Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párotok hozzátok költözöt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párotok hozzátok költözött egyből osztoztatok a kettőtök keresetén?

Figyelt kérdés
Felvetődött a barátnőmmel, hogy összeköltözünk. Már 4 éve járunk, megbízom benne, de házasodni ha minden jól megy, legkorábban 3 év múlva szeretnék. Ahogy beszéltünk az összeköltözésről, mondta, hogy akkor ugye osztozunk a pénzen is. Picit megilletődtem, hogy egyből. Bár persze, a felmerülő költségeket közösen állnánk, de nem terveztem, hogy az én keresetem az övé is legyen amíg össze nem házasodunk. Nálatok egy hogy van? :)

2015. ápr. 15. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
sehogy a párom még áltiskolába jár
2015. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy költekező, mi tervezzük nyáron az összeköltözést. A pénzen nem szükséges lenne osztozkodni, majd kialakul.
2015. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi rögtön közös kasszán voltunk, ahogy összeköltöztünk. Pedig csak néhány hónap ismeretség után költöztünk össze. :) Nálunk ez annyira természetesnek tűnt.

De nem muszáj osztoznotok már az elejétől, ha úgy érzed.

2015. ápr. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

azt javaslom hogy idoben (meg az osszekoltozes elott) tisztazzatok a pontos reszleteket, hogy ki hogyan gondolja.


Nem egy kapcsolat ment mar szet a penz miatt, ugyhogy ezt mindenkeppen meg kell tennetek.

2015. ápr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lakást közösen fizetitek, így abban érdemes osztozni. Már csak azért is, hogy ne legyen az, hogy csak az egyik vagy másik fél keresete megy el a megélhetésre...

Ha nem szeretnél teljesen közös kasszát, akkor úgy is működhet a dolog, hogy pl. élelmiszerre, egyéb bevásárlásra egy közös "csuporba" bedobtok annyit, amennyit szántok rá, persze szigorúan közös megbeszélés alapján, a maradék pénzzel pedig mindenki gazdálkodhat maga. :)


Nálunk ez nagyjából működik párommal, bár nálunk nincs kimondva, hogy ez közös, az nem, bevásárlást és minden egyebet is egyszer ő fizet, egyszer én, ahogy épp kijön. :)

2015. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mi még mindig nem vagyunk közös kasszán, pedig augusztusban összeházasodtunk. A közös költségeket felezzük a többit meg külön kezeljük. Persze én vagyok a nő és én keresek kevesebbet. Most még nem gáz, de kicsit félek mi lesz, ha jön a gyerek és nekem gyakorlatilag bevételem is alig lesz... Ő meg majd gyűjtögeti a számláján a millióit, én meg nem tudok majd egy ruhát se megvenni, mert a megélhetésre majd odaadom az összes jövedelmem. Nem korrekt. Amúgy mennyi a jövedelmetek közötti különbség?
2015. ápr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Ő meg majd gyűjtögeti a számláján a millióit, én meg nem tudok majd egy ruhát se megvenni,"


Teljesen mindegy hol hol gyujtogeti, a hazassag utan jogilag minden jovedelem kozos, tehat teljesen felesleges amit csinatok.

2015. ápr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen őszintén mond neki,hogy egyenlőre felesben àlljatok mindent. Majd kitapasztaljàtok,hogyan jó nektek. Csak légy őszinte.
2015. ápr. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mint jelent nála az osztozás? Mert ha azt, hogy szabadon rendelkezik a pénzeddel és azt csinál vele amit akar, akkor egyértelmű rá a válasz szerintem :)


Én úgy gondolkodok, hogy közösen állni a felmerülő költségeket. Aztán ha a tények azt mutatják, hogy neki nem marad pénze, akkor ki lehet segíteni.


A nem marad pénze alatt azt kell érteni, hogy normális keretek között költekezik.


Addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér. Ha normálisan kezeli a pénzét és nem marad, akkor ha őszinte szeretettel adod, viszonzás nélkül, akkor adj neki.


Ha csak kihasználná a helyzetet, akkor meg rakd helyre.


Akinek mondjuk 100 nettója van, az hordja úgy a haját hogy ne keljen egyfolytában fodrászhoz járni. De ha 200 van neki, és hetente szeretne akkor járjon hetente.

2015. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 vagyok.


Még annyit. Én amúgy abszolút úgy gondolkodok, hogy a férfi adja a több pénzt, a nő meg egyéb dolgokkal ad értéket a kapcsolathoz.


De ez csak akkor áll fenn nálam, ha a pénzhez való viszonya összefér az én hozzáállásommal. Ha van lé szarsáig, azt csinál magával amit akar. De ha nincs, akkor műköröm, meg heti 3-4 szoli felejtős.

2015. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!