Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen fontos, "nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen fontos, "nagy szám" az esküvő?

Figyelt kérdés

Az az igazság,hogy nekem hányingerem van ettől a klisés felhajtástól.A menyasszonyi ruha,a gyűrű,a fotózás,a habos-babos rendezvény és dekoráció,mindenki kirittyenti magát és boldognak mutatják magukat fél napig,kimondja a szerelmes pár a boldogító igent és boldogok lesznek míg meg nem halnak..Megéri ez?Mert szerintem egy esküvő nem oszt,nem szoroz egy párkapcsolaton és csak pazarlás.Miért jó így lekötni magunkat?Ráadásul ilyen kirakat esküvővel..

Ha akad olyan,aki átesett már az esküvőn,annak főképp kíváncsi vagyok a véleményére.:)


2012. febr. 1. 12:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%

Mi az, hogy miért jó lekötni magunkat? Talán mert szeretjük egymást, nem? Meg mi az, hogy kirakat esküvő? Ősidők óta bevett szokás, hogy ha két ember szereti egymást, akkor összeházasodnak. Mi ezzel a gond? Ez így természetes. Összeköltözünk, összeházasodunk, gyereket csinálunk. Mi az, hogy pazarlás? Mindenki arra költi a pénzét, amire csak akarja. Ha van 1-1,5 millióm, akkor miért költhetném el egy jó lagzira? Talán nem érdemeljük meg? Pláne, hogy a nagy részét általában úgyis visszakapja a pár vagy a menyasszinyi tánvból, vagy eleve pénzt kérnek nászajándékba, nem pedig 25 étkészletet és ágynemű-garnitúrát.

És ha nem oszt nem szoroz egy esküvő, akkor meg pláne nem értem a lázadásodat. Ha nem számít, akkor miért ne?


Látod, nekem meg az ilyen házasságellenes feminista hülyékkel van tele a hócipőm, akik rettegnek attól, hogy valakivel összekössék az életüket. Csak sajnálni tudlak titeket.

2012. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem fontos, nem nagy szám. Ha nekem lesz esküvőm, csak szűk családi körben, nuku habos babos, egyszerű, meghitt. Igen megéri.
2012. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
34%
Bár én férfi vagyok, de szerintem is felesleges. Ezért nem is fogok házasodni.
2012. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden rendben megy, kb. egy év múlva lesz az esküvőm. Hogy miért? Mert szeretem a párom, vele akarom leélni az életem, és nekünk fontos, hogy az állam előtt is felvállaljuk egymást. Nem csak az éppen aktuális barátnője akarok lenni, hanem a felesége. Nem mellesleg a házasság nem kevés jogi/gazdasági előnnyel is jár. Az esküvőt is lehet egészséges keretek között rendezni, a mi álomesküvőnk pl. 2 tanús valahol a szabadban, utána közös vacsi a tanúkkal. A megspórolt pénzből pedig elmehetünk Japánba nászútra, ami mindkettőnknek nagy álma.
2012. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Macs1209 ***** válasza:

Szerintem is csak egy darab papír, nem ettől leszünk boldogok.


Viszont! Valahogy jobban érezném magam, ha a barátnőm a feleségem lenne (már ha lenne barátnőm). Minden eddigi

kapcsolatomnál úgy indítottam, hogy ha arra kerül a sor,

elveszem feleségül. Persze ez a nőn is múlik, ha nem a-

karja, én nem eröltetem, de ha szeretné, boldogan elvenném.


Talán ez olyan tradíció, illetve olyan esemény, ami egy

életben csak egyszer van (jó esetben).

2012. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Így van ez agy papír, meg fehér ruha!


Ezt a nők akarják és erőltetik csak az esetek 99%-ban.


Hogy miért???

- 1. mert gyerekkorukban volt gyerekszobájuk meg barbiztak meg ehhez hasonlók és ez egy ilyen álom, hogy húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú

- 2. ami a legfontosabb! Azok a nők akik nem a fehér ruha meg álom miatt akarnak házasságot, AZOK FÉLNEK!!!

