Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nők fészekrakó ösztöne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők fészekrakó ösztöne miért hajszolja a végzetébe sok pasit?

Figyelt kérdés
Ugye a férfinek kell legtöbbször jobban keresnie, mert a nő akkor össze sem jön vele. Aztán vesznek egy házat, a pasiknak az már jó. De a nők (tapasztalat) szinte évről évre nagyobbítani, belül divatosítani, csicsásítani akarják a házat, hogy a többi nő elsorvadjon irigységében. Ehhez pedig azért nagy részben a pasinak kell még egy műszakot, plusz-túlórát, másodállást stb vállalnia, hogy a nő kedvét kiszolgálhassa. Mert ha nem, akkor irgum-burgum, jön a fenyegetőzés, a válás, hogy te nem vagy jó férj, mert nem szeretsz engem (nem bővíted a lakást, nem veszek újabb autót), nem teszel meg mindent a gyerekért (még plusz egy gyerekszoba építése stb), lúzer vagy. Aztán a pasi igába hajtja a fejét, mert nem tehet szerencsétlen mást, sokan bánatukban isznak, vagy megcsalják a hárpia feleségüket, aki csak követelőzik. Aztán a legtöbb férfi rommá robotolja magát az életben, még a házimunkában is besegít, ha holt fáradtan hazaesik a munkából, mert a nő már azt is elvárja. De ugye kint a ház körül is 70% ban főleg a pasinak kell dolgoznia, mert fát vágni stb a nő nem nagyon tud. Még egy plusz teher szerencsétlennek. Aztán eljön az 50-60 éves kor és szinte minden második stresszes, elhasznált férfi megy a temetőbe, mert az asszonyra és a gyerekre dolgozott egész életében és kimerült, elhasználódott. De a nők nagy része meg még 70 felett is élni fog, mert ők kevesebbet stresszeltek, dolgoztak, volt aki kiszolgálta őket. Nem szívás ez?
2014. ápr. 15. 13:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
De
2014. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mos persze majd jönnek itt a nők vicsorogva, hogy ez nem így van, meg a pasi is akarja ezt ugyanígy stb. De az esetek nagy részében, háromnegyed részében azt látom, hogy a nők és a család, gyerek a hajtóerő, a nekik való megfelelés, nem pedig a férfi akar ezzel kitűnni, vagyis nem annyira sok. Én mindenhol ezt tapasztalom, hogy valamilyen szinten rabszolgák lettek a férfiak. De ha ebbe nem megy bele, akkor ugye no pár, nem lesz gyerek, a biológiai lét igazi értelme, pedig a szex és az utódnemzés.
2014. ápr. 15. 13:38
 3/20 anonim ***** válasza:
Hát ez ismét egy fain kis általánosítás.
2014. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
mak-mak
2014. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne menj feleségül, vagy válassz körültekintően. Tudod nem minden nő ilyen, van akik együtt építik fel a közös életüket és az is a normális. Válassz normális nőt, attól még h párszor szarul választottál nem kell általánosítanod.
2014. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
nekem jó a garzonlakás.. irtózok a házaktól
2014. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Valami értelmesebb válaszra számítottam, de hát ha a válaszadó értelmileg csökkent képességű, akkor sajnos többet nem várhatok tőlük, mint a béééégetést.
2014. ápr. 15. 13:44
 8/20 A kérdező kommentje:
Lehet, de mióta itt olvasok kérdéseket, vagyis ilyesmiket, 10 ből 8 szor az volt, hogy mindig a pasinak kellett a lakást hoznia a párkapcsolatba és a nőnek szinte semmije sem volt. A maradék kettő volt csak, hogy közösen építik a fészket.
2014. ápr. 15. 13:46
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Általánosítás vagy sem, sok igazság van benne. Ellenben egy dologgal nem értek egyet: na nehogy már mi férfiak játsszuk el a szerencsétlen áldozat szerepét!


Úgy értem, mindez nehéz terep, én magam is nős vagyok. Ettől függetlenül egy rakás férfitársamon látom, hogy valami eszméletlen mód manipulálhatók érzelmileg, és játsszák az áldozat szerepét. Hát mégis ki tiltja meg egy férfinak, hogy ellent merjen mondani a saját feleségének? Senki. Csak amikor a nők jönnek a kitartó, passzív, manipulatív módszereikkel, inkább ráhagyják az asszonyra, csak legyen béke. Amikor az asszony előadja a nagy drámákat, akkor meg bambán állnak tátott szájjal, azt sem értik, mi történik, és inkább megadják a nőnek, amit kér, mert annyira zavarban vannak, hogy azt sem tudják, merre van a felfelé, menekülni akarnak.


Persze, a nők sem különbek amúgy. A feleségemen is baromira éreztem, hogy beindult, és mindent felülírt a fészekrakó ösztön. Mindent azonnal és egyszerre akar, ha elmondom, hogy most nem, ezért és ezért, akkor két nap múlva megkérdezi megint. Ettől függetlenül mindig meg lehet beszélni ezt a dolgot, mert ő sem akar nekem rosszat. Pl egy időben ő is megveszekedetten akart családi házat venni, amire mondtam, hogy sajnálom, de nem vagyok hajlandó évtizedekre adósságba verni magam huszonévesen. Ekkor elkezdett olcsó házakat nézegetni, kicsit messzebb. Erre elmondtam, hogy nem, nem éri meg. Aztán amikor csak nem állt le, akkor egy elég komoly veszekedés lett a dologból, de abszolút megegyeztünk, és végre megértette az álláspontomat. Azóta ez nem téma többé.


Na ez az a pont, ahol egy csomó pasi kényszert érez arra, hogy a férfiasságát azzal támassza alá, hogy megadja a feleségének és a családnak azt, ami jár nekik, ezért aztán vállalati rabszolgát csinál magából. A nő a fészekrakó ösztönének alárendelve öntudatlanul cselekszik, mindent megtesz a családi kuckóért és a biztonságért, csak éppen azt nem képes felfogni, hogy közben ezért beáldozza a férjét a sakktáblán, mivel nem lát tovább az orránál. A pasi viszont pontosan ugyanaddig lát: az orra hegyéig. Amikor elégedetlennek látja a családot, akkor hirtelen rossz férjnek érzi magát, és belemegy minden szarba: lakáshitel, autó hitel, túlóra, stb, aztán meg panaszkodik, hogy otthon is rabszolga, a bankban is rabszolga és a munkahelyen is rabszolga, és a eltelik felette az élet, csak, hogy etesse a családját.


Most én komolyan sajnáljam az olyan pasit, akinek egy kicsit megpiszkálják az önérzetét, és már be is dugta a fejét a guillotinba?! Miért nem akkor volt okos meg tökös, amikor nemet kellett volna mondani? Utólag már hiába panaszkodnak és mutogatnak az asszonyra, amikor mindketten pontosan ugyanolyan hibásak! Ezt a rohadt mártír játékot el kellene már felejteni és meg kellene tanulni TUDATOSAN ÉLNI!

2014. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9 es, 13.54


Bravó! Egy értelmes és jó velős válasz. Több ilyet szeretnék.

2014. ápr. 15. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!