Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyiket választanátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket választanátok a kettő közül?

Figyelt kérdés

Nem szeretnek játszani az emberek érzelmeivel, így úgy alakult az életem, hogy választanom kell két, számomra nagyon fontos ember közül. Te kit választanál?


1)Az első igazi szerelmem, tinikorunkban jöttünk össze, és egészen januárig jártunk (ez majdnem 5 évet jelent). Sajnos nem volt túl jó gyermekkora, és ez kiütközött a velem való viselkedésén is, mondhatni nagyon sokat bántott lelkileg. A szakítás óta teljes 180 fokos fordulatot vett, már nem látja nagyon negatívan a világot (ami nekem mindig is fájt), megbecsülne stb. Sok kis dologban különbözünk, de a főbb tulajdonságaink egyeznek (gondolkodásmód házasságról, családról, életvitelről stb.). De ugye ott van a múlt, és ennyi idő alatt nem sikerült megemésztenem a lelki sérelmeket. Ennek ellenére még mindig szeretem, de önmagában ez (bizalomhiány miatt) nem elég egy kapcsolathoz ilyen állapotban.


2)Másfél éve ismerjük egymást, egy szakra járunk az egyetemen. Már az elejétől kezdve nagyon jó barátom, az utóbbi fél évben a legjobb, sok mindenen átsegítettük a másikat, szinte minden tulajdonságunk egyezik, a fizikai vonzalom is megvan. Viszont, mivel úgy ismerkedtünk meg, hogy mindkettőnknek stabil párkapcsolata volt, esélyt sem adtunk a komolyabb érzelmek kialakulásának. Ennek most meg lenne a lehetősége.


Rengeteget hezitáltam, mi lenne a helyes döntés, újabb esélyt adni az exnek, és megpróbálni megemészteni a sérelmeket, vagy hagyni, hogy az "újjal" kialakuljon valami. Ezért szeretném meghallgatni a ti véleményeteket is, hogy mi lehet a helyes döntés.



2012. márc. 1. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az élet megy tovább, nem élhetsz a múltban, neked is tovább kell lépned
2012. márc. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
tudod bizalom nélkül nincs jó kapcsolat! és ezt újra felépíteni szinte lehetetlen... De szereted még! szerintem maradhattok őszinte nagyon jó barátok! vagy legjobb barátok! Lehet hogy megvoltozott azóta de akkor is hiányzik a bizalom és ha vannak vagyis hagyott benned lelki sérülést hiába jöttök újra össze új lappal kezdtek azok ott maradnak! szerintem a második illetővel kéne hogy kialakuljon valami! És mint mondtam az első illetővel lehettek szoros barátságba!
2012. márc. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy ezt nem tudjuk eldönteni helyetted, mert nekünk csak egy rövid vázlatunk van a dologról, mélységeiben nem ismerjük a helyzetet.


Ha észérvekkel akarnám megoldani azt mondanám a második. Nekem egy ilyen barátságból alakult ki a jelenlegi nagyon jó kapcsolatom. És ott van az is, hogy az előző sokat bántott, és ezt nehéz kiheverni, ráadásul véleményem szerint kutyából nem lesz szalonna.

DE ha te úgy érzed, hogy az elsőbe vagy szerelmes akkor az összes észérvet kidobhatod a kukába! (Bár ha olyan nagyon biztos lennél abban, hogy szereted szerintem fel se tetted volna ezt a kérdést)


Mellesleg én is voltam hasonló helyzetben, de akkor az elsőhöz hasonló sráccal már nagyon rosszba voltam és nagyon bántott, a másodikba meg fülig beleszerettem (először csak barát volt). De nem akarom a saját sablonomat ráhúzni a te életedre, mert minden helyzet egyedi. Egy módon tudod ezt megoldani eldöntöd ki iránt mit érzel.

Remélem azért tudtam egy kicsit segíteni! Sok sikert!

2012. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
aki bántott később is bántani fog valamilyen módon a barátod viszont mindenen átsegített megbízol benne, nem kérdés melyiket válaszd: csak mert régen a pasid volt nem jelenti azt hogy vissza kéne fogadnod
2012. márc. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig, csak a kérdést és a két szám mögötti sort. A válaszom:


2)


Azért mert én nem így döntöttem.. így kellett volna. Mert az első már befuccsolt, gondold végig, akkor miért ne inkább egy újnak adnál esélyt?

2012. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi nem tudunk helyetted dönteni, hiszen csak te látod át teljesen a helyzetet. Tanácsot tudunk adni vagy a saját tapasztalatainkól mesélni.

Amit leírtál az első kapcsolatodról, azt akár az én exem is írhatta volna. Minden szó illik ránk is. 4 évig voltunk együtt, 2 éve szakítottunk, de én még mindig iszonyatosan szenvedek miatta, nagyon hiányzik. Tudom, hogy én rontottam el mindent, én vagyok a hibás. A lelki társam volt, a legjobb barátom, a szerelmem. Azóta van mindkettőnknek újabb kapcsolata. Nem akarja velem újrakezdeni, pedig én mindent megtennék, hogy boldog legyen velem. Tudom, hogy mit rontottam el és nem engedném meg, hogy ismét megtörténjen. Azt mondja, nem tudna újra bízni bennem, és boldog az új párjával. Viszont volt amikor beismerte, hogy nem elégedett teljesen, inkább csak beéri ennyivel. Ha a ti kapcsolatotok is ilyen mély volt mint a miénk, akkor talán lehetne adni neki még egy esélyt. Akkor érti meg az ember, milyen ritka kincs egy lelki társ, amikor véglegesen elveszíti. Ismeritek már egymást, tudjátok, hogy le birnátok élni egymás mellett az életeteket. Az új kapcsolat ilyen szempontból kockázatosabb. Meglehet, hogy ő lenne életed nagy szerelme, de az is lehet, hogy lassan rájönnétek, nem tudnátok együtt élni, vagy csak nagy kompromisszumokkal. Mindkét lehetőség elsülhet jól is, rosszul is.

2012. ápr. 15. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos, a másodikat választottam. Egyelőre úgy néz ki, életem legjobb döntése volt! Nyár óta együtt élünk, hihetetlenül boldog vagyok mellette! Miután megszakítottam a kapcsolatomat teljesen az exemmel, kimutatta a foga fehérjét újra... Hiába volt nagy szerelem, az önmagában egy kapcsolathoz nem elég, főleg, ha csak az egyik fél küzd érte. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. dec. 29. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!