Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom mindenkinek meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom mindenkinek meg akar felelni, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Nem csak hogy mindenkinek meg akar felelni, de folyton ö alkalmazkodik másokhoz, akkor is ha éppen mást szeretne. Nem egyszer azért nem tudtunk találkozni- mégha elöre meg is volt beszélve- mert nem tudott nem-et mondani másnak. (Ez csak egy példa volt a sok közül.) Egyre jobban zavar,hogy igy feláldozza magát, és mostmár a kapcsolatunkat is. Mi állhat a háttérben, kissebbségi zavar, vagy önbizalomhiány? Nagyon nehéz tolerálni,hogy folyton alárendeli magát másoknak, igy mindig másoktól fog függni a kapcsolatunk.
2012. aug. 19. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy mi állhat a háttérben az fogós, inkább hogyan lehet kezelni az ilyet...:)

Szóval ha van előtte egy példa... Mondjuk te. Aki tudja mit akar, erős egyéniség, és megmondja mindenkinek a frankót akkor lehet hogy sikerül változnia. Beszéltetek már erről? Lehet nem ártana...:)

2012. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzeted én is voltam már hasonló helyzetben.

Szerintem nem tudsz mást csinálni, csak elfogadni Őt ilyennek. Én próbáltam ez ellen harcolni, de nem sok sikerrel, inkább csak a viták halmozódtak. A "nem tudtunk találkozni" dolog nálunk is sokszor előfordult, ami miatt én sokat vitáztam. Meg is unta, jogosan persze, később beláttam. Elhagyott 3 év után, ami még mindig nagyon fáj. Szóval szerintem ha szeretitek egymást és ezen kívül tényleg minden jó, akkor próbáld meg elfogadni, mert ennyiért nem érdemes felborítani a dolgokat.

2012. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A második vagyok, az lesőre szeretnék annyit reagálni, hogy Én erős egyéniség vagyok és nála is sokkal jobban az voltam. Még sem ment, ha leütünk megbeszélni akkor sem. Az volt a válasza, hogy nem lesz bunkó senkivel értsem meg és fogadjam el. Szerintem ez személyiség függő, nem hiszem hogy nagyon korrigálható.
2012. aug. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akaratgyenge. Ennek akár örülhetnél is, mert olyan papucsot faraghatsz belőle, amilyet csak akarsz - feltéve, hogy ezt szeretnéd.
2012. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sokszor beszéltem vele erröl, sajnos pont azt kaptam amit irtál is,hogy ö nem tud bunkó lenni másokkal. Na de könyörgöm, az,hogy határozottan és öszintén elmondja valaki a véleményét, az nem bunkóság. Csak kiáll magáért és az érdekeiért. Pont egyik nap volt egy incidens emiatt, ismét mások befolyásolták a találkozásunkat. Komolyan már arra gondoltam,hogy ö nem is akar boldog lenni, csak másoknak élni.
2012. aug. 19. 14:04
 6/10 A kérdező kommentje:
Feltéve sem akarok papucsot csinálni belöle:D Köszi a hasznos választ:D
2012. aug. 19. 14:05
 7/10 anonim ***** válasza:
persze hogy nem bunkóság, de Ő másképp "működik" mint Te. Próbálkozz hatni rá, hátha neked sikerül :)
2012. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5.re:

Ha összetéveszti a határozottságot a bunkósággal, akkor az pedig még több kérdést vet föl. Talán fél, hogy nem tudná a dolgokat a benne résztvevő felek (ő és a többi ember) megelégedésével megfelelően rendezni. És mi van akkor ha kiflit kér a boltban, de azt mondják neki, hogy neki most csak zsömlét adnak, mert abból ma több érkezett, és annak is el kell fogynia? Arra is rábólint? Valószínűsítem, hogy ettől a hozzáállástól záros határidőn belül a falra fogsz mászni!

2012. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"hogyan tudnék ezen változtatni?"


Te sehogy. Ő tudna ha akarna. De mivel nem akar így választanod kell: elfogadod ezt a tulajdonságát vagy inkább búcsút mondtok egymásnak tudva hogy ha ez így megy tovább akkor csak a saját és egymás idejét pazaroljátok.


Én egyébként azt nem értem (és nem bántásból) hogy miért vagy vele. Miért van az hogy te is és még sok más lány úgymond meg akarja nevelni a barátját/férjét. Ez talán a te feladatod lenne? Nem inkább az anyjának meg az apjának kellett volna jelen esetben határozottságot nevelni belé? Értem én hogy "hát ők nem tették akkor mégis ki tegye ha én nem?". De akkor is neked kéne ezzel küszködnöd?

A másik pedig: ha nem tudod őt így elfogadni ahogy van, ha nem tartod tiszteletben a döntését hogy milyen akar lenni akkor vajon tényleg szereted őt? Nem lehet hogy csak beleláttál valakit akit tudnál szeretni szerelemmel és azzá akarod a másikat átformálni? De mi értelme ezzel pazarolni az időt ha valahol odakint szaladgál az a férfi akin az égvilágon semmit se akarnál változtatni mert számodra úgy tökéletes ahogy van?

2012. aug. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Túl sok a kérdésed:) de egy mondattal válaszolva, csak annyi,h SZERETEM. De gondolom ebbe is belekötsz:P Miért nem fogadom el akkor olyannak amilyen? Elfogadtam, de neki se válna hátrányára ha ebben valahogy segitenék neki. Ennyi.
2012. aug. 19. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!