Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudnátok segíteni? Részletek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudnátok segíteni? Részletek bent!

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem ide kéne írnom, de ez a legforgalmasabb topic.


1.) Szeretnénk templomi esküvőt, de nem tudom mik a feltételek.


2.) Párom és Én Reformátusok vagyunk, kell e nekem valamit tanulnom ill. van e valami vizsgatétel, kitétel?


3.) Reformátusként Református pappal (ismerős és nagyon tiszteljük) megtudnánk e tartani a ceremóniát a Mátyás templomban (Katolikus)


4.) A párom kedvenc zenéjéhez, honnan tudnék kórust megfizetni vagy felbérelni 30 percre, míg a ceremónia tart? Egy magyar dalt kéne elénekelniük.


5.) Tervben van a ruha az esküvőre, viszont, ha nem láthatom a menyasszonyom ruházatát akkor honnan legyek meggyőződve, hogy a két megjelenés passzol-e?


Elnézést a nem mindennapi kérdésekért...



2014. márc. 30. 16:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kolozsvár? Itt van katólikus Mátyás templom..
2014. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Budapesten is van...
2014. márc. 30. 16:26
 3/16 anonim ***** válasza:

az ötösre tudok válaszolni: bízd a menyasszonyodra. ő láthatja a tiédet. és nem kell vizsgázni, csak akkor van valami gyorstalpaló, ha nem vagy megkeresztelve.

református ceremónia katol. díszletek között nem mindennapi.fogalmam sincs, engedik-e.

2014. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

4. kérdésre a templomi kórust nem tudjátok felkérni rá? Vagy egy egyházi iskola kórusát?

Az ismerős papotok templomában nem lenne meghittebb megtartani az esküvőt?

2014. márc. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, azért nem saját templomban illetve papunk templomában mert kicsi és látványilag szegényes. Mint egy Református templom :) Az ottani kórus meg nem tudom mit szólna a "Most kell eldöntenem" c. dalhoz... De amit mondtál az jó, megpróbálok egy iskolában utána érdeklődni.
2014. márc. 30. 17:22
 6/16 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Voltam már pár esküvőn és bevallom, sosem a templom alap díszességét néztem, hanem az ifjú párt és, hogy a virágokkal milyen szépen feldíszítették. A "szegényesebb" berendezésű templomot is szépen fel lehet díszíteni virágokkal (ezt gondolom a papotok is engedné).

Bevallom én nem csinálnék és nem is örülnék fényűző templomi esküvőnek (egy halom pénz kidobása az ablakon, kb. 2-3 óra miatt), persze örök emlék, de egy kisebb templomban, ahol sokkal családiasabb a hangulat és szerintem mindenkinek meghittebb lenne a hangulat, főleg, hogy gyanítom ebbe a templomba is jártok :)

Párod, hogy áll ehhez egyébként? Neki mi az elképzelése?


Ha nem nehéz a szövege szerintem a templomi kórussal is lehet egyeztetni, mert célszerű kicsit átalakítani templomi stílussá az egészet:) Legalábbis szerintem orgonán, zongorán való kíséréssel nagyon széppé lehetne tenni:) /bár ehhez nem értek, de a gospel zenei stílus ilyen:)/

2014. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Természetesen egy templomba járunk mindketten és hűek vagyunk papunkhoz... Tényleg kicsi a templom, de lehet tudok linket mutatni. [link]


Nem egészen templomra emlékeztet...

2014. márc. 30. 18:09
 8/16 A kérdező kommentje:
Itt egy másik link [link]
2014. márc. 30. 18:10
 9/16 anonim ***** válasza:

Így ránézésre szerintem nagyon hangulatos és virágokkal tökéletesen fel lehetne csinosítani.

Ha jól számoltam úgy 60-80 fő simán elfér a padokon amit linkeltél képen (padonként 4-6 fő gondolom elfér).

Egy több száz fős templomi esküvőhöz tényleg kicsit, de arról nincs információ, hogy mekkorát terveztetek.

2014. márc. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Körülbelül 100 fő, hölgy vagy? Csak azért kérdezem mert még nem oltogatsz, ellenkező esetben már rég lehurrogtak volna.
2014. márc. 30. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!