Félnek, hogy az a kapcsolat nem lessz örök és a pasi nem szereti őket eléggé! ---> ez így elég szánalmas nem?

Szóval.....

Ha jó a kapcsolat boldogok stb, tényleg minden rendben van akkor nem a papír meg a fehér ruha az amitől 1 pár együtt marad.


Ha valaki akkor érzi csak magát biztonságban egy kapcsolatban, hogy huhhhh végre házas vagyok a pasi tuti nem fog elhagyni akkor ott már gondok vannak! Csakkkk...ezt senki nem meri bevallani magának.


IGENT TUDOM A NŐK MOST MIND ELLENTÉTJÉT FOGJÁK ÁLLÍTANI A FELVETÉSEIMNEK, MEG MINDJÁRT LEHURROGNAK!


még 1 dolog szokott lenni, hogy egyes régimódi családokban ez hagyomány, és így nevelik a gyermeküket...

2012. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ez a véleményed, mert esélyed sincs arra, hogy esküvőd legyen.Vagy nagyon sokáig kéne rá gyűjtened.
2012. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

15:37-es!


Súlyos tévedésben vagy!


Miért kell rögtön ezt feltételezned??? Azért mert valaki végre őszinte véleményt mond?

Vagy megsértettem a kis törékeny lelkedet???

Vagy azért mert te az esküvő híve vagy,hogy csak akkor vagy boldog???

Vagy egyszerűen egy NŐ vagy???

Vagy egy olyan pasi aki régimódi, vagy nem meri elfogadni elismerni az igazságot??

2012. febr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

15:21 teljesen egyetértek.

Kedves első,ha van feleslegesen ennyi pénzed,akkor bizony szerencsés vagy!Nem mellesleg ez hozzájárulhatna egy házépítéshez,aminek azért hosszabb távon kicsit több funkciója van.Egyébként meg nem teljesen biztos,hogy az te visszakapod és a papírért nem fizetnék ki ilyen vagyont.Kommentedből megtudtam,hogy feminista vagyok.:)Én félnék?Szerintem fordítva.Én papírok nélkül is bízom a páromban és ahogy előttem elmondták sokan ezzel akarják magukhoz láncolni férjüket.A legtöbb esetben nem a férfiak unszolják a feleségüket,hogy "jaj mikor házasodunk már össze?"Mellesleg az egészből kevesebbet érzékelnek,mert nekik nem kell annyi mindenre odafigyelni(smink,ruha,haj stb)és azért tartom kirakatnak,mert manapság kevés a meghitt esküvő.A legtöbb a közönségnek szól. A párkapcsolat két ember belső,intim viszonya és amikor örökre összekötik egymást,annak is ugyanolyan meghittnek kell lennie.Ellenben a milliós esküvőkkel aminek felét átidegeskedik a szervezéssel.

13:17 Az ilyen esküvők ellen nincsen problémám!Szerintem ilyennek kéne lennie..akik fontosak,azok vannak ott és a pénzt pedig kettőtök álmára költitek,nem pedig a vendégek étkeztetésére.

tisztában vagyok vele,hogy ez valahol tradíció.Így nincs más választásuk és nem is tudnak ellene mit csinálni.Nem mondom,hogy ennek a híve vagyok,hogy hagyomány miatt beleerőltetünk valakit a házasságba,de mégse szúrja annyira a szememet,mint amikor azért házasodnak össze,hogy ezt mindenki lássa.

És kedves utolsó előtti,van párom,pénz is lenne rá,de inkább együtt utazzuk el,és tényleg egymásra költjük azt a pénzt,mint tényleg arra,hogy neked legyen a legtutiszupibb ruhád egy napra!

2012. febr. 1. 15:51
 10/16 anonim ***** válasza:

akik itt az esküvő ellen ágálnak, azokat csak sajnálni tudom, az első tökéletesen megfogalmazta, amit most én is leírtam volna, de megelőzött és ahogy elnézem, nem is maradt ki semmi


nem, nem nő vagyok...

2012. febr. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!