Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy szoktathatnám rá a munkára?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy szoktathatnám rá a munkára?

Figyelt kérdés

A barátommal már egy jó ideje együtt vagyunk. Diákmunkára mentem én régebben is, de Ő nem, helyette inkább játszott! Most lazább lenne az órarendje, mégis azt válaszolta, hogy majd meglátja...

Egy albérletbe költöztünk előző hét vasárnap a suli miatt. Ez volt az első hét a suliban, alig van órája és még 1-2 el is maradt Neki! Tegnap hazament és befogták fát vágni, most kiborult, hogy alig van otthon és fát kell vágnia... Gondolom nem játszhat egész nap a játékkal...

Gondolkoztunk, hogy átmegyünk levelezőire, lenne a későbbiekben munkalehetőség, minimálbért adnának, de ahogy itthon kiszámoltuk, jó ajánlat lenne, mert minden pénz pénz... Viszont a barátom nem tartja túl jó ötletnek, mert 100-150 alatt nem akar munkát vállalni! Azt mondta a főnök, hogyha lediplomázunk és jól dolgozunk, akkor még a 200at is megadja később! De a barátom akkor sem megy bele így... A szüleink azt mondták, hogy nem érdeklik őket, hogy segíteniük kell pénzben, de az a 75 megoldaná az albérlet (szerencsére nagyon olcsó albit fogtunk ki), kaja stb... "problémát"!

Én lány létemre eddig hazautaztam minden héten, hordtam le a fát a pincébe, festettem nagyiék házát belül, csöveket csiszoltam, festettem, apunak segítettem, na meg a lányos munkák: csináltam kaját, mostam, főztem, takarítottam, de ez nekem annyira természetes és nekem annyira ellenszenves, hogy a barátom ennyire kerüli a munkát! Ezekre mindig azt mondja, hogy de ezek nem annyira megerőltetőek, mint a favágás, mert az erőnléti, én csak festegetek, meg főzőcskézek, semmi nehéz nincs benne! Erre én azt mondtam, hogyha ha én bírnék fát vágni, akkor megcsinálnám mondjuk... Ő meg legyintett...

Mit csináljak, hogy rászoktassam a munkára? A szülei elrontották, ezt bevallották, most pedig küldik segíteni, de mindig veszekszik! Hogy lehetne ezen segíteni?

22L 23F



2014. szept. 19. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivd segiteni gyakran, mond hogy.kell a segitseg..aztan egyre gyakrabban :) Vagy mond meg neki hogy vagy elmsgy.dolgozni, vagy kulon.koltoztok
2014. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Röviden: Sehogy, ezt megszívtad.


Ha esetleg olyat főzöl amit csak ő szeret, akkor tehetsz bele valami drogot, hátha úgy jobban alakíthatod a te kedvedre.

2014. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként az albérletben segítőkész, meg jön magától... csak a rendes munka, ami nehezebb vagy időigényesebb, férfiasabb, azt nem kedveli!
2014. szept. 19. 12:23
 4/5 A kérdező kommentje:
Az albérletben semmi nehéz sincs, szokásos: mosogatás, takarítás, főzés stb... 4en lakunk egy albérletben, semmi favágás vagy megerőltető munka, ami van, azt általában én végzem el vagy néha befogom segíteni!Nekem főleg azzal van bajom, hogy a munkalehetőségekhez farral áll hozzá és mindent elutasít, na meg az otthoni favágás és egyéb segítség... mert ő játszani akar inkább...
2014. szept. 19. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


nézesd meg vele ezt :D kicsit erre emlékeztetett a story.

de egyébként állítsd választás elé. 23évesen fel kell nőni és tudatosítani hogy a munka nem csak abból áll, hogy dolgozol aztán hazamész és pihensz estig, hanem a munka után házimunka utána ha esetleg marad idő akkor talán lehet pihenni. ez az önnálló élet amit a párod nem akar elfogadni, szorítsd sarokba valamivel vagy nemtudom, de muszály ezt elfogadnia

2014. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!