Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet az oka, és hogy segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Megpróbálom összefoglalni a sztorit. Adott egy lány, és egy fiú, akik egy évig távkapcsolatban voltak. A lány nagyon szerette a fiút, de annak zárkózottsága miatt soha nem lehetett biztos abban, hogy ez kölcsönös. Eltelt majdnem 1 év a szakítás óta, és az utóbbi hetekben kiderült, hogy egyiküknek sem sikerült túllépnie, hiányoznak egymásnak, hiába tettek meg mindent a felejtés érdekében. A fiú felhívja a lányt, hogyha van kedve, utazzon le hozzá. Együtt töltenek 4-5 napot, minden szuper, amíg ki nem derül, hogy a srác nem is igazán gondolta át ezt az egészet, nem gondolt bele a jövőbe, csak szimplán az érzései szerint cselekedett. Továbbra is az a problémája, hogy fél a kötöttségtől, vágyik arra, hogy új embereket ismerjen meg, hogy kalandjai legyenek, de ugyanakkor hiába állt rendelkezésére ennyi idő, hogy kavarásszon, állítása szerint nem ment neki, „nem volt rá képes”, hiába vágyott rá, ha egyszer a valóságban már nem is akarta annyira kivitelezni. Tehát kicsit olyan „minden csak addig kell, amíg meg nem kapom rá a lehetőséget, hogy aztán ne éljek vele” hozzáállással rendelkezik. Volt egy elég hosszú (5-6 év) időszak az életében, amikor egy reménytelen szerelem miatt nem volt semmilyen jellegű kapcsolata, és úgy érzi, hogy talán ezt szeretné „bepótolni”, de valamiért nem megy neki.

Az említett lánnyal pedig az a problémája, hogy anno azért szakított vele, mert már nem tudott olyan szenvedéllyel közeledni felé, már nem kívánta úgy, ahogy kellene, és nem akarta, hogy ez az állapot tovább fajuljon. Ennek ellenére mindig szerette, és végig nagyon hiányzott neki.

Az előző (komolytalan, 1-2 hónapos) kapcsolataiban is egytől egyig ez volt a probléma. Most igazából itt arra próbálok rávilágítani, hogy ezeknek mind mélyebb oka van..Gondolok itt arra, pl., hogy elvesztette az apját, és ez olyan törést hagyott benne, hogy emiatt fél kötődni, közel engedni magához bárkit is, és ezért kezd el ilyeneket érezni(hogy már nem kell a lány), mert így próbálja tudat alatt megóvni magát a további veszteségektől. Mert most bebizonyosodott, hogy nagyon szereti ezt a lányt, de tele van félelemmel és kétségekkel, hogy ez valaha is működhet, és nem akarja ugyanazt átélni, mint régen.

Most én itt nem arra vagyok kíváncsi, hogy szerintetek milyen hülye ez az ember, meg hogy az ilyen nem is szeret igazán, hanem örülnék, ha segítenétek rájönni, mi játszódhat le ilyenkor benne, mi lehet ennek az oka, és mit lehet tenni így „civilként”, hogy kicsit oldódjanak benne ezek a dolgok?


2012. aug. 29. 08:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, valaki!:D
2012. aug. 29. 10:52
 2/8 anonim válasza:
Túl kellene lépnie a múlton és a jelenre koncentrálni.Amíg nem tudja elfogadni a tényeket és túl lépni rajtuk addig csak kétségekben és félelemben fog élni.Nem kell félni a szerelemtől.Néha csak meg kell kérdezni a másik féltől hogy neki mi a szándéka.Nekem ez a véleményem.
2012. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit!Az igazsag az,hogy ez a srac nem akar Teged elegge.A tobbi csak belemagyarazas. Es azert nem volt kapcsolata mert 1. Meg fiatal 2. Nem talalta meg azt a lanyt akiert tenyleg odaig van.Szerintem ezzel a lannyal is csak azert talalkozgatott,mert imponalt neki,hogy o teljesen odaig van erte.En a helyedbe nem lennek naiv es nem hagynam,hogy az erzelmeimmel jatszadozzon es a gyerekkorara fogja a jelenlegi viselkedeset. Ennek az lesz a vege,hogy jonni fog valaki akibe egybol belehabarodik es megtesz erte mindent Te pedig szepen pofara esel!
2012. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.


