Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyáék nem engedik h barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Klaudia^^. kérdése:

Anyáék nem engedik h barátom legyen. Hogyan szakítsak?

Figyelt kérdés
1 hónapja vagyok együtt a barátommal..kb. 2 héttel azután, hogy összejöttünk, elmondtam a szüleimnek. De ők nem szeretnék, hogy vele legyek..ők csak a haveromnak tudják elképzelni..mert már kb. 5 éve a legjobb barátok vagyunk.Most úgy tudják h szakítottam vele..pedig nem.nem szeretném megbántani, de tudom h ez így nem helyes, hogy titkolózok a szüleim előtt..14/L..a fiú velem egyidős.
2012. aug. 1. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegeld a helyzetet. Ha nyomós oka van, amiért nem szeretnék, hogy vele járj, mert neked származna belőle bajod, akkor nem érdemes bele menni szerintem. Nekik is lehet igazuk. De ha csak úgy nem szeretnék, és egyébként rendes gyerek meg nagyon tetszik, ne hagyd ott.
2012. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A helyzet:

1. Te összejöttél azzal, akit szeretsz - nagyon jó! :)

2. elmondtad a szüleidnek, mert szeretted volna velük megosztani a boldogságodat - nagyon jó! :)

3. ők azt mondták, hogy inkább ne legyen barátod. - Mi? :O

4. erre Te azt mondtad, hogy szakítottál vele. - ehh :-/

5. felismerted, hogy ez nem jó így - nagyon jó! :)


A szüleid valószínűleg azért nem szeretnék, hogy barátod legyen, mert Te a "kicsi" lányuk vagy.

Az igazság az viszont az, hogy Te már egyáltalán nem a "kicsi" lányuk vagy, hanem úton vagy a felnőtté válás felé.

Biztosan féltenek Téged attól, hogy korábban anya leszel, mint azt ők szeretnék, és lássuk be, hogy még 14-15 évesen tényleg korai az anyaság.

Még akkor is így van ez, ha a barátod kapcsán nem (egyből) a testiség az, amire gondolsz, hanem, hogy szeret Téged valaki, akit Te is.

Szerintem beszélgess a szüleiddel erről és mondd el nekik, hogy mit érzel, és hogy nem is szakítottatok, csak azt mondtad, mert így láttad a legjobbnak: nem akartad, hogy haragudjanak rád, aggódjanak, szomorkodjanak miattad.

Ha komolyan beszélgetsz velük, akkor bizonyára meglátják, hogy nagyon jó úton vagy a felnőttséghez és több bizalmat adnak Neked a saját életeddel kapcsolatban.

Esetleg átadnak személyes tapasztalatot is, ha megkérdezed, náluk hogy történtek a dolgok.

És ha majd pár év múlva úgy döntötök a barátoddal, hogy a testiség felé is kacsingattok, akkor a védekezéssel, orvosi vizsgálatokkal kapcsolatos dolgokat is biztos meg tudod majd beszélni anyuddal.

Kívánom, hogy jól alakulnak a dolgaitok! :)

2012. aug. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 1. kommentelő: Az a nyomós ok az, hogy nem szeretnék, ha középiskola előtt lekötném magam, ugyanis sok embert fogok még megismerni..2. kommentelő: Korántsem tervezem az anyaságot, és ezt a szüleim is tudják. Tervezgetem a jövőmet..az iskolák befejezését.

A beszélgetéstől pedig rettegek.Kizártnak tartom, hogy egy ilyen szempontból fogják fel..De igazán köszönöm.:)..mindkettőtöknek:)

2012. aug. 1. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!