Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a teendő ebben a helyzetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha tudod, hogy az illető fiú szeret, de borzasztóan fél az elkötelezettségtől, vagy szimplán a komoly kapcsolat gondolatától(egyrészt mert csalódott, másrészt még soha nem volt még ilyenben része), és azt hangoztatja, hogy hosszútávon nagyon nehéz kibírni csajozás nélkül, bármennyire is ragaszkodik és szeret egy bizonyos lányt, a vadászösztönt nehéz leküzdenie magában. Mi a teendő ilyenkor? Mindent beleadni, és szívvel lélekkel ápolni továbbra is a kapcsolatot, remélve, hogy idővel annyira megszeret, hogy nem érzi szükségét majd, hogy másokkal is kipróbálja? Vagy éppen ellenkezőleg..ilyen témák felmerülése esetén a fiú tükörképeként viselkedni, látszólag lazán kezelni a kérdést, és biztosítani róla, hogy én is hasonlóan gondolkodom, és túl fiatalnak érzem magam ahhoz, hogy évekre lekössem magam valaki mellett? Kérlek ne mondjátok, hogy nem érdemes ilyen sráccal foglalkozni, mert tudom, érzem, hogy ebből a kapcsolatból még rengeteget lehetne kihozni. Az őszinteségem eddig soha nem vezetett túl nagy eredményre, inkább zárkózottság lett az eredménye. Arra gondoltam, hogyha esetleg FINOMAN, és okosan éreztetném, hogy nekem is lennének más lehetőségeim, és hogy egyetértek vele abban, hogy ki kell élni magunkat, és nem akarom magam évekre lekötni mellette, az kicsit észhez térítené őt, nem értené a hirtelen hozzáállás változást , meglepődne, hogy megváltozott a véleményem, és megszólalna a fejében a vészcsengő. Persze ez csak akkor működhet, ha tényleg szeret..és úgy érzem, hogy így van. Mi erről a véleményetek? Nem akarom gyerekes módon eltúlozni ezt az egészet, tényleg csak normális kereteken belül szeretném ezt a tudomására hozni. Bizonyos esetekben hasznára válhat egy kapcsolatnak, ha az addig ragaszkodó fél kicsit elérhetetlenebbé, passzívabbá válik, és már nem mutatja ki olyan mértékben az érzéseit, ahogy eddig tette?19/l
2011. szept. 26. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem állnék rendelkezésére mint egy kaland a sok közül. Legfeljebb felajánlanék egy barátságot.
2011. szept. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
úgy gondolom, hogyha az őszinteségnek nincs hatása, néha segíthet, ha mi magunk tükrözzük vissza a másik viselkedését,úgymond 'nevelő célzattal' mert az kellően nagy pofon, és talán szembesíti az illetőt azzal, hogyan is hangzik egy ilyen kijelentés annak az embernek a szájából, akit szeretsz..
2011. szept. 26. 22:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg túl sokat filozófálsz,ő vajon foglalkozik e vele annyit a témával,mint te?Ez itt a fő kérdés.Ha nem akar téged keresni,nem keres.Ezt a legyen a nőbe tartás dolgot butaságnak tartom,mert ha szereti az ember a másikat,és már kapcsoltról van szó,akkor a nő is tegyen érte.Persze bizonyos keretek között.A szerelem nem egy erőltetett dolog,hanem egy érzés.Nem lehet kierőszakolni.A vadászösztön is egy butaság.Ennyiből a nőnek is az van,ha te kapcsolatban vagy és elmegy melletted egy jóképű hapsi,akkor megnézed,nem?Attól függetlenül,hogy van párod,akit szeretsz.A férfi is megnézi a nőt,de ennyi.Elképzelheti hogy szexel vele,de ennyi,nem teszi meg,mert ott a párja,akit becsül és tisztel.Szóval a vadászösztön szerintem csak a menők meg a nyughatatlanok jelzője,akik nem akarnak megállapodni.Másrészt az egészséges kapcsolatban nem kell ráakaszkodni a másikra,mindegyik embernek volt élete a kapcsolat előtt is,az az egészséges ha alatta is megvan ugyanaz az élet,és a párja a megfelelő plusz.Nem kell elvenni tőle a szabadságot,és ennyi.Aki szereti párját,hagyj neki teret,és ha a párja viszontszereti,fognak együtt tölteni időt,de egy kis különlét mindenkinek kell.Azt tanácsolom,hogy ezt a férfit hagyd most egy kicsit,gondolom már felvilágosítottad mi a célod,ha nem tetted,akkor mond el,a választás előtte áll,neked nem kell erőltetni.Sok sikert.Ha nem jelentkezik,akkor is fel a fejjel,és megy minden tovább! : )
2011. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Nem igazán tudom hagyni, mivel 9 hónapja együtt vagyunk:D Szóval nem vagyunk már kezdeti fázisban.Sajnos távkapcsolat, úgyhogy így nem egyszerű igazán elmélyíteni, hiszen nem lehetünk egymás mellett minden nehéz vagy éppen örömteli pillanatban.Nekem az elejétől kezdve az volt a gondom, hogy nem éreztem valami komolynak a hozzáállását. Tudtam, hogy többet jelentek neki, mint az eddigi rövid kapcsolatai, és nyilván sok az összekötő szál, de mégsem az igazi, mert nem változik a hozzáállása, miszerint a férfiakból kiölhetetlen az érzés, hogy új nőket hódítsanak meg. Én soha nem akartam ráhozni a frászt, mindig kellően átgondoltan fogalmaztam meg a vele kapcsolatos érzéseimet, nem traktáltam jövőre vonatkozó tervekkel. Éreztettem, hogy nagyon szeretem, és borzasztóan fontos nekem, de mindig mondtam, hogy tisztában vagyok a dolog végességével, én sem akarom azzal áltatni magam, hogy együtt fogjuk leélni az életünket(ha mégis, akkor meg én leszek a világ legboldogabb embere) Aztán ahogy múlt az idő, egyre rosszabbul éreztem magam a tudattól, hogy nem teszi igazán bele magát, nem meri átengedni magát az érzéseinek, baromira fél attól, hogy ez működőképes kapcsolat lehetne..És hát jelenleg már nincs más ötletem, úgy érzem, hogy a további folyamatos őszinteséggel csak elüldözöm magam mellől, és mivel még soha nem próbáltam tudatosan taktikázni, talán most itt lenne az ideje..Nem arról van szó, hogy folyamatosan rideg és távolságtartó lennék vele, vagy abszolút hülyén viselkednék, mert nem az a célom, hogy megbántsam, meg hülyét csináljak magamból, hanem hogy felébresszem. Tehát csak az ilyen érzékenyebb témákat próbálnám meg hozz hasonlóan kezelni, figyelve, hogy milyen reakciót vált ki belőle..
2011. szept. 26. 23:27
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg ha van kedved/időd valamikor, akkor örülnék, ha privátban elmondanád a véleményed egy msn-es beszélgetésünkről, mert nagyon nagy káosz van bennem ezzel kapcsolatban. persze megértem, ha ez már sok, és bőven van jobb dolgod:D
2011. szept. 26. 23:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Omg..kiregényeket írtok.???
2011. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kisregény*
2011. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokan azt hiszik, hogy a másik pótolhatatlan...pedig dehogy is. Elmegy 1, jön helyette 2. Így megy ez.
2012. jún. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!