Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam el neki, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el neki, hogy nem lehetünk együtt? Vagy ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nagyon rövid leszek. Légyszi a részletekre ne nagyon kérdezzetek rá, ha felesleges a kérdés szempontjából.

Ha valamilyen lelki problémátok lenne, hogy mondanátok el annak az embernek, aki tetszik nektek és aki irántatok sem közömbös?

Tegyük fel, hogy bipoláris zavarban szenvedek. ( [link]

Voltam már szakembernél, szóval oda már nem kell elküldeni.

Most éppen a jó időszakomat élem, és tényleg nem közömbös nekem ez a fiú. De érzem, hogy hamarosan megint magamba zuhanok, és nem akarom, hogy ezeket a dolgokat velem átélje. Elvégre normális életet meg barátnőt érdemel, nem akarom, hogy bárki is miattam szívjon.

Szerintem megmondom neki, hogy nem lehetünk együtt. Még nem tudom, hogy mit mondok neki, de valami ilyesmit szeretnék. Tényleg nagyon fáj már előre nekem, de szerintem ezzel teszek jót neki is meg magamnak is.

Talán barátok még maradhatunk.

Vagy ti mit tennétek a helyemben? Szerintetek ez "helyes"? Nem vállveregetést várok, csak egy kis megerősítést, vagy lehülyézést, vagy bármit, mert én magam nem tudom józanul megítélni, hogy mit kéne tennem. Nem lenne jó élete mellettem, ha csak 3 hónapot járunk, vagy ha 3 évet, akkor sem. És emiatt megszakad a szívem. Pedig még nagyon az elején járunk a dolognak, de talán jobb, ha időben elbúcsúzom tőle. Tanácstalan vagyok.

(Priviket légyszi ne írjatok, itt nem akarok lelkizni. Ez egy "praktikus" kérdés, gondoltam, olyan embereket is megkérdezek, akikkel a való életben talán nem is találkoznánk. Persze a családom már megszokta meg ők pozitívak, szerintük ez hülyeség, de ők elfogultak.)


2014. jún. 19. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Sosem tudhatod, ki az, aki bármit elviselne érted.
2014. jún. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy át tudna segíteni a nehéz időszakaidon? Hogy kevésbé zuhanj magadba? Nem sokat tudok erről a betegségről, szóval lehet hülyeség, de nem könnyebb, ha ott van melletted akit szeretsz? Mert ha most elküldöd, akkor nagyon bedepizel, rá fog tenni egy lapáttal. Nem?
2014. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én megmondanám neki, hogy nagyon kedvellek, csupán őszinte leszek veled: ez a problémám és félek attól, hogy ezt sokan, köztük te sem tudnád elfogadni. Aztán figyeld meg, hogy mit reagál.
2014. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, nyilván nem lehet meggyógyulni az ilyen betegségekből, ha jól tudom (nekem pl. disztímiám van - elvileg). Viszont a tüneteket lehet mérsékelni, és sokat segíthet ebben egy jó társ is, aki odafigyel rád, akivel jól érzed magad stb. Ahogyan előttem is elmondták: nem tudhatod, hogy a srác mit viselne el érted, és nem szabad kapásból elutasítanod. Ezen az alapon akkor egy csomó ember elhajthatna valakit, mert "nem illik" hozzá, gondold el, mennyi félkarú, féllábú embernek van ép társa, de rengeteg a lelki sérült ember is, akiket el tudtak fogadni mások. Szóval szerintem próbálj meg összejönni vele, vagy legalábbis ha már közelebb álltok egymáshoz, akkor elmondhatod neki a problémáidat, hátha megért és elfogad téged, ennyit megér az ügy. Ne te döntsd el, hogy ő mit bír el, ha nem akar veled lenni, úgyis meg fogja mondani. De ne írd le magad, adj esélyt kettőtöknek, jól is elsülhet.
2014. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. Igazat adok nektek. Nekem jó lenne, persze, ha lenne mellettem valaki a nehéz időkben is, de ezt önzőségnek gondolom, és most már nem is lennék teljesen nyugodt... A volt barátommal például nagyon eltoltam ezt a dolgot, vagy csak rossz időszakot fogtunk ki, vagy egyszerűen nem illettünk össze, de őt nem hibáztatom...

Valóban nem dönthetek helyette, ez nagyon igaz. Már tettem neki finoman utalásokat erre a dologra, és beszéltünk már komoly témákról is, amik engem aggasztanak, és fura módon nem menekült el, de félek, hogy ez nem mehet majd így mindig.

Régebbről ismerjük egymást, baráti kör révén, de csak nemrég kezdtünk el egymás felé is közeledni. Szóval már előtte is ismert, beszélgettünk mindenféléről, de az utóbbi időben tényleg nagyon sokmindent kiadtunk egymásnak. Nem arról van szó, hogy megbántam, mert vonzódom hozzá és ő is hozzám, de nagyon-nagyon félek a továbbiaktól, és csakis őmiatta. Ahogy utolsó is írta, ez maximum enyhébb lesz néha, de nem fog elmúlni teljesen, ezt már kb. elfogadtam a magam részéről.

Mivel nem vagyunk teljesen ismeretlenek és talán már ő is sejti, hogy nem lesz velem könnyű, mindenképp elmondom neki ezt az aggodalmat, és meglátjuk, mi lesz.

Talán a legnagyobb félelmem tényleg az, hogy őt ez nem tántorítja el, és nem is az a "megmentő" típus, hanem komolyan mellettem áll majd, és nem csak sajnálatból.

2014. jún. 19. 23:19
 6/6 anonim válasza:

KEdves Kérdező!


Annyira hasonlít az általad leírt szituáció arra a helyzetre amiben jelenleg én vagyok a barátnőmmel... Ugyhogy lehet én tudom adni számodra a legjobb tanácsot.. pláne, hogy jómagam a férfi fél vagyok a kapcsolatban. Minden megegyezik amit leírtál kb. a benned rejlő érzések.. mintha a Páromtól hallottam volna.. és még tudom megannyi érzés van Benned, amit nem fogsz leírni, de hidd el.. tudom mit érzel mert a KEdvesem is azt érzi. Ő is hezitál.. mert nem szeretné tönkre tenni az életemet, nem akar "terhet" adni nekem. De kérlek, kérlek Téged is, legalább annyira, mint a Barátnőmet, akarj Vele Boldog lenni, ha úgyérzed fontos Ő neked, szereted és Ő is Téged, akkor ezek miatt az érzések miatt ne utasítsd el kérlek! Amennyiben elmondod neki az érzéseidet és Ő biztosít Téged arról, hogy szeret, segít Téged és nem teherként gondol Rád, hanem szerelemből és mindent megtenne annak érdekében, hogy jobban legyél és melletted állna akár egy életen át... és tudom ezek kemény gondolatok, de saját magam eképp érzek. Mellette lennék egy életen át és sosem bánnám meg, hogy így döntöttem, mert a személye mindennél fontosabb nekem és tudom, sosem találnék még egy olyan nőt, mint amilyen Ő. Nem tökéletes, senki sem az, de a szememben mégis.. nem tudom átmegy-e amit szeretnék mondani. Amennyiben így érzi a párod, nem lesz probléma. Mond el neki és adj neki 3 napot kb. hogy átgondolja ez mekkora felelősség a részéről. Amennyiben így is elfogad és úgyérzi jöhet bármi... a világ legboldogabb kapcsolatai között lesz a tiétek! REmélem tudtam segíteni.. én csak arra várok a KEdvesemtől, hogy jelezzen nekem; " rendben, akkor csináljuk, vágjunk bele komolyan!"

2014. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!