Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit jelent az a szó, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent az a szó, hogy "romantikus"? Mitől lesz valaki az? Mikre mondjuk ezt?

Figyelt kérdés
Itt most nyilván nem a stílus irányzatra gondolok, ez a kérdés kategóriájából is látszik, hanem amikor a lányok azt mondják, hogy "ez olyan romantikus" akkor konkrétan az mit takar?
2009. okt. 4. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
szerintem akkor vagy romantikus, ha érezteted a pároddal hogy szerelmes vagy belé, sokféleképpen lehetsz romantikus, nem feltétlenül kell nyálasnak vagy giccsesnek lenni, de valakinek az is bejön.
2009. okt. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
81%
Hát,szerintem kedveséget,törődést jelent.meg ha meg tud valamivel lepni,(pl. 1 szép vacsorával..stb).18/F
2009. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy emberre értik, akkor szeretettel teli, figyelmes, törődő, kedves, esetleg poénos.

Ha egy szituáció romantikus, az nekem azt jelenti, hogy hangulatos. Szerintem nem csak a szerelmes dolgok lehetnek romantikusak, hanem például az, hogy amikor kettesben sétáltam Budapesten (nem ott lakom, csak feljárok időnként) valamelyik barátommal (több barátomnál volt ilyen), pont játszottak nagyon szép zenét utcai zenészek, illetve egyszer egy gyönyörű hangú fiú énekelt. Ez szerintem nagyon romantikus helyzet volt.

Egyébként a romantikus a románc szóból ered - így talán jobban látszik a jelentése. ;)

2009. okt. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Igazából a román regény jelentésű szóból erednek a romantika és a romantikus szavak.
2009. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lol..

A romantikusnak nem sok köze van a "poénoshoz" vagy úgy alapból a humorhoz. Elsősorban érzelmekkel telit jelent, de azon belül is az elmélyültebb, hangulatosabb fajtát (hisz nem mondjuk romantikusnak azt a személyt akinek épp dührohama van) :P

Na de az 5 évvel ezelőtti kérdésre válaszolva: általánosságban szerintem is olyan dolgokra utal mint pl gyertyafényes vacsora, séta a holdfényes tengerparton xD és hasonlók.

2014. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor az emberek kimutatják az érzéseik.. A robot ellentéte xD
2014. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!