Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös kassza? Barátnőmmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza? Barátnőmmel együtt élünk lassan 4 hónapja. Ő azt szeretné, ha közös kasszánk lenne, de ezt én kifejezetten nem akarom.

Figyelt kérdés
Eddig úgy csináltuk, hogy mindketten fix összeget beraktunk egy számlára, mindketten ugyanannyit, és abból ment minden számla, bevásárlás.A maradékból pedig ki-ki a hobbijának hódolt, ő az övéből pl. fodrászhoz ment stb. Én nem szeretném,hogy minden pénzt egy számlára tegyünk.Nem értem,miért nem jó úgy,mint eddig.
2012. febr. 29. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
mennyit kerestek?
2012. febr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Hát azt én se.


Szerintem is jobb a régi rendszer. Nem tudom mi a baja vele. Mivel indokolta a kérését?


Biztos van valami ésszerű magyarázata.

2012. febr. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
140 körül keresünk mindketten kb. 20 ezer a különbség.Azt mondja,hogy szerinte így normális, és ez is a jele annak,hogy most már nem "én meg te" van, hanem "mi".
2012. febr. 29. 16:17
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Az az igazság, hogy én is a külön kasszát preferálnám.

Miért jó alapot adni egy későbbi vitának, ha nem muszáj?

2012. febr. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Az én szüleim lassan 30 éve házasok, sosem volt közös számlájuk, ha azon azt értjük, hogy egy közös bankszámla van . Mindkettejüknek van saját számlája és oda utalódik a fizetés.

Mi a párommal ugyanígy oldjuk meg. Mi még ezt a közös számlát sem csináljuk, mint ti, mert ez tulajdonképp felesleges pénzmozgatás, szerintem pluszpénzbe is kerül. Mi a lakbér+rezsi fizetésére kiveszünk egyforma összeget. Abból kifizetjük a tulajt. Ha marad kp, levásároljuk, buszjegyre megy, stb. A bevásárlásokat meg kártyával intézzük, hol a pároméval, hol az enyémmel. Tudjuk egymás kódját, tudunk vásárolni a másikéval és ebből még gond nem volt.

2012. febr. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem normális a barátnőd kérése, de persze kell, hogy maradjon külön is egy kicsi az embernek, hogy félre tudja tenni, mondjuk ajándékra. Szerintem tegyetek többet a közösbe, úgy hogy annak egy részét megtartjátok és lesz közös spórolt pénzetek is, nem csak a kiadások lesznek közösek.
2012. febr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen külön kasszán vagyunk évek óta. Férjem reszortja a rezsi, a hitel, a lakásktsg.-ek. Az enyém a kaja. Fizetésünk is így arányos, én kevesebbet keresek. A fennmaradó pénz a sajátunk. Sosem volt gond. Most hogy jön a baba, ugyanígy teszünk: a nagy dolgokat ő veszi meg, az összes kicsit én. Simán működik.
2012. febr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

Én viszont pont az ellenkezője vagyok.

Úgy gondolom, hogyha valaki tényleg szereti a másikat, akkor azzal mindent megoszt...beleértve a pénzt is!

Mi is így vagyunk a barátommal, én dolgozom, neki viszont csak a fősulis ösztöndíja van.

Közös a számla, és arra költ, amire szeretne.

Szerintem nagyon gáz az, ha valakinek hamarabb fogy el a pénze, és vagy kihúzza a következő hónapig, vagy kölcsön kell kérnie a saját párjától, ha kell neki valami.


Persze akkor jó az amit Te mondasz, ha nem vagy biztos a kapcsolatban, mert akkor egy esetleges szakításnál nincs az a probléma, hogy felezés van automatikusan, akkor is, ha az egyik vagy a másik többet adott a kapcsolatba.

2012. febr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 bánomisén ***** válasza:
100%

Három éve vagyunk együtt a párommal, és ugyanaz a rendszer, mint most nálatok. Egy közös számla a közös kiadásoknak és a megtakarításnak, de mindenkinek van saját kerete is, amiből arra költ, amire akar.

Nekünk ez így bevált, megfelel, működik. Ettől még teljesen összetartozunk, ez nem a közös kasszán múlik.

2012. febr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az tényleg jó kompromisszumos megoldás lehet, hogy a rezsin felül is tesztek be egy azonos összeget, megtakarításra, vagy közös kiadásokra (nyaralás, saját lakás, kocsi), és csak egy kisebb összeg az, ami marad a hobbikra, fodrászra. Ha pedig nem elég a megmaradt a hobbikra, akkor vehettek ki a közösből is rá.
2012. febr. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!