Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A Biblia hogyan vélekedik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Biblia hogyan vélekedik arról, ha több párkapcsolatod is volt?

Figyelt kérdés
Köztudott, hogy a házasság előtti szexet ellenzi. Na de mi a helyzet a párkapcsolatokkal házasság előtt? Abból a Biblia szerint lehet több. Kíváncsi vagyok erről hogyan vélekedik. Aki tudja írjon.
2013. nov. 14. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Nem kell annyira komolyan venni... Azért már kicsit modernebb időket élünk! Hinni kell Istenben, de nehogy már egy könyv mondja meg hogy hogyan. Ha meg mégis, akkor sem kell halálosan komolyan venni! Templomba is el lehet menni, ha akarsz. Ha nem akkor nem kell!
2013. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán nem érdekel, mit mondd a Biblia. A Biblia megengedi a rabszolgaságot, a gyermekbántalmazást, a nőgyűlöletet, a háborút és a nemi erőszakon alapuló házasságokat. Minden, csak nem "erkölcsi útmutató". Amíg pedig nincs rá bizonyíték, hogy isten egyáltalán létezik, addig a Biblia sem használható érvként.
2013. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

TE miről beszélsz? :D

Hjaj leírom akkor részletesebben amit kérdeztem:

Tehát nekem van egy véleményem a világról.

A Bibliának is van egy véleménye a világról.

Kiss Bélának is van egy véleménye a világról.

Tóth Marinak is van egy véleménye a világról.

ÉN tudom az én véleményemet. Én tudom milyen időket élünk.

No tehát én most arra vagyok , hogy egy enyémtől eltérő vélemény (vagyis a Biblia) hogyan vélekedik egy bizonyos kérdésről. És az lenne itt a lényeg, hogy aki ezt tudja, a választ arra amit fent leírtam, az írja meg. :D

2013. nov. 14. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, hogy tiltaná a több párkapcsolatot. Mármint nyilván úgy értem, hogy monogám vagy, de egymás után több kapcsolat. Itt inkább a házasság előtti szexuális kapcsolat kérdése játszik. Ha az nem volt a kapcsolatban, akkor nincs semmi gond. Ellenben akkor, ha házasok vagytok, a biblia szerint csak a házasságtörés, azaz a megcsalás adhat okot egy kereszténynek a válásra. És a másik felet is csak az jogosítja fel az újraházasodásra.
2013. nov. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem tiltja, mivel valahogy rá kell találni a párodra, és az nem feltétlenül jön össze elsőre.


A bibliában vannak érdekes dolgok, de aki szerint engedélyezi a rabszolgaságot, és gyermekbántalmazást, az olvasgassa kicsit még az Újszövetséget.

(illetve kerüljön tisztába az "újszövetség" fogalmával, és akkor nem állít ilyen hülyeségeket...)

2013. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
Az Újszövetség? Ne röhögtess, ha az alapvető Bibiáról tárgyalunk, korántsem a második felét hozzuk fel. Össze-vissza rakosgatott, mások kénye-kedve szerint megalkotott "fejezet". Marhára nem kíváncsi rá egyik érzékszervem sem, köszönik szépen.
2013. nov. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. A teológiai kitöréseket meg most mellékeljük, mert ez nem erről szól. Nekem is meg van a saját magam véleménye ezekről, de ezúttal nem tárom elétek. Maradjunk a tárgynál ha lehet.
2013. nov. 14. 19:54
 8/8 anonim válasza:
100%

T. Kerdezo!

A Biblia vilagos valaszt ad erre a kerdesre. A Korintus I. 6:9,10 verse ezt irja: "Avagy nem tudjatok-e, hogy igazsagtalanok nem orokolhetik Istennek orszagat? Ne tevelyegjetek; se paraznak, se balvanyimadok, se hazassagtorok, se pulyak, se ferfiszeplositok, se lopok, se telhetetlenek, se reszegesek, se szidalmazok, se ragadozok nem orokolhetik Isten orszagat."

Ebben a versben megfigyelheto, hogy megemliti a "paraznasagot, valamint a hazassagtorest." A ketto kozott kulonbseg van. Hazassagot az tor, aki hazassagban el, es megcsalja a parjat. Parazna az, aki nem el hazassagban, de szexualis kapcsolatot letesit az ellenkezo nemuvel.

Tehat Isten eliteli a paraznasagot is.

Latom irtak itt a valaszokban olyant, hogy mar miert lehetne az bun. Mas idokben elunk. Ez igaz, de Isten torvenyei "orok eletuek", azokat soha nem vonta vissza. Marpedig ha valaki komolyan veszi a hitet, akkor ezeket nem gyakorolja. Aki viszont nem hisz, azoknak a valasza a fent idezett iras; "mar mas idoket elunk".

Ezek a torvenyek azokra vonatkoznak, akik hisznek, es betartjak Isten parancsait.

Ha kerdesed van szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2013. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!