Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan utasítsam el finoman...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan utasítsam el finoman egy kollégám közeledését? Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy cégnél dolgozunk már 4 éve... Én közben otthon voltam 1 évet a kisfiammal miután megszületett. Amikor visszajöttem dolgozni (kb másfél éve) akkor kezdtem érezni, hogy mintha ő nem csak barátként tekintene rám. Én nagyon örülnék neki, ha igazán barátok lennénk, mert egyébként egy jófej, kedves, jó szövegű, jó humorú srác akivel nagyon jó beszélgetni, viccelődni de semmi több... Mint férfihez egyáltalán nem vonzódom hozzá... Mára már odáig fajultak a dolgok, hogy meggyőződésem, hogy komolyan belémszeretett, pedig én semmi olyan jelet soha nem küldök felé ami egy barátságnál többre utalna. Sose nézek úgy rá, sose viszonzom az érintéseit, mégcsek véletlen se értsen félre semmit. Nagyon rossz ez, nekem férjem és két gyönyörű gyerekem van és még csak gondolni sem tudok erre a srácra mint férfira, de ő nap mint nap úgy közeledik hozzám mint egy nőhöz. Hozzá bújik az arcomhoz hátulról, megsimítja a hajamat, megfogja a vállamat hátulról és az arcomra nyom egy nagy puszit... Jó hogy le nem smárol... Mostmár ott tartok, hogy ezt nem csak épp elviselem, hanem egyenesen taszít. Valahogy a tudomására kell hoznom, hogy semmi esélye, mert nem is ismerkedik, nincs barátnője se, lehet arra vár, hogy egyszer viszonzom az érzéseit. Már kerülöm is, csak akkor találkozunk, ha ő arra jön amerre az én irodám van… Nagyon sajnálom őt, sanyarú egy élete volt, nem szerette se anyja se apja, és még barátnője sincs, mégis rendes, dolgos srác lett belőle… Kérlek segítsetek, hogyan tudassam ezt vele, hogy ne bántsam meg… Egyébként 30 év körüliek vagyunk (Én 30, ő talán 32-33) csak, hogy korosztályhoz tudjátok kötni a történetet..

#kolléga #Esély barátság
2012. júl. 26. 13:22
 1/10 AvernusTriad ***** válasza:
Előbb-utóbb kénytelen leszel bele beszélni, és rosszul fog esni nekii. 26F
2012. júl. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg beléd zúgott akkor nem tudod úgy lekoptatni, hogy neki ne fájjon. Viszont kénytelen leszel. Esetleg célozz rá, hogy miért nem ismerkedik nőkkel, vagy kérdezd a nőügyeiről, hátha kibújik a szög a zsákból és egyértelműen elutasíthatod.
2012. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 omba ***** válasza:

Kínos, - mutass neki szép családi fotókat.

Kicsit lépj ki te is a munkával kapcsolatos kommunikációból, és lelkendezz a férjedről, - ahogy látom, nem lesz nehéz... :)


Hát, ha meg így se kapcsol, csak rá kell szólni, hogy ne tapizzon, s így, se úgy!

2012. júl. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért egy munkahelyen, meg egyébként is, akár tetszik valaki akár nem, nem puszilgatom. Nálunk dolgoznak párok is és még soha nem láttam, hogy puszilgatták volna egymást. Egyszerűen nem illik, főleg nem így.


Szerintem a legközelebbi ilyen alkalomnál mondd meg neki kedvesen de egyenesen, hogy ez téged zavar és legyen szíves ezt abbahagyni. Ha ezen megsértődik, akkor az az ő baja, felnőtt ember, majd kiheveri valahogy. Nem kell vele foglalkozni akkor sem ha megbántódik, nem te hitegetted, és azért egy kétgyermekes férjezett nő vagy, gondolhatja, hogy nem omlasz a karjaiba. Kinőttük már a kamaszkort. Engem ez a viselkedés igazából egy gyerekére emlékeztet, aki csüng az anyján és puszilgatja.


26/N

2012. júl. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! A férjem is itt dolgozik, haverok is, a gyerekeimet is ismeri, szereti, és ennek ellenére biztosan tudom, hogy nem anyai puszit nyom az arcomra. Ezeknél a közeledéseknél én érzem, hogy ő komolyan megéli azt a pillanatot amikor így hozzám bújik, szinte mintha akkor azt próbálná átérezni, mintha ez egy valóságos, kölcsönös összebújás lenne... pedig dehogy az...össze is kucorodok ilyenkor, elhúzódok kissé, hogy érezze én ezt nem ugyanúgy élem meg mint ő... nekem ez irtó kellemetlen... A kollégák szerint is jóval többet akarna mint én... Sokat áradozok a férjemről, tudja, hogy imádom, mégis mintha azt gondolná, hogy ő jobban illene hozzám... Pedig nekem külsőre se jön be...
2012. júl. 26. 13:46
 6/10 omba ***** válasza:

Hát akkor ne elhúzódj, hanem mond meg szépen, hogy ezt azért ne!

Ciki, hogy te feszengsz, mikor ő lépi át a normális társasági, meg munkahelyi kereteket.

De hát azért tudatni kell vele, hogy túlment!

(esetleg a mindentudó kollégák nem segítenének?)

2012. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mondd el ezt neki, és nyomatékosítsd azzal, hogy szexuális zaklatásnak tartod, amit a munkahelyen művel, és legközelebb lépéseket is fogsz tenni. Sajnos az ilyen jellemű ember másból nem ért.
2012. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A második válaszadónak! Folyamatosan próbálom őt a csajokra rábeszélni, hogy már ideje lenne, hogy családja legyen, de semmi... Ésszel tudja is, hisz látja, érzékeli, hogy semmi esélye, de mintha valami álomvilágban élne, ahol azt képzeli én az ő felesége vagyok... ha én is akartam volna, már réges rég akármin, minden is túllehetnénk.. ezt neki is látnia kell, hogy nincs a témában előrelépés... mert nincs út előre... számomra nincs... De az igaz, hogy ezt még konkrétan sosem beszéltük meg...
2012. júl. 26. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Finoman nem lehet senkit elutasítani. Egyértelműnek kell lenned (nem durvának!) mert különben nem fogja venni a lapot.
2012. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne barátkozz vele. Biztosan nem ő az egyetlen jó fej a környezetedben.
2012. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!