Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért így mondja a barátnőm?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért így mondja a barátnőm?

Figyelt kérdés
Tedd be az ablakot, tedd be az ajtót, nem akarok neki szólni de ez írtó hülyén hangzik és alig bírom röhögés nélkül :D
2014. aug. 6. 23:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
miért hogy kell helyesen mondani ?
2014. aug. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

#11

Csukd be az ablakot.

2014. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
ezzel a vidéki kifejezéssel mindenki úgy dobálózik. ki a vidéki? aki nem városi, vagy tájszólása van(nem úgy beszél mint te)? a tájszólás is relatív.
2014. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
37%

#13


Tájszólás az, ami nem budapesti beszéd és vidéki mindenki aki nem budapesti. Ilyen egyszerű. (Azt nem mondtam / nem mondom, hogy a "vidéki" valami szitokszó lenne amivel minősíteni lehet embereket.)

2014. aug. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 October15 ***** válasza:
50%
A pontos meghatározásra nem emlékszek de: nem, nem a pestitől eltérő a tájszólás :D Az alap az irodalmi nyelv ezt nyilván nem kell ecsetelni, ez a tiszta magyar ahogy kellene beszélni. A köznapi az amit az emberek túlnyomó többsége beszél a tájszólás pedig ennek 1 variánsa ami arra az adott területre jellemző.
2014. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
kicsit off, de mikor kérdezzem ha nem most.valaki furcsán használja. kiskunfélegyházára járok suliba ott a falusiakra mondják.
2014. aug. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
mindenki különösnek találja a más környékeken használt beszédstílust. ezert irtam hogy relatív.bár nekem még a tesóm szerint is tájszólásom van, pedig egy környéken lakunk. de nem tudok róla leszokni. ugymond rövidítek és néha én is észreveszem mikor már késő ,és beégettem magam. ha figyelek akkor nem csinálom, de fárasztó. pl: volna-vóna az L-t alig ejtem ki. vagy kellene-kéne, mert-mee,miért-méé,már-má rohadt idegesítő. :(
2014. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

#15


Na jó, igazad van, viszont köznapi értelemben a tájszólást a vidéki emberek beszédére mondják, ha olyan. Irodalmi nyelven nem beszélgetnek a hétköznapokban túlságosan sokan.

2014. aug. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Nagybátyám Jánosházai születésű volt, de Pesten élt kb 30 éves kora óta. Ő is úgy mondta, hogy "tedd be az ajtót" A közel 40 év alatt amíg még élt , nem szokott le róla, pedig nagynéném sokszor kijavította.


Párom Miskolcon született, én Szolnokon, itt élünk. Neki is vannak furcsa kifejezései, pl a kell helyett kellesz, a kellett volna helyett kelletett vilna, akkor "kimosom a hajam " van és nem meg, sőt kimosom a fogam :) levetkőzik helyett leöltözik. Hírtelen ezek jutnak eszembe. Már megszoktam, de emlékszem eleinte nagyon fura volt. Volt olyan, amit meg is kérdeztem mit jelent. (nem ezek közül) :)

2014. aug. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Szerintem Erdélyi származású. Nagyimék szokták ezt mondani, azért gondolom.
2014. aug. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!