Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek igent mondjak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek igent mondjak a kapcsolatra? Szülők, egyetem, távolság.

Figyelt kérdés
Szóval már 8 hónapja megismerkedtem egy fiúval, és folyamatosan beszélünk, meg nagyon jól kijövünk egymással, azt hiszem ez tényleg komoly, mert már közös jövőbeli terveink is vannak. Viszont én ősztől egyetemre megyek, ő pedig itthon marad, és elég rossz lesz a távolság... Másrészt nem merem őt bejelenteni a szüleimnek, mert ő csak egyszerű érettségivel rendelkező ember, tudna egyetemen is tanulni, viszont folyton biztatni kell... Szóval félek, hogyha én elmegyek egyetemre, akkor ott az én társadalmi rétegemből valókkal találkozok majd, aminek valószínűleg a szüleim is jobban örülnének... És félek, hogy emmiatt elveszítem. Eddig titokban működtek a dolgok, de ő már belefáradt, hogy én nem merem nyilvánosan felvállalni a kapcsolatot... Szerintetek mit tegyek? Menjek el egyetemre és egy kis idő után döntsem el, hogy mégis akarom-e és fog-e működni a távkapcsolat, és csak utána jelentsem be?
2014. márc. 9. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd el a bartodat, tégy jót mindkettőtőkkel. Olyan dolgokból csinálsz problémát aminek nem kéne, hogy probléma legyen.


Ez a kapcsolat ennyit bírt el. Kész. Te még elég gyerek vagy egy ilyen jellegű komoly kapcsolat komoly problémáihoz és ezt lásd be. Szóval ha jót akarsz tenni akkor hagyod a srácot, hogy keressen egy NŐt maga mellé.

2014. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen a gondolkodás módod, akkor szívességet teszel neki, ha hagyod. Kinek választasz párt, a szüleidnek, vagy magadnak? Vagy elfogadod, ahogy van, vagy hagyod, hogy másnál keresse a boldogságot.
2014. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit is érdekelne téged ez a fiú, eszedbe sem jutott volna problémaként az, hogy ő nem egyetemista. Undorító a felfogásod! Én is diplomás vagyok, PhD-zem jelenleg, a szüleim egyszerű szakmunkások, egyiküknek még érettségije sincs, mégis bárkinek büszkén mutatom be őket, ahogyan a párommal is így lennék, ha nem lenne egyetemet végzett ember. A továbbtanulás nem egy kötelező dolog, ami néhányaknál kimarad... jól is néznénk ki, ha mindenkinek egyetemre kéne járnia, mert aki nem jár, az szar ember! Gondolom te is jársz fodrászhoz, viszed valahova az autódat, ha tönkremegy, áthívsz egy gázszerelőt, ha valami baj van, stb. Te ezeket az embereket mind lenézed? Rosszul vagyok az értékrendedtől, és szomorú, hogy ezt viszed tovább... Inkább hagyd békén szegény srácot, és keress magadnak a saját "társadalmi rétegedből" valakit! Majd koppansz, ha rájössz, hogy az egyetem és a diploma nem feltétlenül jelent intelligenciát, talpraesettséget, életrevalóságot.
2014. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%
Ne foglalkozz a sok károgóval, nagyon érett hozzáállásra vall, hogy felismered a problémákat. Az egyetem a legnagyobb vízválasztó szokott lenni egy kapcsolatban -- az is, amikor odamész, és az is, amikor kirepülsz onnan. Új város, új közeg, új életérzés -- ne kösd le magad egy olyan kapcsolattal, aminek nincs jövője. A távolság térben és intellektusban úgyis szétszedi a kapcsolatotokat elég gyorsan. Jönnek majd új srácok, intelligensek, kedvesek, szépek, és MINDIG ott lesznek veled -- te meg majd a távkapcsolatodat próbálod karbantartani, egyre kevesebb meggyőződéssel... Legyél egy kicsit türelmes, addig eljátszhatsz a sráccal, de ennek a kapcsolatnak 0 a jövője.
2014. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az meg, hogy már most szégyelled a srácot, azt mutatja, hogy nem ő a te párod. Egy nő legyen büszke a pasijára, ne rejtegesse... Nem a te hibád, csak nem ő a számodra megfelelő FÉRFI.
2014. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából engem nem érdekel az, hogy ő nem diplomás. Nagyon szeretem, és már most leélném vele az életem. Csak félek, hogy nem a saját hibánk miatt fogunk szétszakadni....
2014. márc. 9. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!