Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tanuljak meg normálisan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tanuljak meg normálisan, nem pedig betegesen viselkedni egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Rosszindulatú emberek kíméljenek. Elismerem, hogy betegesen viselkedem, elismerem, hogy nem normálisan gondolkozom, mégsem tudok tenni ellene. Van oka mindannak, amilyen vagyok. A gyerekkor (klisé, de tényleg elképzelhetetlenül durva minden szempontból). Nem bírom elviselni annak a gondolatát, hogy a barátom (nemcsak ő, eddig mindenkinél így voltam, akit kicsit is szerettem) másokkal érezze jól magát, függetlenül a nemtől. Egyszerűen kiba*ottul rosszul esik, ha akár csak kedve lenne összefutni beszélgetni a régóta ismert barátaival. Nem teszi ezt. Nincs rá szüksége. De ez abszurd, én is tudom. Mikor összeveszünk (ja mert, mindemellett még azt is szoktunk, mostanában napi szinten) azt mondta, akkor jutnak eszébe, mert velük legalbb nem veszekszik. Sokáig mondta, hogy jó neki így, hogy én vagyok csak neki, elég, ha néha telefonálnak, bőven, csak akkor legalább ne veszekednénk ennyit, mert így nagyon nem jó. Ő is tehet dolgokról, én is. Meg akarok változni, azt szeretném, hogy ezek a természetes dolgok ne érintsenek rosszul.

2015. jan. 10. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg kérd ki pszichológus véleményét. Szerintem ez már az az eset, mi úgysem tudunk olyat mondani, ami orvosi szempontból segítene, hisz a problémát te is felismered, a megoldási módra nem tudsz mit mondani. Erre pedig az itteni kamaszok sem fognak tudni, mert szerintem az neked sem hasznos tanács, hogy "fejezd be, mert ez nagyon beteges".

23L

2015. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ez egyértelműnek tűnik. Írhatok neked privátban? Amúgy 20/L
2015. jan. 10. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Tényleg segít, csak rá kell szánnod az időt, energiát. A kötődési mintázat felülírása a legnagyobb kihívás a pszichológiában, de egyáltalán nem lehetetlen!
2015. jan. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!