... annyira leköti a gondolataimat ez a kettő is, nemhogy egy harmadikon gondolkodjak.. de talán hagyni kéne
2011. jún. 17. 01:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha már nagyon vágysz egy kapcsolatra, és nincs kedved harmadik embert keresgélni, akkor persze meg lehet próbálni újra bármelyikkel. Szerintem teljesen mindegy, melyikkel, mert ahogy fentebb írtam, mind a kettővel vannak súlyos gondjaid, amik miatt úgysem lenne tartós a kapcsolat. De talán egy ideig megint jól érezhetnéd magad, míg elő nem jönnek az össze nem illőségből fakadó gondok.


Egy próbát megér, újra szakítani mindig lehet.


Viszont ha tartós dologra vágysz, én az elsőt mindenképp hanyagolnám a fizikai bántalmazás miatt. Ha csak egyszer fordult elő, akkor is. Bár a leírtak alapján úgysem fogod leélni az egész életed egyik jelölttel sem, mert arra nem alkalmasak.

2011. jún. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És egyedül nem lenne jó egy picikét? Utána meg keresel egy új személyt. Most kell keresgélni, meg magadat is megismerni, hog ne harmincon túl keljen, mert akkor már ilyen hozzáállással (önmagad keresése, azaz önbizalomhiány, talán 1-2 gyerek) senkinek nem fogsz kelleni.
2011. jún. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!