Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van ekkora előítélet az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ekkora előítélet az úgynevezett baratáimban, a mostani kedvesemmel kapcsolatban? Nem értem, és soha nem is fogom megérteni.

Figyelt kérdés

Zsidó a fiú, én meg keresztény, de a valásnak nincs akkora nyomóereje ránk nézve, én szinte nem is tartom a valásom, csak a magam módjann, a kedvesem meg modernebb nevelést kapott. Nem látszik rajta, normálisan hordja a haját, a ruhái is a mai kornak megfelelő göncök.


A családjaink szeretik egymást, mi is, és az ő barátai gondolkodás nélkül elfogadtak és szeretnek engem.


Az én állitólagos barátaim, meg fújjognak és diszkriminálnak.

Olyanokat kérdeznek, hogy hogy tudok már két éve szertni egy OLYAT?! Mintha valami ragály lenne, és mintha ők dedódosok lennének... persze van néhány barátom aki még örül is.

Azt mondják legalább új kúltúrát ismerhetnek meg. És igazuk van.


2012. szept. 27. 12:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Vallás, vallásom két "ll" bocsánat, mérges vagyok, ezért a hibák.
2012. szept. 27. 12:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akik fújjolnak és negatív megjegyzéseket tesznek, azok nem a barátaid.
2012. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Ebbe most inkább ne menjünk bele! Majd rájössz!
2012. szept. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már ők mondják meg, kivel jössz össze!! Egyébként meg, szerintem féltékenyek, hogy jól megvagytok, és a családjaitok is jól kijönnek! Esetleg ba.ssza a csőrüket, hogy boldogok vagytok, az is el tudom képzelni, hogy (mint nálam)ráhajt valamelyik a párodra....Ne hallgass rájuk, és vigyázz!!!
2012. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, rá vagyok jöve csak nem értem, hogy lehet ennyire gyöpött agyú az emberiség. Én is ültem történelem órákon, az egyetemen előadásokon, ahol majdnem állóháború lett.


Nevetséges és röhejesnek tartom ezt a viselkedés formát.

Sőt gusztustalan. De mindegy.


Idegenektől nem várok megértést, de a barátaimtól többre számítottam.

2012. szept. 27. 12:23
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Mondd meg nekik, hogy indítsanak keresztesháborút vagy valósítsák meg "A tervem"et, esetleg kapják be a faszom.
2012. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem utolsónak szólt az előbbi, hanem a 12:14esnek.
2012. szept. 27. 12:25
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Lehet ha olvastad volna a cion bölcseinek jegyzőkönyvét és valós médiát olvasnál, akkor össze se jöttél volna vele és valószínű megértenéd azokat akik most fujjolnak. Ha meg jól megvagytok dúl a love akkor meg szarjál le mindenkit...
2012. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tojok én azokra akik ennyire okosnak hiszik magukat.

Nem a vallás és a nemzetiség fogja befolyásolni, hogy szeretem e azt az embert vagy sem.

2012. szept. 27. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha a vallás nem számítana, akkor meg sem említenéd egyszer sem azt, hogy ő zsidó, te meg keresztény vagy.

Az ugyan úgy számít a legtöbb embernél, mint az, hogy milyen a haja a másiknak, csak ezt valahogy igyekszünk kikerülni, de nem érdemes... Akkor igen, ha meg sem kérdezed tőle az elején, és persze ő sem tőled.

Egyébként körül van metélve? Mert ha igen, akkor ha ő nem is, de a család igenis tartja a vallást - ami nem baj önmagában - csak úgy nehéz nem figyelembe venni a dolgot.

Ez ilyen szempontból ugyan olyan, mint egy nagyon vallásos keresztény társ esetében, amikor te ateista vagy, vagy fordítva.

Az emberi érzéseknek ettől még szerintem sem kell gátat szabni, de azt el kell fogadni, hogy a vallási hovatartozás esetleg okozhat a barátok részéről is ellenérzéseket, előítéletet is. Nem ezzel van baj, inkább azzal, ha ezt nem tudja az ember megfelelően és a helyén kezelni.

A világon mindenhol számít ez, a mi nyugatias "fejlett" kultúránkban próbáljuk ezt felszín alá söpörni, pedig rém egyszerű lenne csupán elfogadni és tiszteletben tartani az adott ember meggyőződését oda-vissza alapon. Mert alapvetően nem a vallással vannak bajok, hanem az emberekkel.

2012. szept. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!