Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan gondolom, hogy a kapcsolatunk így egy nulla? Illetve jogosan vagyok elkeseredve? Tudom, hogy hosszú lett, de légysziii! 25/N

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy betegség miatt elég sok hajam kihullott az utóbbi időben, ami nagyon zavar, mert sehogy sem áll, gáz az egész, minden nap a sírás kerülget (néha el is kap...), amiatt, amilyen lett a hajam. :S Először csak a rövidebbre vágás volt (majdnem derekamig ért és az államig lett levágatva), de az sem volt elég, mert tovább hullott. :S Hála Istennek mostanra azért javult a helyzet, de a hajam nagyon rossz, mint említettem, teljesen rossz a kedvem miatta. Tudom, másnak van nagyobb problémája is, de mivel nő vagyok, azért eléggé fontos a külsőm, és az, hogy nem érzem jól magam így, eléggé rányomja a bélyegét a napjaimra, hát még az önbizalmamra akár álláskeresés területén is... :(

Szóval, a dolog lényege, hogy eszembe jutott, hogy jó lenne elmenni fodrászhoz hajdúsításra, esetleg növesztésre, mármint póthajra gondolok. De, ugyebár ehhez pénz kell, és sajnos, mint említettem, nincs most munkám. :( Ezért gondoltam, a barátomtól kérek kölcsön (40 ezer ft-ról van lenne szó), plusz ha többe kerül, még ki tudom pótolni. Nem azt mondom, hogy milliomos, de a számláján azért van bőven pénz, meg a fizetése sem rossz. Ezért gondoltam, hogy kölcsön (tehát szigorúan csak kölcsön!) kérek tőle erre pénzt, és amint van munkám, visszaadom. De azt mondta, hogy "ilyen hülyeségre nem ad", meg, hogy ő már járt így pórul, hogy nem adták meg neki a pénzt stb. És ez nagyon rosszul esett. :( Egyrészt, mert nem bízik bennem, hogy visszaadnám, másrészt meg más igazi hülyeségekre van pénze pl lottó, internetes előfizetések, felesleges édességek, tárgyak stb... :S Meg ráadásul most vett az anyjának 20 ezerért ajándékot... Jó nem azt mondom, persze az anyja, nem sajnálom, de én meg a barátnője vagyok, és ráadásul csak kölcsönbe kértem volna, és nem hóbort miatt, hanem mert tényleg jobban érezném magam, nem szándékosan vágattam le a hajam, hanem muszájból és nem kitépkedtem magamnak... :(

Ráadásul együtt lakunk, szóval nem tudom, miért ne tudnám megadni, mert akár pl bevásárolnék én többször vagy én fizetném a számlákat egy-két hónapig stb.

Nem tudom, szerintem a pénzt szereti csak, engem nem, meg nem is érdekli, mi van velem... És ez már nem az első ilyen eset, hogy az én dolgaim, meg amit én szeretnék, az mindig "hülyeség"... :((((


Jaj, olyan jó kiírni magamból, remélem még hasznos tanácsokat is kapok. :)


2012. ápr. 10. 22:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így mondd el neki, beszéld meg vele, hogy jobbanéreznéd magad ettől.
2012. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
számomra ez érthetetlen főleg, ha már együtt is éltek. Ha van pénz mindenre és nincs munkád akkor nyugodtan adhatna és még csak nem is kölcsönben.
2012. ápr. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Már mondtam, még el is sírtam magam közben... :S
2012. ápr. 10. 22:46
 4/27 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom... De még így is sajnálja...


Azt vettem észre, hogy nagyon kedves meg figyelmes velem, de ha már igazi tettekre kerülne a sor, akkor sosem segít, nincs mellettem. Csak ami "ingyen van"... :(

2012. ápr. 10. 22:48
 5/27 anonim válasza:

Hát figyi, szerintem itt te is érzed, hogy valami nem oké.

Mióta vagytok együtt a barátoddal? Mindig ilyen volt, hogy ennyire nem érdekelte, mi van veled? Ha ez tényleg egy jól működő, őszinte kapcsolat lenne, akkor biztos meg tudnátok beszélni, hogy neked ez fontos. vagy próbáltad vele megértetni?

Most majd itt biztos jönnek mások, akik rögtön azt tanácsolják, hogy szakits vele, de gondolom, hogy nem ilyen egyszerű a dolog.

Esetleg ismerőstől, vagy szülőtől nem tudnál kölcsönkérni pénzt? Elhiszem, hogy rossz lehet, biztos én is megcsináltatnám egy fodrásszal, de az még szomorúbb, hogy a barátod nem támogat ebben :(

Szóval nem tudom mi ilyen esetben a jó döntés.

2012. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
37%
igazi önző materialista pocs
2012. ápr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Majdnem egy éve vagyunk együtt. Így jobban belegondolva, mindig ilyen volt, hogy vagy nem érdekelte, vagy nem segített, hanem egy "nem tudommal" elintézett (pl szüleimmel való konfliktusoknál stb).

Próbáltam megértetni, de már nincs is kedvem ezen lovagolni, mert ha nemet mondott többször is, akkor csak magamat égetem a kuncsorgással. :( Szülőktől, családtól esélytelen, meg itt is az a helyzet, hogy nincs pofám pénzt kérni, főleg nem ennyit. :S Igazából nem halok bele, ha nem lesz megcsináltatva, de ez itt már nem csak a hajamról szól, hanem a kapcsolatról is, és ez az ami igazán rosszul esik... :(

2012. ápr. 10. 22:56
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem tudja felfogni, neked ez milyen fontos. Neki olyan mintha a legdrágább farmerra kérnéd a pénzt vagy a legújabb bikinire, vagy ilyesmi.

Én megértelek, nekem is derékig érő hajam van és imádom. Próbáld megértetni vele, hogy te nem a divat miatt akarod, hanem valóban szükséged van erre.

Kérdezd meg, hogy esne neki ha bajban lenne és te nem segítenél? Hiszen tulajdonképpen erről van szó, bajban vagy mert lassan depressziós leszel...

2012. ápr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértést.


Azt gondolom, hogy ha még igazi "hülyeségről" is lenne szó, akkor is támogathatna, mert kölcsönkérem, és együtt lakunk, szóval olyan nem lenne, hogy nem adnám meg... :S Vagy lehet, nem is tervez hosszabb távra, ki tudja...


Igazából, mint fentebb is írtam, már nem akarok kuncsorogni és mindig előhozni, mert jól tudom, mi lesz az eredménye...

2012. ápr. 10. 23:03
 10/27 anonim válasza:

Hát igen, itt tényleg már két külön dologról van szó. És szerintem ami most a fontosabb, az az, hogy megbeszéld vele, neked ez igy nem jó, mivel azt irod már az elejétől kezdve ilyen volt.

Ülj le vele, és mondd el ezeket neki, és ha erre is csak annyit mond, "nem tudom", vagy hasonlót, akkor mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül mondd meg neki, hogy ennyi volt.

Gondold végig, mi az amit eddig kaptál tőle, a pozitiv, negativ dolgokat egyaránt, és dönts, hogy merre billen a mérleg (de ezt úgyis tudod).

Ne bánkódj miatta, találsz különbet is, legyél kicsit önző. Ha valami nem jó, nem kell erőltetni.

A pénz kérdésre pedig sajnos nem tudok továbbra sem mit mondani :(

A kapcsolatotok lerendezése az első most szerintem.

2012. ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!