Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg az igénytelenség a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg az igénytelenség a legnehezebben elfogadható tulajdonságok egyike manapság?

Figyelt kérdés

Ma szerintem igényesség mániában szenved a világ. Ha már kicsit máshogy áll az ember foga és nincs 300 ezre szabályozóra, már igénytelen. Amikor 300 ezer -féle szappan, fogkrém, hajsampon, dezodor, parfüm stb van a piacon, akkor mindenki a maximális kényszeres igényességet várja el a másiktól.

Sokszor úgy látom az ember inkább elfogadja, hogy a másik hazudik vagy lusta, minthogy igénytelen legyen.


2014. ápr. 22. 18:23
 1/9 moonlightsentinel ***** válasza:
68%

Van egy évezredes mondás: ép testben ép lélek.

Elhanyagolt testben elhanyagolt lélek.

Ez 99%-ban igaz a tapasztalataim szerint.

Inkább elfogadom, hogy lusta, mint hogy ő sem érdekli saját magát. Akkor engem miért érdekeljen?

19/F

2014. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem alap a minden napos zuhany, fogmosás, egy kis parfüm. De nem érzem, h túl igényes lennék... A lényeg, h szex előtt fürdés! Büdösen nem teszem szét a lábam :D
2014. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen dolog amit nem tolerálok az az igénytelenség. Most nem arról van szó hogy nem tökéletes alakú a fogsorod hanem hogy ne legyen rusnya sárga. A ruhàd is lehet turis felőlem de vasalt és tiszta legyen. Érted? Nem az a lényeg hogy milliomos légy hanem hogy ápolt.
2014. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"hanem hogy ne legyen rusnya sárga"


És mi van a gyerekkorban szedett antibiotikum vagy fluorid miatti sárgássággal? azt ugye nem lehet fehéríteni még 200 ezer ft-ért sem.

2014. ápr. 22. 18:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, főleg azért, mert pl megfürödni 5 perc, fogat mosni kb 3.

A fogszabályzás már más téma, vannak (hírességek között is), akiknek jól is áll a szabálytalan fogsor.

Persze attól is függ, hogy otthon, egyedül igénytelen az ember, vagy mondjuk egy randira megy úgy, hogy egy hete nem fürdött.

2014. ápr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bele lehet kötni mindenbe kedves kérdező, csak nem érdemes. A hármas tanácsait fogadd meg.
2014. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem az az igénytelenség, amiről te írsz. És az igényesség sem.

Igénytelen a kócos, zsíros haj. Igénytelen a zsíros, koszos bőr. Igénytelen a kosz a köröm alatt, a gombás láb, az erős testszag, a több napos, szagos koszos ruha.

De igénytelen nem csak külsőleg lehet valaki. Szerintem sokkal károsabb, és negatívabb az élethez való igénytelenség. Az, hogy sírok, hogy milyen rossz nekem (a munkám, a külsőm, a családom, a párkapcsolatom), de nem teszek semmit azért, hogy jobb legyen. Mert inkább vagyok egy kisboltban eladó 80 ezerért, és hízok el az egészségtelen ételek-italoktól, megyek haza életem végéig egy másfél szobás panellakásba, amit bérelek, és ülök be a koszos kanapémra chipset enni TV-bámulás közben, és viszem el a McDonaldsba a gyereket születésnapi "kajálásra", mintsem hogy tanuljak, és mindez egy szinttel feljebb lehessen elmondható... Ez károsabb, és visszataszítóbb, mint a testi igénytelenség. Szerintem!

2014. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekkorban besárgult fog pl. nem okoz szájszagot.

A fogmosás elhanyagolása igen.



Én inkább azt vettem észre, hogy ez a kifejezés (igényesség) már ott is elkerül, ahol nem indokolt.

Pl. tényleg a százezres, milliós tételek röpködnek.


Szülés után mellfelvarrás, szilikon, mert "igénytelen", hanem úgy áll, mint egy túlfújt gumilabda.

Igénytelen, ha ráncos az arc 40 évesen.

Igénytelen, ha van narancsbőre.

Órákig lehetne sorolni.


Tehát természetes/veleszületett tulajdonságokat fikáznak.

Értem én, hogy az XY-nak is volt, de ma már nincs, mert erre is van megoldás, csak nekem nincs pár millám plasztikai sebészre.


A legbosszantóbb, hogy az ápolt, modern formájú, mindig tiszta és illatos haj is "igénytelen", mert korán őszül. És akkor mi van?!



Nem az a baj, hogy elvárják az emberek a párjuktól, hogy hozza ki magából a maximumot, adjon a külsejére is, ne csak az alap higiénia legyen meg.

A gond az, ha valaki nem akar megfelelni a média által sulykolt tökéletes eszményképnek, mert mások az elvei, akkor már "igénytelen".

2014. ápr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8.

Köszönöm :) (ment a zöld kéz)

2014. ápr. 22. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!