Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Régen is sok ilyen ember volt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen is sok ilyen ember volt?

Figyelt kérdés

Manapság nem ritka, hogy 30éves embereknek sosem volt párkapcsolata, szüzen maradtak, stb. Csak itt az oldalon tucatjával olvashatók ilyesmik.

Azon gondolkodtam, hogy ez vajon mindig is így volt, legfeljebb nagyapáink, dédapáink korában kevésbé volt publikus, vagy új jelenségről van szó? Olyat hallottam nagyszülőktől, hogy a faluban volt 1-1 "vénlány/agglegény", de mintha manapság sokkal több ember maradna egyedül. Szerintetek?



2014. márc. 13. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Dédapáink idejében még nem voltak ennyire felszínesek az emberek. Nem problémáztak azon, hogy kinek mekkora a fanszőrzete, ki milyen magas vagy ki van-e gyúrva csak fogták a lyányt, elvitték valami eldugottabb helyre és meghágták.
2014. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kolosszus22 ***** válasza:
88%

Van abban valami amit az első ír, persze nem ilyen kisarkítva. A tény manapság kinyílt a világ, sokkal nagyobbak az igények, az elvárások a másik nem felé (főleg a nők igényei nőttek jelentősen), plusz a mai életfelfogásnak is köszönhető ez: ami elromlik dobd el és vegyél újat, ne pedig megjavítsd, azaz váltogasd a partnereid amint van egy kis gond, probléma. Nagyapáink 20 éves korukban megnősültek és leéltek egy életet a választott nővel, ha gondjuk volt megoldották, nem ugrottak rögtön a következőre. Na meg az emberek sem alázták és gúnyolták egymást ennyire mint manapság, kevesebb önbizalom hiányos ember volt mint ma, ami megint csak a modern mediának, életfelfogásnak köszönhető.

26F

2014. márc. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor is és most is vannak önbizalom hiánnyal élő emberek, én is béna esetlen vagyok hiába van rajtam drága ruha, sose volt senkim bár 17 évesen csókoltam meg valakit akinek az arcára sem emlékszem, tehát hiába a jó test pénz, ha nem cselekszik az ember.
2014. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

"Dédapáink idejében még nem voltak ennyire felszínesek az emberek."


Semmivel sem voltak kevésbé felszínesek, csak éppen más volt a rendszer. Volt egyetlen darab norma, amit minden kisember kötelező jelleggel követett, éééés ennyi. Ma nem így van, de ez nem is baj.


Szerintem régen is volt ilyen, igen. Csak akkor nem úgy hívták, hogy sosem volt még párkapcsolata, hanem úgy, hogy vénlány/agglegény. Mert akkor az esetek döntő többségében egy párja volt az embernek, azt férjnek és feleségnek hívták.


Ha szaporodnak az ilyen emberek, az azért van, mert a nyomás bizonyos szempontból nagyobb. Úgy értem, hogy sok emberben olyan alaptalan komplexusok alakulnak ki néha már idejekorán, hogy döbbenet.

2014. márc. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

Régen a nőnek érdeke volt korán házasodni, és érdeke volt elsőre megbízható normális, dolgos férjet kifogni, mert nem volt második dobása.

Gyakorlatilag elsőre meg kellett találni a rendes pasit, akivel családot lehet alapítani.

Manapság, a nőket nem igazán érdekli sem a család, sem a tartós kapcsolat, sem a normális férfi, azok a férfiak akikért a nők ma olvadoznak, dédanyám idejében, a társadalom perifériáján éltek. Akkor még érték volt a munka és a becsület, és nem attól volt valaki nagy szám, mert ezret nyom fekve és úgy néz ki mint valami lufi, és nem attól volt valaki jó parti mert nagy szájhős volt, hanem mert le tudott tenni valamit az asztalra. Manapság a nőknek több lehetősége van válogatni, megtehetik, hogy nem egyből olyan párt választanak aki alkalmas apának. VISZONT nincs sokkal több idejük, aki

35éves korára ma nő létére nem alapít családot, az nagy eséllyel nem is fog, mert eljár felette az idő, a fiatal nők mégis úgy akarnak élni, mint a férfiak, akiknek gyakorlatilag végtelen idejük van, hiszen akár ötven évesen is lazán tudnak családot alapítani.

Mit csinál a mai nő? 30 éves koráig kiéli magát össze-vissza kefél, habzsolja az életet, majd eléri a harmincat és pánikszerűen elkezd apajelöltet keresni azok közül a férfiak közül akiket addig le sem sz.rt, mert nem voltak elég macsók...

Azok akiknek még soha nem volt párkapcsolatuk általában azok közül kerülnek ki, akik régen lazán találtak kapcsolatot, mert igaz, hogy nem voltak túl jóképű, vagy jó megjelenésű férfiak, de volt munkájuk, és megbízhatóak voltak. Most ők vannak hátrányban, mert a normális, kultúrált viselkedés, ma a nőknél hátrány, az életcélok megléte hátrány, az előre tervezés hátrány, a tisztelet, és becsület megléte hátrány, ha mindezek mellé ne adj isten még nem is olyan előnyös a férfi külseje akkor teljesen meg van lőve.

Egyébként nézzétek majd meg ezt az oldalt tízév múlva! Nem attól lesz hangos, hogy a szűz férfiak siránkoznak, hanem attól, hogy a kiélt kiégett 35-40 éves jelenlegi ribik, akik a mai fiatal nők 90 százalékát teszik ki, családot akarnak alapítani, de nincs kivel, mert már a kutyának sem kellenek, vagy szimplán kifogynak az időből és kimerül a petefészkük.

2014. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Hát 5 ös rohadtul igazad van.
2014. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Régen is kb ennyi ember lehetett,aki nem akart így élni.Ma már meg nem kötelező,szerencsére.

Nézd meg a legtöbb család miről szól.Kényszer,csak élősködnek egymáson,mindenért egymást okolják,akkor ha gyerek születik azt hibáztatják a saját hibáikért,stb.

Gyakorlatilag ez az egymás mellett élés egy életen keresztül nem normális,megalkuvás az egész.

Az az igazság,hogy az embernek nem való ez az életmód,mert mert tudata van és vágyik a szabadságra.Még az állatokat is ez jellemzi,nem az embereket.

És sajnos nem tudják ezt elfogadni,ezért hitetnek el magukkal ilyen baromságokat,mint örök szerelem,meg hasonlók.


"Nem megjavítják"-Hidd el,vannak olyan kapcsolatok,amiken nincs mit megjavítani.Ami nem megy azt minek erőltetni????

Szerintem az nagyon gáz mikor 20 évesen éretlen buta gyerekek összekötik az életüket,meg sem ismerve egymást,de magukat sem,és szaporodnak,aztán 10 év múlva rájönnek,hogy nem illenek egymáshoz.Alkoholista lesz belőlük aztán a gyerek megsínyli az egészet.

Szerintem nem baj,hogy kitolódott ez.Az emberek először ismerjék meg a világot másoktól függetlenül és utána döntsék el mire vágynak,ne pedig kényszerből vagy érdekből,mert annak jó vége sosem lesz.

2014. ápr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!