Abban biztos vagyok, hogy szeret, amennyire csak tőle telik. Az már más kérdés, hogy valami "nem stimmel vele", és ilyenné alakult a személyisége, hogy totálisan bepánikol ezektől a dolgoktól, és előre halálra ítél mindent, ami boldoggá tehetné..

2012. aug. 29. 17:01
 5/8 anonim ***** válasza:
És mitől vagy benne teljesen biztos?
2012. aug. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Attól, hogy ismerem. Hidd el, az 1 év együttlétünk abból a szempontból borzalmas volt, hogy abszolút képtelen volt kimutatni az érzéseit, soha nem tudtam, hányadán állunk, hogy mit jelentek neki. Nagyon befelé forduló emberről van szó, aki fél kimutatni az érzéseit, mert ettől gyengének és sebezhetőnek kezdi érezni magát. Viszont sértően őszinte, és soha nem fogja vissza magát, hanem kerek perec elmondja mindenről a véleményét, és egész biztosan nem mondta volna ki az utóbbi időben többször is, hogy szeret, ha nem így lenne. Nem sírta volna át velem együtt az éjszakát a fájdalomtól és a tehetetlenségtől, amikor még bizonytalan volt a jövő. (ennél ott voltam konkrétan, végigéltem, és végigszenvedtem). Lehet, hogy nem jól szeret, lehet, hogy nem ez az „ideális szeretet”, amire az ember vágyik…de az biztos, hogy az összes érzése benne van.
2012. aug. 29. 18:35
 7/8 anonim ***** válasza:

"Együtt töltenek 4-5 napot, minden szuper, amíg ki nem derül, hogy a srác nem is igazán gondolta át ezt az egészet, nem gondolt bele a jövőbe, csak szimplán az érzései szerint cselekedett. Továbbra is az a problémája, hogy fél a kötöttségtől, vágyik arra, hogy új embereket ismerjen meg, hogy kalandjai legyenek..." na látod itt van a probléma ami miatt úgy gondolom, hogy rózsaszín ködön át látod a dolgot! hidd el Nekem, ha egy férfi SZERELMES egy nőbe, akkor meg fog tenni mindent azért, hogy megszerezze, vele legyen stb stb.. és nem fog számítani az, hogy mi történt vele a múltban! lehet ezt a bizonytalankodást ezzel magyarázni, de csak magadat csapod be. hidd el Nekem, hogy ez a férfi, ha igazán szerelmes lenne beléd, akkor nem érdekelnék sem a kalandok semmi más csak Te!

"Az említett lánnyal pedig az a problémája, hogy anno azért szakított vele, mert már nem tudott olyan szenvedéllyel közeledni felé, már nem kívánta úgy, ahogy kellene, és nem akarta, hogy ez az állapot tovább fajuljon. Ennek ellenére mindig szerette, és végig nagyon hiányzott neki." a másik meg, ha egy férfi szerelmes egy nőbe akkor olyan nincs, hogy NE KÍVÁNJA!!! hidd el Nekem nem tudsz tenni semmit. ez a férfi egyszerűen nem téged akar! jönni fog egy nő aki igazán megfogja, akibe tényleg szerelmes lesz és vele ilyen problémák nem fognak soha előjönni! én ezt csak azért mondom Neked, mert ha továbbra is hiú ábrándokat kergetsz ahelyett, hogy reálisan néznéd a dolgokat, akkor majd egyszer csak azon fogod magad kapni, hogy elhagynak ezért a nőért. keress olyat aki szeret, tisztel, jól bánik Veled és megbecsül!

2012. aug. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtál meggyőzni:) De át fogom gondolni, amit mondtál. Köszönöm a válaszaidat!
2012. aug. 30. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!