Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Műveletlennek érzem magam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Műveletlennek érzem magam a barátom mellett, pedig nem vagyok hülye. Van más is ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sokkal többet tanulok, mint ő, de én az orvosira járok, ő meg humán szakra, ahol inkább "gondolkodni" tanítják, nekem meg ugye sokat kell magolnom. Huszonévesek vagyunk, de annyira más témákkal foglalkozunk nap mint nap, hogy néha úgy érzem, ez hátrány. Tudom, hogy szeretne velem politizálni, filozofálgatni, de én eddig sosem foglalkoztam ilyen dolgokkal, és megrémülök, ha feljön egy ilyesmi téma, én pedig nem tudok hozzászólni. (Most is küldött egy politikai videót, és érdekelné a véleményem róla...) Egyrészt nem is merek, hiszen ő ezekről évekig előadásokat hallgatott különféle professzoroktól, cikkeket olvasott hozzá stb., másrészt tényleg nem vagyok annyira képben még a közel-keleti konfliktusokkal kapcsolatban sem...(Persze az aktuális hírekkel igen, de a háttérrel, összefüggésekkel nem.) Már igyekszem egyre komolyabban informálódni, de aludni is alig van időm, annyit kell tanulnom, ezért aligha fogom gyorsan behozni ezt a hátrányt.

Érdekelne, hogy aki hasonló helyzetben van, hogyan oldja ezt meg a kapcsolatában.



2013. szept. 3. 14:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló vagyok a barátodhoz, szóval ez engem is érdekelne.
2013. szept. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%

Azt tanuld meg, hogy a gondolkodási készség többet ér, mint a záraz tudás.

Én még a szakmunkást se végeztem el, de mégis volt amiben többet tudtam az adott témáról, mint az érettségizett.

Ha zavar az állapot, próbálj meg te is rá hasonlítani, hát ha menni fog.

2013. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs köztetek hatalmas különbség, nyilván ha te is utánaolvasnál ezeknek, akkor tudnátok róla beszélgetni, de ha ezeken a dolgokon kívül van közös érdeklődési körötök, hasonló a világnézetetek, akkor nem hiszem, hogy ebből gond lenne.
2013. szept. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De ezeknek a témáknak"utánaolvasni" nem olyan egyszerű, hozzátartoznak minimum az utóbbi évek politikai folyamatai, néha világháborús történelem, és akkor még a filozófiai kérdésfeltevésekről nem is szóltam...
2013. szept. 3. 14:57
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Rossz érzés, megértelek. Én is voltam így, aztán fejlesztettem magam, bővítettem a tudásom. Ha beszélgetnek a pasik egymással körülöttem, nagyon szeretem hallgatni, sokkal jobban érdekel, mint amiről a csajok beszélgetnek, a divat meg a vásárlás. Olvasok is sokat, ismeretterjesztő magazinokat. Ha a férjem az autó működéséről beszél nekem, azt is érdeklődéssel hallgatom, még ha nem is nagyon tudok hozzá szólni. HA figyelsz, akkor a másik jó beszélgetőpartnernek tart és sokszor fel sem tűnik neki, hogy nem mondtál semmi ütőset a témával kapcsolatban.

Ha konkrét téma érdekel, a neten olvass fórumokat, ott sokféle különböző vélemény van, így kialakul a sajátod is...

2013. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 AeonFLUX ***** válasza:
84%
Akkor te meg beszélj neki orvosi dolgokról, ahhoz meg ő nem tud majd hozzászólni és ugyanott vagytok.
2013. szept. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Én is orvosira járok. :D Ugyanezt érzem,mint Te,hogy az egész orvosi alapjáraton teljesen leköt és semmi kedvem sincs némi szabadidőmben világpolitikáról (vagy nem csak politika más dolgok is lehetnek) olvasni. Szimplán csak szeretném az agyam pihentetni...hülyeségekkel,link,agyament műsorokkal stb. :D Csak az a baj,hogy ha kiejted bárhol,hogy te orvostanhallgató vagy,akkor egyből mindenki azt hiszi,hogy 20 évesen kijártad a Mindentudás Egyetemét,pedig ez rohadtul nincs így. :D Nem azért,mert nincs igény pl. egy jó könyvet elolvasni vagy diszkurzust folytatni az államadósságról,hanem egyszerűen nincs energia,sem kedv hozzá fáradtan. Engem személyszerint a lélektan mindig is érdekelt,ezért megpróbálom a beszélgetést ilyen irányokba vinni. Például beszélgettek a háborúról és felhozod,hogy ezzel családok mennek szét-->érzések,érzelmi intelligencia stb. Mindjárt kézzelfoghatóbb téma. vagy akár az egészségről is lehet beszélgetni,aminek pl. Te vagy nagyobb szakértője,mégis érdekelheti őt is.
2013. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
98%
Én is inkább a barátodhoz hasonlítok talán, és engem egyáltalán nem zavar - sőt - hogy sok témában sokkal tapasztaltabb vagyok. Egy fontos, hogy mutass némi érdeklődést, ha valamiről beszél, ha pedig kérdez valamit, amikor a kérdést sem érted, akkor valld be, hogy ehhez nem nagyon értesz, de beszéljen róla, hogy te is okosodjál. A másik, nagyon fontos dolog, hogy próbáld néha arra terelni a beszélgetést, amihez te jobban értesz, a törzsfejlődés, genetika, anatómia felé, és akkor ő is szembesül azzal, hogy van, amit te tudsz jobban. Azért azt javaslom, hogy mindenképpen nyitottabban járj a világban, neked sem lesz belőle bajod.
2013. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Pedig minél többet olvasol, annál komplexebben látsz mindent, és így leszel egyre tájékozottabb, valahol el kell kezdeni, nem leszel rögtön teljesen képben minden témával kapcsolatban, de idővel egyre több összefüggésre jössz rá, stb.
2013. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
ALig van időd, annyit kell tanulnod? El se kezdődött még az egyetem...
2013. szept. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!