Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vessek véget ennek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vessek véget ennek a szenvedésnek és gyötrelemnek?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú és bonyolult a történetem, de természetesen nem fogom ide leírni . Csak dióhéjban mondom el.

Az első szerelmem szakított velem 1 éve, és nagyon hiányzik. 17 évesek vagyunk, és a fiú kiszeretett belőlem, pedig tényleg nagyon szeretett 1 éven át. Nem tudom, mi volt a gondja a végén. Nagyon megbántottam, meg hasonlók,de nem értem, hogy múlhatott el ilyen gyorsan. Azóta megfelelési kényszerem van, és egyszerűen nem bírom elfogadni magam. Nem tudom min kellene változtatni annak érdekében, hogy szeressenek az emberek. Eddig nem volt ezzel gond, de mostanában nagyon elbizonytalanodtam. Az egészségem is ráment, és lett egy olyan betegségem, amit valószínűleg nem lehet gyógyítani. Mihez kezdjek? Nagyon szeretném tudni a miértekre a választ.


2011. nov. 27. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez ebben a korban hormonális és a legkevésbé sem ésszerű. Sem a szerelem sem az, mikor elmúlik. Az agya nem tőled lelkesedik be többé és termel szerotonint.
2011. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, és akkor most mit tegyek? Pedig nagyon vonzódott hozzám.
2011. nov. 27. 11:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy idősebb pasi vagy mázli kell ahhoz, hogy 17 évesen kifogj valakit, aki nem csak hormonálisan szerelmes, hanem valóban elképzelései vannak arról, hogy kit keres és miért akar együtt lenni a lánnyal.
2011. nov. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ezentúl honnan fogom tudni, hogy hogyan legyek elég jó? Mert próbálom azóta mindenben a maximumot nyújtani. De nem vagyok boldog.
2011. nov. 27. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz hosszútávon elég jó lenni, az átlag tinikori szerelem egyik ismérve, hogy átmeneti és nem téged vagy a kapcsolatot minősíti, ha vége lesz. De mondom, ha mázlid van, akkor kifoghatsz olyat, aki komolyan tudja gondolni, de ezt előre bebiztosítani nem lehet. Talán ha olyan sráccal kezdesz járni, aki magányos és nagyon vágyik egy társa, akkor ő emberileg fog megbecsülni.
2011. nov. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak azt nem értem, hogy ha hormonális alapon működik, akkor miért pont egy "emberileg csalódtam benned" dolog után múlik el. Ha meg csak a testiség, a vonzalom számít, akkor meg szintén nem értem, mert abból a szempontból minden nagyon jó volt.
2011. nov. 27. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne a maximumot akard nyújtani, hanem legyél önmagad! Nehéz - és nekem nagyon könnyű mondani innen a fotelból - de fogadd el magad a hibáiddal együtt! Tökéletes ember ugyanis nem létezik, te sem vagy az, és az a srác sem az, aki elhagyott.


A másik fele, hogy próbálj meg kicsit elvonatkoztatni az első szerelmedtől. Attól még te nem lettél sem kevesebb, sem csúnyább, sem semmilyenebb, hogy szakított veled. Nagyon-nagyon ritka, hogy az ember tizenévesen rögtön megtalálja élete szerelmét, az emberek döntő többsége ennél sokkal tovább kénytelen keresgélni, mire megtalálja azt, akit keresett. Veled is ez történt, és ebben semmi tragédia nincs! Sőt, egy csalódás hosszabb távon hasznos is lehet, mert általa tanulsz egy csomó dolgot magadról, az igényeidről, vágyaidról, a férfi-nő kapcsolatokról.

2011. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem a hormonális szerelmet, hogy csak a testiség számít, sőt! Ez ebben a korban is valódi szerelem, csak nagyon sokszor nem megalapozott. Szerelmesek lesznek a szerelembe vagy az afeletti örömbe, hogy van valakijük, de még fogalmuk sincs róla, mi is a saját igényük és kit keresnek. Leginkább nem keresnek senkit, ha mégis, az illúzió, de legtöbbször csak vannak és hagyják, hogy történjen.


Ha az emberi tényező miatt lettél volna kiválasztva, akkor azt gondolom egyetlen konfliktus nem állhatott volna egy kapcsolat útjába. Mert ott megéri megmenteni és küzdeni, na meg megbocsátani. Ha valaki könnyen túllép és egyszerűen keres mást, arra mondom, hogy csak hormonálisa létezett, az agya termelte a szerelem hormonokat, de nem volt mögötte semmi.

2011. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi a betegséged és mit akarsz te tk és kitől?
2011. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

semmi gond nincs, aranyos 17 évesek vagytok

ez igy van ,mindig boldogan fogsz gondolni rá

de lassan megérted és elfogadod a helyzetet

ezt kell tenned ,és majd megérted mikor rádtalál egy másik

szerelem, gondolom most nem kell de az idő ....csodákra képes

2011. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!