Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jelezzem finoman a párom felé, hogy az exe alaposan átveri a gyerektartással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Párommal együtt élünk, de nem vagyunk még közös kasszán. Nekem van 2 gyerekem, neki is. Náluk nincs megszabva a láthatás sem a gyt, vagyis van valami, de nem tartják be. A láthatás úgy van, ahogy épp jó a nőnek. Nekem már ez is furcsa, de ebbe nem szólok bele.

A gyt meg úgy van, hogy az ex hetente vagy 2 hetente ír egy mailt, hogy mennyit költött a gyerekekre és a párom utalja a felét. A héten elolvastam ezt a levelet és elég durva összegek vannak benne.


Hogy jelezzem a páromnak, hogy nem kerülnek ennyibe a gyerekek?


2015. jan. 15. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben inkább nem jeleznék semmit.
2015. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Sehogy se jelezd. Amíg nem vagytok közös kasszán addig nincs közöd a pénzügyeihez, hadd költsön annyit a gyerekeire amennyit jónak lát. Ő se szól bele,h a te exed mennyit ad rájuk.

Lehet hogy ők márkásabb ruhákat v biokaját v ilyesmit adnak a gyereknek és máris sokkal többe kerülnek mint a tieid. De tartós betegségről/ételallergiáról is lehet szó, ami simán megdobja az összeget.

Amúgy van valami bizonyítékod, hogy azokat a tételeket nem költi a gyerekre? Pl. írja,h vett egy 15ezres kabátot aztán a gyerek meg vmi szakadt több éves kabátban jár?

Szerintem maradjatok külön kasszán.

2015. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, hogy szóljak-e, hanem hogy hogyan!

Függetlenül attól, hogy később közös kasszán leszünk-e, nem szeretném, ha így átvernék a páromat.

2015. jan. 15. 20:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát pedig ezt nem lehet finoman közölni, mert pofátlanság. Nem is jöttek válaszok, pedig itt sok az elvált szülő.

Szóljál akkor nyugodtan, csak ne lepődj meg ha ő is elkezdi kritizálni a pénzügyeidet, az expasid fizetési hajlandóságát.

Amúgy mit szeretnél azzal a pénzzel? Költse rád vagy a te gyerekeidre?

Engem felnőtt ember létemre nagyon zavarna, ha valaki beleszólna a pénzügyeimbe, úgy, hogy fogalma sincs rólaannak idején miben egyeztem meg az exemmel.

2015. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!