Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Társfüggőségből hogyan lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Társfüggőségből hogyan lehet kilépni? És miért nézik le az emberek azokat, akik ezzel küszködnek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, lassan 2 éve kapcsolatban. Néha kicsit úgy érzem,tényleg alárendelem magam neki,és tudom, hogy találhatnék olyat, aki sokkal jobban megbecsül, de nem hogy nem tudok, egyelőre nem is akarok kilépni belőle. Aztán sokat gondolkodtam és utánaolvastam a dolognak. Biztos vagyok benne, hogy a gyermekkoromban a családomban igen gyakori problémák válthatták ezt ki belőlem. Persze tudom... senki nem függhet a saját múltjától,de úgy érzem a felismerés már egy jó kiindulópont.

Nem akarok véget vetni a kapcsolatnak,csak az én-képemet és az önbizalmamat helyrerakni..De sajnos sehol nem találok hasznos tanácsot. A "nézz mélyen magadba" és a "muszáj fejleszteni az önbizalmadat" kliséktől már a yászok. Tehetek valamit, ami tényleg hatásos?


Ja igen, és a kérdés másik fele...Nem szeretek ezzel kapcsolatban segítséget kérni barátoktól, mert tudom, hogy furán néznének rám, vagy talán őrültnek tartanának a kettős érzéseim miatt. Miért nézik le ,miért nézik betegnek azokat az embereket,akik társfüggők, mert lelkileg van valami problémájuk? Én ezt tapasztaltam. Nem akartam általánosítani,senki ne vegye magára...:)

Köszönöm:)


2012. dec. 13. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
első kapcsolatod?
2012. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Társfüggőségből úgy lehet kilépni, ha egyedül vagy, és önálló. Például megmondod a párodnak hogy elköltözöl.
2012. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem önbizalom növelés, értékelés jó kezdet.

Egyébként azért, mert így próbálják meg saját magukat tökéletesnek beállítani.

Ebből meg az jön ugye, h nekik is komplexusuk van:)

2012. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

de miért akarnál kilépni vagy ott hagyni őt?

nagyon unalmas h a mai világban mindenki azt reklámozza "légy önmagad, lépj le, hagyd ott, éld ki magad"......hát ha ezt teszed soha a büdös életben nem lesz családod....

ezt nem úgy kell felfogni, hogy alárendeled magad, hanem úgy h 1 kapcsolat nem megy kompromisszumok nélkül....néha baromi nagy kompromisszumot is kell kötnöd! és? mi lenne ha az ember mindig azt csinálná amihez épp kedve van, mint az állatok,most képzeld el, ha gyereked lesz, azért mennyi áldozatot, kompromisszumot kell hoznod! vagy tőle is le akarsz majd lépni?

(tudom h ezek a kérdések nem rád vonatkoznak, csak azért írtam, hogy gondold át, nem kell azon agyalnod hogy kilépj ebből!)

2012. dec. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Pontosan így gondolom én is,kedves utolsó :)

Attól, hogy 20 éves vagyok még nem gondolkodom úgy,mint a mai velem egykorúk 90%-a , az éld ki magad szarsággal. Szeretjük egymást, vannak konfliktusok... Viszont gyakran érzem úgy, hogy többet engedek neki,mint amennyit kellene. És félek,hogy egy idő utána kihasználja ezt.

Előfordult többször,hogy mondtam neki,hogy pakolok,megyek....Mikor pedig esetleg megint mondanám,már mondja,hogy úgyse megyek, eddig se tettem.

De szeret, tudom..Nagyon.

2012. dec. 15. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!