Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a házassági szerződésről? Házasság elején megegyezni arról, hogy a vagyon kié lesz egy válás esetén, kicsit durva nem?

Figyelt kérdés

Gondolom mindenki hallott már a házassági szerződésről. Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok erről. Figyelembe véve, hogy a házasságok fele válás lesz, mondhatni, hasznos.


Másik amiért kérdem, mert én eléggé gazdag vagyok. A párom annyira nem, de szépen törekszik ő is felel a karrierjében. Fiatal vagyok még, meg minden, de elméletben elképzeltem, hogy ha egy válás miatt elrepülne a vagyonom fele, az eléggé súlyosan arcon csapna, jó kezdő rúgás lenne egy személyes vagyoni válság fele :D


Na de mind1 is, nem magam miatt kérdem, csak érdekel a ti meglátásotok.


2011. dec. 5. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
marriage ain't shit
2011. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyre többen választják ezt a módszert,hiszen a magyar törvények szerint 5 év után minden közös,asszonyka viszi mindennek a felét és ha még gyerek is van,akkor mégtöbbet.

Így nincs vita,hogy ki mit hozott a házasságba.

2011. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasznos dolognak tartom, de talán még azt is meg lehet támadni a bíróságon. Nagyon sok házasság a vagyon miatt jön létre, és sokan vissza is élnek ezzel. Ráadásul ha gyerek is van, a férfi alapból mehet az utcára.
2011. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
o.O hat en meg ilyenen nem gondolkoztam,de van benne valami.mondjuk en nem fogok szerzödest csinaltatni a parommal.mindenki mas
2011. dec. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti csak házassági szerződéseel házasodnék. Nem vagyok tehetős, de pont ezért.

A házassági szerződésnél felmérik az addigi vagyonod, a partneredét is és kikötik, hogy csak azon lehet osztozkodni amit a házasság időtartama alatt összeszedtetek. Ez így korrekt.


Az viszont már vitás, hogy ezt hogy adod elő. Egész biztos vagyok abban, hogy nem egy csaj létezik aki ennek hallatán kérdés nélkül kib@szna.

Sajnos ezt fel lehet úgy is fogni a másik részéről, hogy azt hiszed ő csak a pénzedért van veled. Persze eléggé korlátolt gondolkodásmód... De sokan vannak akik nem látják a fától az erdőt :\



21F

2011. dec. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 nastic ***** válasza:
a házassági szerződés egy nagyon okos dolog, a szerelem egy dolog, a jogi szerződés a fontos
2011. dec. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem eléggé kiábrándító már a házasság elején arról tárgyalgatni, hogy amikor vége lesz ki mit kap. Kb mintha már a születésedkor kitöltetnék veled a végrendeleted.
2011. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Ha van egy csöpp eszed akkor semmit nem hagysz az asszonyra. Bár, ha van egy csöpp eszed, akkor meg se nősülsz.
2011. dec. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó és hasznos a házassági szerződés. Így még józan fejjel tudja a két fél tisztázni a dolgokat. Mi már a házasságunk után csináltunk ilyen szerződést egy ismerős pár válása miatt. Csendes, szolid pár volt, úgy indultak a kapcsolatnak, hogy örökre szól. 15 év és egy gyerek után olyan szinten meggyűlölték egymást és úgy "meghülyültek", hogy a végén már azon ment a vita, hogy a gyereknek a legutóbb ki vette meg tesiórára a pólót és ki vette a rövidnadrágot (ki költött többet rá)... Rájuk sem lehetett ismerni, sőt még ma sem, mert a közös ingatlanon még 4 év után is pereskednek. Bár nem tervezem elhagyni a férjemet és ő sem engem, de abban megegyeztünk, hogy amennyiben mégis válásra kerül valaha a sor, mi nem akarunk így kifordulni magunkból.
2011. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szerintem a házasságnak kéne a legeslegfontosabb, legmegmásíthatatlanabb fogadalomnak lenni. Valszínű fiatal idealista vagyok, de aki nem biztos a dolgában, ne vágjon bele. Továbbá nem kötelező hamar házasodni, lehet sok éven át együtt élni, az idő alatt tesztelni a dolgokat.


Én is úgy látom, hogy maga a gondolat, hogy váláson egyezni házasság elején nem helyes.

2011. dec. 5. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!