Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ember eredendően hűséges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ember eredendően hűséges teremtmény (lehet) vagy nem?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eredendően nem hűséges,de ez az elfogadott társadalmi norma a mi kultúránkban, ezt tanulják meg az emberek
2012. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem a monogámiára vagyunk beprogramozva,viszont ilyenkor jön képbe az,hogy az állatoktól pont az különböztet meg minket,hogy mégiscsak képesek vagyunk uralkodni az ösztöneinken.Persze ez sajnos nem mindenkinél működik így.
2012. dec. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értesz eredendő alatt.

Ha az ösztönöket, akkor nem az.

Ha a nevelést/kultúrát, akkor meg az.

2012. dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy manapság főleg a korosztályomban (19) közel sem a hűség a legelfogadottabb egy kapcsolatban, ennek ellenére én hűséges akarok lenni, korábbi kapcsolataimban is az voltam, az is leszek.

Ha szeretek valakit, kapcsolatban vagyok vele ösztönszerűen vele akarok lenni, foglalkozni, nem pedig mással.

2012. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én is így vagyok ezzel. és nem tudok azonosulni ezzel a mai felfogással, pedig fiatal vagyok
2012. dec. 6. 20:47
 6/6 anonim ***** válasza:

A nők eredendően hűségesebbek, mivel nekik a lehető legjobb hímegyedet kellett megtalálniuk, és tőle utódot szülniük, aztán felnevelni. Szóval a minőségi partneren volt a hangsúly, nem a mennyiségen. A pasiknak viszont ugye a génjeik továbbörökítése érdekében minél több utódot kellett nemzeniük. Tehát szórták a magjaikat minden felé.

De ma ezeknek már alig van jelentőségük, az ember igényeitől függ, mennyire hűséges.

2012. dec. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!