Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért félünk az elutasítástól?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félünk az elutasítástól?

Figyelt kérdés

Akinek van önbizalma, és aki potenciálisan "leveszthetné" azt, az nem fél. Akinek nincs önbizalma, és ezáltal nincs vesztenivalója, az pedig fél.

Mi a legrosszabb, ami egy elutasítás miatt történhet?


2011. aug. 29. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Kinevetik, durván küldik el a fenébe?
2011. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kalingu ***** válasza:
Az elutasítást nem muszáj mindíg negatívan kezelni. Ha pozitív szemmel nézed, akkor az elutasítás jelenthet tapasztalat szerzést is. A nagy önbizalmú emberek tulajdonképpen félénkek, de mivel az elutasítást másképp kezelik, megtanulnak "megszilárdulni" és nem hagyják, hogy ilyen csekély dolgok, mint az elutasítás, rögtön porrá zúzza őket.
2011. aug. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akinek nincs önbizalma, az ezt úgy éli meg, hogy nem elég jó a kiszemelt félnek. vagyis visszaigazolást kap az alacsony önétékelés jogosságára.

Mivel nincs önbizalma, nem mer kezdeményezni, magányos lesz. Mivel magányos, ezt szintén a saját alakcsonyabb rendűségének bizonyítékaként éli meg. Mivel alacsonyabb rendűnek érzi magát, elenged egy csomó olyan dolgot ami növelne a vonzerején. Hacsak nincs sok jó tapasztalata, ez egy ördögi kör, amiből magától nehéz kitörni.


A legrosszabb szerintem nem ilyen külső dolog mint a megszégyenülés, inkább az egyre mélyülő depresszió.

2011. aug. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán van, hogy nem merek oda menni valakihez. Ha max elküld melegebb éghajlatra az csak őt minősiti, ha szimplán nem vagyok szimpi, megértem mert nekemse jön be mindenki. Viszont nálam nem az elutasitástól való félelem határozza meg a dolgokat, hanem a szerencse. Vagy nem látom értelmét odamenni, mert valami miatt nehéz lenne fenttartani a kapcsolatot vagy lehet hogy tetszik de van róla egy kialakult képem és félek, hogy csalódnék benne. A francba, de válogatós vagyok...de volt elég rosz tapasztalatban részem. Inkább tizszer meggondolom mielőtt lépek valaki felé, mint hozzak egy elhamarkodott döntést, amivel később rosszul járnék. De szerintem az ilyesmi kialakul, csak nem kell feszengeni, ha van valami akkor azt úgy is érzi az ember és makd több lesz belőle, mint egy beszélgetés vagy barátság.
2011. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem sincs túl sok önbizalmam, ha cselekedni kell. Engem, mint barát sokkal jobban szeretnek a lányok. Amikor cselekszem, kikapcsolom az agyam, nem gondolok arra, hogy mi lesz, ha nem tetszik neki... legrosszabb esetben el vagyok küldve a francba. Mondjuk így már egyszer megjártam... tavaly nyáron túlzottan felszökött az önbizalmam, ami nagyon nem jellemző rám, és elhamarkodottan cselekedtem, nem lettem elküldve azonnal, csak rá két napra, amikor már aszittem sínen vagyok:D
2011. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!