Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom kimondani azt a szót hogy szeretlek! . Velem van a baj? Elmúltam 27 éves és életembe egyszer sem mondtam ki ezt a szót senkinek sem.

Figyelt kérdés
Valahogy nehezemre esik kimondani.Még a vőlegényemnek sem mondtam még.Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 23. 16:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Igen, veled van a "baj", ami igazán csak akkor baj, ha tényleg szeretsz valakit, aki igényelné is, hogy kimondd neki.

A legfontosabb persze az, hogy tettekkel kimutassuk a másiknak a szeretetünket, mert tettek nélkül a szavak nem sokat érnek. De ez semmiképp nem kifogás arra, hogy ne érzékeltethessük minden formában a szeretetünket.

A szavaknak igenis van hatásuk, úgyhogy van jelentősége, hogy kimondunk dolgokat, vagy sem.


Neked kell rájönnöd, hogy miért nem tudod kimondani. Lehet, hogy inkább olyan típus vagy, aki jobban szereti magában tartani az érzéseit és nehezen fejezi ki.

Szerintem gyakorold. Egyszer még fontos lehet.

2011. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
Végülis, nem a szavak a fontosak, hanem a tettek! De a pasik és a csajok is szeretik azért hallani!
2011. szept. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
52%
Az nem baj de le tudtad írni!
2011. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%
Én sem. Nem is akarom, sztem már nagyon elcsépelték ezt a szót és cukorkára meg a vidámparkra is ezt mondják.
2011. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

Én se tudom://

Nem vagy egyedül

2011. szept. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

Dehogy nem fontosak a szavak! Nagyon is fontosak! Akkor már az érintés se legyen fontos? Ez csak hülye kifogás.

Ebből csak annyi az igaz, hogy az üres szavak nem fontosak.


Ha valakit szeretek és nem tudom neki kimondani, annak ugyanúgy lelki okai vannak, mintha nem tudnám megérinteni.

2011. szept. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem meg ez a hülyeség!!! Én legalábbis tudom magamról, hogy ha nem mondom ki, azt mindenhogy 'kompenzálom', bújok, simizek, meglepik, minden ahogy örömet szerzek a másiknak!! És ez csak úgy megy ha figyelek.De hagyjuk, sztem az érintéssel sokkal több mindent ki lehet fejezni, vagy lekommunikálni.
2011. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Eszembe jutott Lázár Ervin meséje:


"- Kicsoda?


- Dömdödöm. Azért nevezzük így, mert csak annyit tud mondani: dömdödöm.


- Semmi mást?


- Semmit. De azért nagyon jól megértjük, akármit is akar mondani. Néhány nap alatt te is megérted.


- Ő meg, ugye, azért jött ide, mert odakint senki se értette meg, és ki is nevették - mondtam.


- Lehet - válaszolta Mikkamakka -, magam sem tudom pontosan. De Aromo, a fékezhetetlen agyvelejű nyúl azt állítja, hogy Dömdödöm tudna beszélni, csak nem akar.


- És miért nem?


- Aromo úgy meséli, hogy Dömdödöm egyszer nagyon megszeretett valakit. Igen megörült, te is tudod, mennyire megörül az ember annak, ha megszeret valakit. El is indult Dömdödöm, hogy majd odaáll az elé a valaki elé, és azt mondja: szeretlek. Igen ám, de útközben látott két asszonyt. Éppen azt mondta az egyik a másiknak: "Én igazán szeretem magukat, de ha még egyszer átjön a tyúkjuk a kertembe!..." Mi az hogy "de ha még egyszer" - gondolkozott Dömdödöm -, akkor már nem fogja szeretni? Aztán jobban odanézett, s akkor ismerte meg a két asszonyt. Világéletükben gyűlölték egymást. "Ejha!" - mondta Dömdödöm, és odaért a templomtérre. Ott éppen egy zsinóros zekés poroszló püfölt egy rongyos gyereket. "Én szeretem az embereket - ordította a poroszló, és zitty! a somfa pálcával -, de azt nem tűrhetem...!" - óbégatta a poroszló, és zutty! a somfa pálcával. "Már megint ez a szó, már megint ez a szeretni szó!" - mormogott Dömdödöm, és elgáncsolta a poroszlót, s amíg őkelme feltápászkodott, ő is meg a rongyos gyerek is kereket oldott. S úgy futás közben fülébe jut egy beszélgetésfoszlány. Egy fiú éppen azt mondja a másiknak: "Én a világon a legjobban a pirított tökmagot szeretem." Erre már igazán elkeseredett Dömdödöm, de ez nem volt elég, mert akkor meghallotta, ahogy a ligetben egy lány azt mondja egy fiúnak: "Én igazán szeretlek." "Mi az hogy igazán?! - háborgott magában Dömdödöm. - Akkor talán olyan is van, hogy nem igazán? Ha nem igazán, akkor az már nem is szeretet. S ha szereti, akkor miért kell hozzá az az igazán? Vagy szeret valakit az ember, vagy sem." S akkor elgondolkozott ezen a szeretni szón. Mit is jelent igazából? Mit jelentett annak az asszonynak a szájából? Mit a poroszlóéból? Mit a tökmagevő fiúéból, és mit a ligetbeli lányéból? Mit? De már akkor oda is ért ahhoz, akit megszeretett. Megállt előtte, rápillantott, és azt mondta: "Dömdödöm." Azóta se hajlandó mást mondani, csak ennyit, hogy dömdödöm.


- És akinek azt mondta, hogy dömdödöm, megértette őt? - kérdeztem.


- Egészen bizonyos lehetsz benne - mondta Mikkamakka ....."

2011. szept. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen érthető, de, ha szeretsz valaki, és hülyén érzed magad, ha kimondanád, próbáld meg valami viccessel helyettesíteni, pl. csíplek drágám, vagy ilyesmi, már, ha a férjed igényelné. Biztos, hogy van valami lelki ok a háttérben, talán nem csak ez az egy gondod van, csak most ezt adtad itt elő. Ha van időd, egy kis beszélgetés valami szakival sokat segíthet!
2011. szept. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Régen rossz, ha valamit kompenzálni kell... és teljesen, de teljesen más dolog, ha valaki valamit azért nem mond ki, mert nem akar, vagy mert nincs szükség rá és más az, ha valaki valamit képtelen kimondani, pedig a másiknak szüksége lenne rá.... és itt le lehet írni az összes történetet, az összes sztorit, lehet kifogásokat gyártani ezerrel.

A tényen nem változtat, hogy nem azért nem mondjuk ki: szeretlek, mert nincs rá szükség.

Hanem azért mert képtelenek vagyunk rá.


Tegyünk azért különbséget a kettő között!

2011. szept. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!