Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kötelességem lenne visszafogad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötelességem lenne visszafogadni őt és közösen felnevelni a babát?

Figyelt kérdés

A volt barátnőmmel 4 hónapja szakítottam.Nagyon féltékeny volt.Csak sajnos a végén volt egy kis affér.Kiszakadt a gumi.Sajnos az esemény utáni nem hatott.Amit én később tudtam meg.Amikor kiderült,hogy terhes már nem voltunk együtt.Most visszajött.Elvetetni nem szeretné csak azt,hogy együtt legyünk.Neveljük fel.

Tesztek alapján tényleg én vagyok az apa.

Egy éve dolgozok,most jutottam el oda,hogy a kis bérelt lakás mellett félre tudok rakni annyit,hogy 4-5 év múlva egy kisebb házat tudhatnék venni.De így már mindent felborít.Ő most érettségizett és azt mondta,hogy az ő most nem akar szakmát tanulni,és dolgozni.Nem szeretné magát megerőltetni terhesen,és szülés után is 1-3 évig otthon szeretne maradni.

Én itt konkrétan majdnem elsírtam magam :(

Tudom én dugtam meg,az én felelősségem.De ez így ilyen formában nekem nagyon sok.Tanács?lehordás?Bármi? :( csak építő kritika legyen

20F-19l



2013. nov. 5. 16:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles újra együtt lenni a volt barátnőddel, de köteles vagy gondoskodni a gyerekről anyagi értelemben, de a lelki fejlődésében is. Gondoskodni róla, törődni vele, és egy olyan megfelelő viszonyt ápolni az anyjával, hogy a gyerek ne legyen érzelmi roncs.


Pereskedés után gyerektartás fizetésére lehet téged kötelezni, de jó lenne, ha meg tudnátok állapodni egy főleg a gyereknek jó megoldásban, és ahhoz tartsátok is magatokat.

2013. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hogy kötelességed vagy sem azt csak a saját morális értékeid határozzák meg, nem kötelező visszafogadnod mert miért is kellene? Ha nem szeretitek egymást akkor úgysem lehetnétek normális család. Azt, hogy jogosult-e a gyerektartásra megint nem tudom, erről egy jogászt kell megkérdeznetek.

De azért én ezt így most rögtön nem vállalnám be. A terhesség megakadályozása vagy megszakítása mindig az anya felelőssége. Elvetetni már egyébként sem lehet 4 hónap után...

Kérd ki a szüleid véleményét az ügyben szerintem.

2013. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy te vagy az apja?

Mert ahogy most utánanéztem, több mint 400 000 Ft a terhesség alatti vizsgálat...

Nekem egyébként úgy tűnik,hogy elég semmirekellő lesz a csajból, bár ez az én véleményem.

És ahogy írták, nem kötelességed újra összejönnöd vele.

2013. nov. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Időrendileg én.Az erkölcsével nem is volt baj.Így nem kefélt félre.

Szeretném én újra.De megint elüldözne.

A szüleim már nem élnek.A nagybátyámnál laktam mert rokon vagyok.De nem voltunk jó viszonyban

2013. nov. 5. 17:01
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom(lehet tévedek),hogy van egy olyan lehetőség,hogy elmész egy ügyvédhez,elmondod,hogy késébb szereztél tudomást a babáról,te nem szeretnéd a gyereket és ha a lány továbbra is meg akarja tartani,aláíratsz vele egy papírt,hogy nem kér gyermektartást a későbbiekben...


Már bocs,de annyira nem bírom az ilyen csajokat...Szerintem csak ki akar használni...Ő nem akar szakmát,nem akar dolgozni.Aki nem dolgozik,ne is egyék!Tök kényelmes lenne ez neki,miközben téged (metafórikusan) megnyomorít.Szerintem,ne hagyd,hogy így manipuláljon!

2013. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy köteles, sőt még a nevedre venni sem vagy köteles, így még tartásdíjat sem leszel köteles fizetni.
2013. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért abban ne legyél biztos, hogy nem dughatott félre. :D
2013. nov. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólt hogy terhes. Eldöntötte, hogy nem fog tanulni és dolgozni sem. Már bocsánat, de ez így elsőre sok kitétel főképp egy olyan emberrel szemben, akinek nincsenek ott a szülei, hogy a segge alá toljanak egy házat.


Én egy ilyen felállásban felajánlanám a hölgynek, hogy vagy kihagy a buliból, vagy ÉN nevelem a gyereket (ő pedig időnként láthatja), de egy olyan emberrel nem volnék hajlandó együtt élni, aki meg sem kérdez és aztán rám akar akaszkodni, mint valami parazita.

2013. nov. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha bebizonyosodik az apaságod akkor fizetned kell a gyerektartást, vagy te neveled a gyereket és ö fizet. Az anyát nem kell vállalnod.
2013. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egyébként szabad kérdezni, hogy milyen tesztek bizonyítják, hogy te vagy az apa, ha még terhes?
2013. nov. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!