Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha azt mondod egy lánynak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha azt mondod egy lánynak, hogy szép, nem hiszi el. De ha lecsúnyázod, az örökre benne marad. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Általánosban nem tetszettem egy fiúnak sem, mindig mondták hogy csúnya vagyok, tepsinek becéztek, olyan vékony voltam, mikor elkezdett nőni a mellem és vettem fel melltartót, azt mondták kitömöm, Annyira rosszul estek, hiába csúfoltak, mindig meg akartam nekik felelni.


Azóta kicsit változtak a dolgok.. nem szeretnék nagyképűzni, de szép lettem, nagyon sokan mondják, másfél éve van barátom és ő naponta többször is elmondja :) Tudom magamról, hogy jól nézek ki, de ha látok egy tőlem szebb csajt, vagy ha a barátom megnéz egy másikat, és ha az nem is szebb tőlem, annyira idegesít, tök féltékeny leszek, pedig nem is szép.(persze ezt soha nem mutatom ki, tudom hogy nem jó elfojtani, de alaptalanul akadnék ki, mégis zavar) Meg ha szép lányt látok, miért esik le ennyire az önbizalmam?


épp ez előbb történt, barátom haverja mutatott egy csajt, hogy mondjon róla véleményt, a csajnak ki volt a melle, és még gyönyörű is volt, annyira fura érzés fogott el.. féltékeny lettem, pedig nem is látszódott a csajból semmi, csak a melle. Nincs is önbizalmam? nem hiszem el másoknak hogy jól nézek? ennyire bennem maradtak az általános iskolai sérelmek?


Barátom hiába mondja el naponta többször, nem mindig hiszem el neki, félek attól, hogy talál egy jobbat, egy szebbet.. mindig rettegek ha szép nők veszik körül.


Valaki mondja azt, hogy nem csak én vagyok így ezzel!


2012. júl. 12. 23:25
 1/7 AvernusTriad ***** válasza:
Nos, nem akarok okoskodni, de az önbzalomhiányodból könnyen lehet féltékenység, ami el fog harapódzni, és az megöli bárkivel a kapcsolatodat. Ezt le kell gyűrnöd. Ha egyedül nem megy, keress fel szakembert, mert életed végéig szenvedni fogsz tőle, és az is, aki éppen veled van.
2012. júl. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ⱳhite ßelle ***** válasza:
100%

Féltékenységre önbizalom a megoldás.


Sokan vannak így, előbb elhiszik a rosszat, ez is önbizalomhiány.

2012. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
magadban kell elöntened. el kell hinned hogy igenis szép lány vagy. jobb nők mindig voltak és lesznek is, az a lényeg h a barátodnak te vagy a legszebb.
2012. júl. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Rám már mondtak sok mindent, de semmi sem maradt meg bennem. Reálisan látom, hogy hogy nézek ki, nem számít ki mit mond. Valahogy le kell szedned az érzéseket erről a témáról.
2012. júl. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt akár én is írhattam volna, tök ugyanez a sztori, nem vagy vele egyedül. :o
2012. júl. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A történeted hasonló az enyémhez, engem is piszkáltak általános iskolás koromban, hogy csúnya vagyok meg ilyenek. Borzasztó, hogy a gyerekek milyen gonoszak tudnak lenni egymással, sokszor egy életre szóló lelki sérülést okozva.


Velem is az történt, hogy a rút kiskacsából hattyú lett, de az önbizalmam ugyanolyan kicsi maradt. Egyszerűen nem hittem el, hogy engem megnéznek az utcán, hogy én tetszhetek másoknak. Persze sosem voltam magamutogató, önmagát sztároló ember és jól esett, hogy így is kapok kedvességet, bókokat.


Az első komolyabb kapcsolatomnál, ami 5 és fél évig tartott én is féltékeny voltam sokszor, aztán rájöttem, hogy vagyok olyan jó csaj, mint más, és nálam nem csak a külcsín van meg, hanem a belbecs is. Nálam jött egy pont az életemben mikor rájöttem, hogy egyedül is vagyok valaki, sok mindent el tudok érni, vannak jó képességeim és ez adott egy olyan magabiztosságot és egy lelki egyensúlyt, ami kifelé is sugárzik.

Ha valaki együtt van veled, ne kételkedj abban, hogy szeret, főleg, ha már ennyi ideje együtt vagytok. Örülj neki, légy boldog.


Szép lányok pedig mindig is lesznek. De a szépség csak a külső. Sok esetben nem jár együtt vele az intelligencia, talpraesettség, kedvesség, odaadóság, megbízhatóság és nem utolsó sorban az a "képesség" hogy valakit igazán szeretni tudjon (és ne csak önmagát nézegesse a tükörben). A lelki gazdagság szerintem sok esetben hiányzik az emberekből/lányokból és ezt a szépség aligha egyensúlyozza. Én ezek és a saját értékeim tudatában nem vagyok már féltékeny...Igaz, most nincs barátom, de mindig úgy gondoltam, hogyha mást választ, úgyis rájön, hogy mit veszített, ő jár rosszabbul. És persze ha valaki menni akar, az el is fog menni.

Ha nem becsült meg akkor, amikor lehetett, akkor így járt, és nem ő az igazi.

2012. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, főleg az utolsónak :)
2012. júl. 15. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!