Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyünk, hogy megmentsük...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyünk, hogy megmentsük ezt a házasságot?

Figyelt kérdés

Anyu (38) és apu (40) 22 éve vannak együtt, négyen vagyunk testvérek. Én 18, az öcsém és az egyik húgom 16 évesek, a legkisebb húg 2 éves.

Minden a legnagyobb rendben volt, nagyon összetartó, szerető család vagyunk. Anyuék közt szinte sosem aludt ki a szikra, nagyon nagy szerelem az övék, mégis szombaton volt egy hatalmas veszekedésük. Apu nagyon csúnyán beszélt anyámmal, borzalmas dolgokat vágott a fejéhez, ő meg egy darabig csendben tűrte, de mikor elpattant nála a húr, zokogva felment az emeletre, apám elviharzott. Anyu ezután megnyílt nekünk, hogy már egy ideje bajok vannak köztük, sok a szóváltás, nem értenek egyet, apu rengeteget támadja.

Anyám nagyon kedves, nyugodt, gondoskodó nő, igazán jó anya, nem emlékszem olyanra, hogy kiabált volna velünk, mindig bizalommal lehet fordulni hozzá, vajszívű.

Apu felelősségteljes, szilárd, dolgos, következetes, jó a humora, határozott, bár hirtelen haragú. De minket nagyon szeret.

Rossz látni ezt, hogy szétzuhannak, és azt is, hogy a kisebb testvéreim (kivéve a legkisebb, ő semmit sem érez ebből) szenvednek ettől. Felelősnek érzem magam értük. Tenni akarunk valamit a házasságuk megmentéséért. Mit lehetne? A hónap végén lesz a 18. házassági évfordulójuk. Valami tipp?

Köszönöm!


2014. aug. 8. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Élesszétek újra.
2014. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hmm, talán gyerekek nélküli hétvége?
2014. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szólj ebbe bele. Lehet neked ők csak együtt vannak a fejedben, de két különálló emberről van szó, két különálló érzéssel. Ha ők nem akarják megmenteni, akkor ti sem fogjátok tudni. Ne akarj beleszólni szerintem, mindketten joguk van a boldogsághoz, és lehet hogy közösen nem fog menni.
2014. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Kerida ***** válasza:

1. őszinte beszélgetés. Mi vezettet idáig. Ki hol hibázott miért.


2. Aztán lehet őket beruházni egy wellnesz hétvégére, ahol csak ők vannak kettecskén, hogy ismét felfedezzék egymást.

2014. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Anyu szülinapja a múlt héten volt, egy csokor virágot láttunk aputól, de amúgy annyit sem mondott neki, hogy "Isten éltessen", vagy valami. Az évfordulójukat ilyenkor már rég szervezni szokták, most meg csak akkor beszélnek, ha muszáj... így elmennének egy hétvégére?
2014. aug. 8. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos, szimpatikus és kedves az aggódásod a szüleid házassága miatt, de ezt ti nem fogjátok tudni megoldani. Ezt nekik kell kettejüknek, leülni és megbeszèlni. Nekik kell eldönteni, hogy tudnak-e, akarnak-e megoldást találni rá úgy hogy az mindkettejüknek jó legyen.

Ti legfeljebb azzal tudtok segiteni, hogy támogatjátok őket, segitetek ha esetleg kettesben szeretnének lenni.....

De ez az ő játszmájuk.

Én szorítok a családotoknak és remélem minden rendben lesz :)

2014. aug. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk miért megy tönkre a házasságuk. kialudt a tűz. Frusztráltak valami miatt? Van valami titok amit nektek nem mondtak el?

Nem mindegy.

Ti nem sokat tehettek, elsősorban ők azok akik ezt megoldhatják.

Tudom javasolni a teljes légkör változást. Jól írták többen néha nagyon sokat számít. Kimozdulni, friss levegőt szívni. Az is lehet, hogy két hetet külön kéne tölteniük, hogy rájöjjenek mennyire fontos a másik. Lehet csak egy sima kaland mindkettőnek jót tenne. És az is lehet, hogy úgy elfogytak, hogy nincsen mit tenni.

