Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én még nem szeretnék házasságo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én még nem szeretnék házasságot, sem kisbabát, de a párom már nagyon. Mi lesz így?

Figyelt kérdés

A barátommal 7 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt is élünk. Nagyon szeretjük egymást, boldogan élünk. Ő 27 éves, én 25. A gond nálunk, hogy én még nem szeretnék esküvőt, mert valahogy még nem érzem, de tudom, hogy csakis hozzá szeretnék menni feleségül, majd egyszer. Ő már 22 éves korában is kisbabát szeretett volna tőlem. Ha meglát egy apukát a kisbabájával, gyermekével játszani, sétálgatni, teljesen el van tőle varázsolva. Van olyan, hogy szinte rosszul érzi magát, hogy neki még ez nincs az életében. Kimondta, hogy ő 30 éves kora előtt apuka akar lenni.

Engem ezt kicsit zavar, mert sajnos bennem még nincsenek igazán anyai ösztönök...., de persze szeretnék majd gyereket. A családunk is burkoltan, de mondogatja, hogy jó lenne már az a családalapítás. Szerencsére jó munkánk van, jó körülmények között élünk, minden adott lenne, de én addig úgy érzem nem mondhatok igen, amíg nem érzem ezt őszintén. Erre rámehet a kapcsolatunk?

Ami néha egy kicsit aggaszt, hogy más nők is érzik, hogy a párom ideális férj és apajelölt, mert elég gyakran hangosztatja itt-ott, hogy milyen jó lesz majd, ha lesznek már gyerekek.... Erre meg minden nő teljesen meg van vadulva. Egyszer már egy barátnőm is megjegyezte, persze csak félig viccesen, ha én nem mondok igent, akkor ő jelentkezne.....



2013. máj. 1. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég kevés férfi érez ilyen elhivatottan gyermek utáni vágyat és elég kevés, jó kapcsolatban élő nő hezitál ezt teljesíteni. Ha sokat szabódsz, előfordulhat, amit a végén írtál. Jöhet egy "anyának való" lány, aki boldogan és szerelemmel kiszolgálja apárodat. Te pedig egyszerűen lemaradsz és kimaradsz.
2013. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elmondtad már neki is?

Az, hogy most nem szeretnél, nem jelenti azt, hogy később sem. 34 évesen szültem, mert előtte egyetem, munka.... nem maradtam le semmiről sem, most egy éves a gyerek. Előtte én sem éreztem azt, hogy kell gyerek.

2013. máj. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem érzed, hogy minden vágyad egy gyerek, addig semmiképp ne vállalj. Szerintem az után, hogy legyen fedél a feje fölött, meg étel, és tisztaság, egyből az jön, hogy akarják-e egyáltalán. Megérdemli mindenki, hogy a szülei tiszta szívből várják, és ő legyen minden vágyuk.

Igen, rámehet, mert párod nem csak most döntötte el, hogy szeretne, hanem évek óta ez a gondolat foglalkoztatja, téged meg szerintem nem fog ez meghatni, inkább csak később akarod majd, ha mindenhonnan ezt a nyomást érzed.

2013. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én férfiként hasonlóan érzek, a párom idősebb nálam. Nem zaklat ezzel, de érzem, hogy nem itt akarna tartani az életével.


Sajnos azt kell mondjam én is (és én is ezen őrlöm magam nap mint nap), hogy azt kell tenni, amit helyesnek és őszintének vélsz. Ha nem akarsz gyereket még, akkor állj ki emellett.

2013. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Természetesen én mondtam a páromnak, hogy még nem vagyok erre felkészülve, ő ezt érti is csak attól még él benne a vágy.

Az én célom is egy szép család, ez számomra a legfontosabb, 10 éven belül szeretnénk egy szép kertes házat, ahol éljük a családi életünket. Szóval a végső tervem nekem is ez, csak még nem most szeretném elkezdeni.

1 éve végeztem az egyetemmel, fél éve dolgozom, még szeretnék egy kicsit élni, dolgozni, tanulni, utazni.

2013. máj. 1. 21:34
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Egy dolgot jó, ha tudsz. Magyarországon a párok 25 %-a meddő. Mert a gyermekvállalás kitolódik. Akinek 20 évesen simán sikerült volna, annak 30 évesen már nem biztos, egyre nehezebb. 35 felett pedig már a lombikbébi is szinte lehetetlen.

Persze nem állítom, hogy 10 év múlva meddő leszel, csak azon is érdemes elgondolkodni, hogy a gyermekvállalásnak is megvan a biológiailag megfelelő ideje. És ez nem a 40 éves kor. Azt a gyereket fel is kell tudni nevelni.

Ha van egy párod, akivel szeretitek egymást, és az anyagi háttér is adott, én nem értem, mire vársz még.

2013. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

21:43

Mit nem értesz azon, hogy nem szeretné? Hallottál már érzelmekről? Az egy dolog, hogy a háttér adott, de van ám az embernek lelke is, van, hogy másra vágyik, mint ami lehetne...

2013. máj. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

Egyetértek. Az ember nem olyan, mint valami tenyészkoca, hogy ha ivarérett, akkor neki kell állni a tömeggyártásnak..


Az pedig azért erős túlzás, hogy 35 fölött már nem lehet gyerek!

2013. máj. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kései Sirató ***** válasza:
22%

Azt értem, hogy még nem szeretnél babát, az nagy változás lenne. Fel kell rá készülni. Házasságoit miért nem szeretnél? 3 éve együtt éltek és úgy gondolod, az nagyon nagy változás lenne? Vagy mi oka van? Ha szeretitek egymást, akkor ez a legtöbb, ami adható egy igazi társnak.

Gyerek jöhet majd az esküvő utáűn is, nem kell hogy egyszerre legyen a kettő. Azért az jó lenne, ha 30 altt éreznéd a vágyat a babára, valóban igaz, hogy később nehezebb teherbe esni, nehezebb kihordani és megszülni is. A gyereknek is jó, ha viszonylag fiatalabb az anyukája. Szóval azt gondold végig, a házasságnak milyen akadálya, vagy halasztására milyen ok van.

2013. máj. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!