Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, titeket zavar egy lányban vagy párotokban a túlzott nőies viselkedés a külsőségek terén?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, mert nyilván nem zavar, ha pitét süt vagy ilyesmi :-)


Amire gondolok az az, hogy a lányok nagyon szeretnek a külsejükkel, kinézetükkel foglalkozni. És kb mindennek nőiesnek kell lennie. Furcsának tartom, hogy valaki, akinek van párja (és a párja nyílván elfogadja) miért teper annyira azért, hogy külsőleg nőies legyen. (Kivágott ruhák, magassarkúk, smink, ilyesmik)


Nekem az ilyen nőies külsőségek valahogy nem pozitívumként jönnek át. Nem olyan ez, mintha csökkentene az illető értékéből?


Megfigyeltem, hogy azok a ruhadarabok, amiket mások nőiesnek meg csinosnak tartanak, nekem szimplán qrvásnak minősülnek. És valahogy nem tudom úgy látni, mint mások.


Meg a sminkelést sem értem, hogy mitől érzi fontosnak egy nő ezt. Mindig az az első gondolatom, egy ilyen "tip-top" nő esetén, hogy nagyon tetszeni akar valakinek vagy be akar pasizni.


Én nagyon egysíkúan látom ezt és nem tudom hogy változtathatnék a szemléletmódomon. Már kezd egy kicsit kellemetlen lenni más emberek előtt is, hogy akár egy olyan nőt akire mások azt mondanák, hogy ejha, én lotyónak látom a megjelenése miatt.


Szóval összefoglalva az a bajom, hogy belémidegződött az, ha egy nő foglalkozik a külsejével, azt mintha ribancos dolognak titulálnám.


Ti mit gondoltok?


2013. márc. 27. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam egy házas példát, de már nem találom. A lényeg, hogy van egy házad, szépítgeted, mert szeretsz igényes környezetben élni. Idegenek néha becsöngetnek hozzád, csak hogy azt mondják, szép házad van. Mások becsöngetnek, hogy megvennék a házadat. Sehol nincs "eladó" tábla a házon vagy a kertben. Egyesek sértésnek veszik, hogy nem elég jók a házadnak, mások nem értik, hogy minek tataroztad ki ilyen szépen, ha nem másoknak.
2013. márc. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátom szereti, hogy nőiesen öltözködöm, akár mini ruhákban, ilyesmi, valamennyire majdhogynem mindig sminkelem is magam. De nem azért, mert másoknak akarok tetszeni, neki akarok tetszeni (na meg magamnak, nagyon sokat dob az önbizalmamon, ha belenézek a tükörbe, és tetszik amit látok), és szerintem ez jó dolog, hogy mindenkitől olyan visszajelzést kap, hogy milyen szép barátnője van, bizonyára őt is büszkeséggel tölti ez el, nem csak engem.

Rosszul látod kicsit a dolgot... most gondolj bele, csak a szingli nők fessék magukat meg öltözzenek szexi ruhákba? És amint párjuk lesz, legyenek igénytelenek? Ebben nincs logika... aztán meg lehet féltékenykedni, hogy na tessék a pasim a szexi nőket nézegeti mellettem...

21L

2013. márc. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az alkalomhoz illően öltözzön.

értelem szerűen ha elmegyünk a teszkóba vásárolni,akkor néznék egyet ha ott túl sminkelne meg magassarkúzna,amit magamutogatásnak vennék.

2013. márc. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, a párjának ne akarjon tetszeni? Bármilyen feltétel nélküli a szerelem.
2013. márc. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Én azt gondolom, hogy ezek mind külsőségek, hosszú távon semmit nem érnek.

23 múltam, egyáltalán nem sminkelek, a "nőiességem" kimerül annyiban, hogy félévente elmegyek fodrászhoz hajat vágatni, meg odafigyelek, hogy azért ápolt legyek. A ruháim zömében lazák, magassarkút egyáltalán nem hordok és nincs kint mindenem a ruhából.

Viszont mégsem érzem, hogy kevesebb lennék, mint a talpig sminkelt nőtársaim. Sőt az én stílusomat inkább előnynek éltem meg eddig a férfiakkal kapcsolatban, inkább örülni szoktak ezeknek.

Szerintem, ha valaki állandóan kivágott ruhákba járkál és még hegyet mászni is magassarkúban és 6 kiló festékkel megy, ott már bajok vannak, ismerek ilyet nem egyet... Tehát ez gonosz sztereotípia.

2013. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*Tehát ez NEM gonosz sztereotípia
2013. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én a súlyzókat szeretem, ő szeretheti a smink készletét xd
2013. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a nőiesség úgysem csak ruhákban nyilvánul meg

én pl. nem vagyok oda azért, hogy ilyen tipikus nőies ruhákat viseljek, mégis mindig megnéznek a pasik és nem azért mert kihívóan vagy feltűnően öltözködöm, hanem mert olyan ruhákat válogatok, ami nekem tetszik, és azért egy csipetnyi nőiesség is van benne.. a saját stílusom, mindig épp a hangulatomhoz illő ruha van rajtam és én is úgyvagyok vele, hogy szerintem sok, hogyha egy lány már nagyon nagyon nőies és túlzásba viszi, mert az kicsit olyan mintha csak egy csinos pofi lenne, de mögötte semmi nem rejlene, ha érted mire gondolok...

2013. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!