- Másik meglepő javaslatom ami talán működhet (nem saját ötlet teszem hozzá)

A hét minden napján éljenek nemi életet legalább az intimitás, petting szintjén. Próbáljanak meg hét napig minden este közeledni a másikhoz. Ha nem sikerül nem baj, de tudatosan kezdjék el felfedezni a másikat újra.

Ez is látványos eredményt hozhat. (de lehet nem)


Ilyen esetben mindig azt javaslom, hogy egy jó párterapeutát vonjanak be, mihamarabb. Az utolsó utáni pillanatban vannak. elhangozhat már olyan, amit jóvátenni nem lehet. Menjenek el, és kérjék ki a tanácsát, kérjék a segítségét. És azt tegyék amit mond nekik.

2014. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De aranyos vagy, hogy segiteni szeretnel.

Remeljuk minden rendben lesz, egy ilyen mosolyszunet ennyi ev utan beleferl.

En is a kozos, kettesben eltoltotott par napra szavaznek. Valahogy megszervezhetned, hogy pl a nagyszulok vigyazzanak a picire, es ok elmenjenek. Ebbe az egyiket persze be kell vonni, pl. Beszelhetnel apukaddal.

2014. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Párterapeuta... mindketten orvosok, és apám valami különösen allergiás arra, hogy bármilyen pszichológiához köthető szakembert felkeressen. Már javasoltam, de sosem menne el.

A szexuális életük most értelemszerűen 0, de amúgy teljesen rendben volt. Elég gyakran hallottam, hogy kattan az a halk zár a hálószobaajtón, és mivel nem vagyunk hülyék, ők sem tagadják, zajlottak a dolgok rendesen. Nem hinném, hogy ez 1-2 hónap alatt ment tönkre.

2014. aug. 8. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Hasonlót át éltem én is kb. Ugyan így 18-éves koromban! Én sem észleltem semmi különleges dolgot mind addig amíg egyszer anyukám azzal fogadott hogy ő el költözik! Én és a tesóm akkor már dolgoztunk tehát nem tartozott már felénk felelősséggel! Úgy döntött hogy el megy de meg kért hogy egy pár napig ne mondjuk el apunak hogy hol van! Csak annyit hogy nem pasival van és hogy biztonságban van! Akkor este édes apámmal sokat beszéltem olyan dolgokról amikről addig sosem! Rá kellett jöjjek arra hogy mi hiába küzdünk ha ők nem akarják! Nekünk szerencsénk volt mert apu és anyu végül ki békült úgy hogy mi szinte bele sem avatkoztunk pedig a düh, a méreg, és az elkeseredettseg igen csak tombolt bennünk! Még annyi hogy náluk a szex ami már nem ment mert mint ki derült apum beteg lett idő közben de ő szégyellte be vallani anyunak! Apu ez miatt a munkába temette magát ami az elhidegüléshez vezetett! Sikerült ezeket át beszélniük ami nem volt úgy egyszerű,hogy apu is hirtelen haragú és a hangjával próbált a probléma megoldására jutni! Nem számított ki mit gondol! Ezt kell meg érteni apukadnak is! Beszélj vele nyíltan kettesben! Ha kiabál ne ijedj meg tőle! Csak halkan beszélj! Kérdezd meg hogy ő mit érez! Anyudrol és az erzeseirol ne mondj semmit! Azt majd ők meg beszélik! Te csak azt tudd meg hogy mire szamithattok ha békülni akarnak akkor max annyit segithetsz hogy a kis tesoidat le kötöd addig amíg ők beszélgetnek! És kérd meg apukadat hogy bármennyire is nehéz ne kiabaljon anyukaddal mert az nem old meg semmit és ez nektek rossz ! Hagyd őket beszélni sokáig! Nagyon sok év sérelmei rakodhattak le bennük amit csak sok idővel lehet rendbe rakni és ehhez mind a kettejüknek engedni kell a másik felé! Kívánom hogy sikerüljön rendbe rakni a dolgokat! kitartás
2014. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!