Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Állandóan segíteni akarnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Állandóan segíteni akarnak rajtam, magam oldanám meg a problémáimat, de miért nem hagyják?

Figyelt kérdés
Nagyon elegem van, egyszerűen kezd betelni a pohár. 20 éves vagyok, nem volt még párkapcsolatom és mindenki rám szállt emiatt mostanában. A kollégáim kerítőt akarnak játszani, állandóan össze akarnak valakivel hozni. Mivel nem megy pletykálnak, kombinálnak, olyasvalakivel hoznak össze akihez semmi közöm, ráadásul ezzel főleg neki tesznek keresztbe, mert neki viszont van párkapcsolata. A lakótársam állandóan a fiú haverjainak akar bemutatni. Összehaverkodtam egy sráccal nemrég és elmentünk együtt egyik este, de nem randi volt, csak együtt lógtunk barátilag, kocsmáztunk, dumáltunk. Azóta anyáék állandóan a "randi"-ról kérdezgetnek, de nem volt randi. Rosszul érzem magam. Nyomaszt az egész helyzet. Magányos vagyok, de nem akarok csak ezért beleugrani valamibe. Nem érzem, hogy el lennék késve, ugyanakkor vágyom bizonyos dolgokra, férjre, saját családra, idővel majd gyerekre, és minderre azért nem 10-15 év múlva, hanem ha egy mód van rá, akkor még 30 éves korom előtt. Ugyanakkor leszámítva a magányosságot, ami időnként elfog és a szeretethiányt az életem rendben van. Egyetemre járok mellette dolgozok, a családommal vagyok, igyekszem új barátokat szerezni, emberekkel körülvenni magam a szabadidőmben, szal tartalmas kapcsolatokat kiépíteni. Ez a 4 dolog, a suli, a meló, a család és a haverok kitöltik az időmet. Persze simán lenne hely az életemben valakinek, de nem akarok rágörcsölni, nyitott szemmel járok. Jól elvagyok egyedül, lefoglalom magam, és nem akarok csak azért együtt lenni valakivel, hogy ne legyek egyedül. Majd csak akkor és azzal a férfival akarok együtt lenni, amikor és akivel majd úgy érzem, hogy nélküle nem tudok lenni. De ez, hogy mindenhonnan sürgetnek, meg pátyolgatnak, hogy majd ők segítenek, ha már olyan béna vagyok h egyedül nem megy... Ez egyszerűen kikészít. Mit csináljak?
2012. ápr. 25. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy idegesít, de lehet azért akarnak ennyire segíteni mert nem vagy elég magabiztos/bátor. Csak 1x hallgass rájuk, lehet, hogy megéri. :)
2012. ápr. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
csináld tovább, ahogy most azzal a különbséggel, hogy ne nyomasszon, hanem fogadd el magad, hogy ilyen vagy, lesz kapcsolatod, csak te akarsz választani és élj boldogan! :-)
2012. ápr. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem az nyomaszt, hogy egyedül vagyok. Igyekszem pozitívan hozzáállni. Igazából én úgy tekintek erre, hogy még nem jött el az aki nekem kell, de idő kérdése és majd jön. Nem ez nyomaszt, hanem az hogy a környezetem igaz merő jóindulatból, de be akar segíteni. Amivel nem is lenne baj, de nem is tudják mit akarok. Kb mintha chipset akarnál etetni valakivel, aki főzeléket akar enni. Nem jobbat vagy rosszabbat akarnak adni, csak mást mint amire vágysz. És mindezt azzal a meggyőződéssel, hogy mivel jót akarnak, azért jót is tesznek vele, de nem. Mert ettől a nyomástól érzem magam ilyen nyomorultul hetek óta.
2012. ápr. 25. 23:41
 4/7 Christian Death ***** válasza:
Nem kell rogton ferjet talalni magadnak, legyen csak egy-ket hetes jaras, mindenkinek jo lesz, de ha nem kezdesz el faszizni lehet hogy venlany maradsz elkelnek a szabad fiuk es mire te gondolod hogy mostmar ideje lenne 30 evesen fiut talalni, akkor meg nem fogsz talalni csak elvalt ferfit. Az jobb lesz neked?
2012. ápr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lila nyuszi ***** válasza:
Örülj neki, hogy vannak akik segíteni akarnak és tudnának ilyen téren.
2012. ápr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Ne parázz, 30 éves korodig még van 10 év, ötször annyi, mint mióta "felnőtt" vagy...


2. Kiscsoportos foglalkozásokon magyarázd el szüleidnek, barátaidnak, hogy téged fáraszt az idiotizmusok.


3. Ha valakin nagyon nyomasztóan kitör, etess meg vele egy zacskó csipszet, vagy itass meg egy pohár vizet, vagy bármiről erőszakoskodj vele, amit TE tartasz hasznosnak...

2012. ápr. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sok ilyen nő van, aki szeret a másik magánéletébe beleavatkozni. Egyszerűen ezt szeretik, anyukád is ezért kíváncsiskodik. Ez benne van a női természetben, ami nem baj, mivel pont ezért vagytok érzékenyebbek, figyelmesebb családanyák. Tehát puszta jó szándékból csinálják, de mégis balul sül el a dolog. Mindenkinek tudni kell, hogy a nem az nem, tehát ha nem kell segítség akkor nem kell ráerőszakolni a másikra. Ahogy az utolsó írta, az egyetlen megoldás, ha beszélsz velük. Szépen magyarázd el nekik, hogy ez neked mennyire rossz és mennyire bántó, hogy megértsék.
2012. ápr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!