Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Titeket zavar egy párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket zavar egy párkapcsolatban ha a párotoknak például látás vagy hallás proplémája van?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egyébként szerethető, életvidám és testileg-lelkileg tetszik, akkor egyáltalán nem érdekel az ilyen fogyatékosság és vállalnám az ehhez társuló kisebb-nagyobb nehézségeket.
2012. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem. miért zavarna?

Ha párkapcsolatról van szó, akkor alap, hogy elfogadjuk egymás defektjeit is. Ha összejönnék pl egy teljesen vak lánnyal, akkor azzal a megismerkedéskor is tisztában lennék, tehát úgy jó ahogy van. Vagy ha hallásbaja van, akkor hangosabban beszélek, ennyi. Ha a kapcsolatunk alatt történne valami amitől romlik vagy teljesen elveszik a látása vagy a hallása, akkor meg azért nem zavarna, mert attól még mint ember/társ nem változik meg.

Amúgy régebben egy nyári tábor alatt majdnem összejöttem egy lánnyal, akinek nagyon rossz volt a hallása (majdnem nulla, szájról olvasott főleg, de a hangosabb zenét valamennyire hallotta). Ez abszolút nem zavart, inkább az, hogy kb 200 km-re laktunk egymástól.

2012. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk nekem vannak hallásproblémáim, a barátom teljesen elfogadja, nem zavarja. Bár ha nem felém fordulva beszél, előfordul, hogy visszakérdezek párszor :)

/Halkan megjegyezném, hogy a hallásproblémásokkal nem a hangerőt kell az egekig emelni, hanem artikuláltan kell beszélni, sokkal jobban megérjük akkor a másikat./

2012. szept. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem zavar, tulajdonképpen nem is érzékelem különösebben. A gond igazából akkor van, ha emiatt önértékelési zavarai, kisebbségi komplexusai lesznek - tehát ha ő magát nem tudja elfogadni a "defektekkel", akkor felém is ezt sugározza.

Ismerek olyan nőt, akinek komoly kisebbségi komplexusa van a hallássérülése miatt, és teljesen bebeszélte magának, hogy a férjét nagyon zavarja (pedig szerintem ez nem igaz, ismerem a férjet, nem tudom róla elképzelni, hogy "szégyellné" a felesését, sőt, nagyon is szereti).

2012. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!