Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Alexitímia? Mit tennétek ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alexitímia? Mit tennétek ha az álompasiról kiderülne?

Figyelt kérdés
Az alexitímia lényegében az érzelmek kiértékelésének, szabályozásának és feldolgozásának a zavara. Viselkedésük sajátosságai leginkább akkor figyelhetők meg, ha társas vagy intim helyzetbe kerülnek. Ezek a szituációk potenciális veszélyforrást jelentenek számukra, mivel a helyzettel való megküzdéshez nincsenek meg az alapvető eszközeik, kódjuk. Már a kapcsolat által kiváltott érzelem (öröm, bánat, csalódás, harag) megélése, felismerése és a másiknak való elmondása is komoly akadályokba ütközik. Éppen ezért nehéz a másik fél számára is a velük való kapcsolat, mivel semmiféle visszajelzést nem adnak érzéseikről, megéléseikről, vagy csak nagyon minimálisat.
2010. febr. 5. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:

ez borzalmas, nem is tudtam, h van ilyen betegség.

nagyon szeretek vkit, aki pont ilyen és nagyon megbántott :(

megtettem volna neki mindent, de esélyt sem adott, szóval nem tudom, mit tehetnék még.

de érdekes, amit írtál.

2010. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem is pont egy ilyen kapcsolatom van, és erre a cikkre csak most találtam rá... ez sok mindent megmagyaráz... pedig sokszor magamat hibáztattam...de kiderül, végül senki sem hibás...orvos kell, aki segít...ha ő is akarja...
2010. febr. 5. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

de hát ez nagyon durva akkor is.

az ilyen mégcsak nem is engedi, h segítsenek rajta. én tényleg próbáltam mindent, beszélgetni, h mi nyomja a lelkét, de semmi. a gyengeségét sem meri felvállani, látom rajta, h szeret hiány van, de úgy csinál, mintha nem lenne és nem vállalja az érzéseit.

a szex is csak úgy zajlott, ahogyan ő azt elképzelte, velem nem is foglalkozott, csak a magáét hajtogatta, kért olyan dolgokat, amiket meg sem tennék és meg semmit sem kérhettem tőle. ez már megalázó volt számomra.

te hogyan éled ezt meg?

2010. febr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

bogárkák. Az alexythimia egy pszichológiai zavar. És ennek a "definíciónak" semmi köze az igazi dologhoz. Az alexythimia voltaképpen nem az, hogy nem tudja kifejezni az érzelmeit, hanem hogy NEM TUDJA FELISMERNI őket, képtelen párhuzamot vonni.

egy gyógypedagógus.

2010. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hozzátenném, hogy az alexythimia az elülső agyi idegpályák sérüléséhez/ fogyatékosságához kapcsolódnak. szóval eléggé félreértelmeztétek a dolgot.
2010. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!