Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden szerelmes tudattalanul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden szerelmes tudattalanul hozzákapcsolódik a párjához?

Figyelt kérdés

Azaz nem tudatos, hanem tudattalan módon. Vagy csak az igazán nagy szerelmekben képesek erre a nők?

Ugyanolyan módon képesek a férfiak tudattalanul kapcsolódni a nőkhöz, mint a nők a férfiakhoz? Vagy vannak eltérések az érzelmekben?


2010. márc. 7. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hozzákapcsolódás alatt mit értesz?
2010. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A tudattalanul alatt tudatalattit értesz?
2010. márc. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudattalan kötődést. A jungi féle tudattalan kötődéshez hasonló kapcsolatra gondolok. Azt olvastam Jungnál, hogy a szerelmesek így kapcsolódnak össze. De vajon minden szerelem ilyen? Erre lettem volna kíváncsi. Vagy a kisebb szerelmek esetében nem kapcsolódnak össze tudattalanul a párok?
2010. márc. 7. 16:31
 4/17 A kérdező kommentje:
Öhöm, a tudattalan alatt a tudatalattit értem, igen. Csak tudattalannak olvasom mindenhol :S. De egyébként énis mindig tudatalattinak hívtam. Freud-ot még nem olvastam, szóval róla csak alapjaiban tudok, és az elméletéről.
2010. márc. 7. 16:32
 5/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretném tudni erre a választ. Vagy, hogy hol tudnék még ennek utánaolvasni? Mert köztudott, hogy mit gondolt Freud a nőkről. Persze Jung is pozitivista gondolkodó volt. Meg az anima, animus elmélete sem tiszta számomra. De tanulok, és nézelődök. De ennek nem láttam értelmét. De ettől függetlenül létezőnek gondolom a tudattalan kötődést a szerelmesek között. És kíváncsi lettem volna, hogy ti esetleg tudjátok e, hogy ezt minden szerelemre tartja igaznak valószínűleg Jung? Vagy csak azokra a nagyobbakra? Mármint, hogy azt mondják, hogy a nők életében két-három nagyobb szerelem van, erre gondolok. A férfiakat egyelőre nem értem, azt hiszem, náluk nem nagyon vannak ilyen nagy szerelmek, nem tudom.
2010. márc. 7. 16:36
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem pontosan tudom, h miről is szól Jung ezen elmélete, de a párok alkalmazkodnak, simulnak egymáshoz. Minden párnál elindul ez a folyamat, de kapcsolat hosszán és mélységén múlik h milyen szintre jut el. Ez valóban tudat alatti dolog. A személy, aki éppen benne van, nem is veszi észre.

Jaa, és ez oda-vissza működik!

2010. márc. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha csak ki nem fogsz egy pszichologia-szakost, akkor itt nem nagyon fogsz választ kapni. Én régebben készültem pszichó felvételire, de feladtam! Nem nekem való!
2010. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne elolvasnod Brian Weiss: Lélektársak című könyvét. Én ugyan nem tudtam még átrágni magam rajta, de már az elején sok okosat írt.

Amúgy, szerény személyem szerint igenis létezik olyan, hogy tudatalatt vezérelve botlanak egymásba az emberek. szerintem nem véletlen az, ahogy két ember egymásra talál, és szerelmesek lesznek. Viszont, nem szabad elfelejteni, hogy nem hullik ölünkbe egy alak, mert ez így van elrendelve. Saját döntéseink következményeként akár el is szalaszthatjuk az alkalmat. Például: jársz-kelsz a városban, intézed a dolgaidat. Csupa hétköznapi dolog, mint a bevásárlás, csekkfeladás stb., és egyszercsak, mikor beülsz valahova, hogy szusszanj egyet és bekapj valamit, leülsz egy nagyon vonzó férfi/nő (nem tudom, milyen nemű a kérdező) mellé. A parfümje illatától kishijján beesel az asztal alá, és a szemei egészen magával ragadtak, mikor ránéztél. Ő megszólít, és megkérdezi, nem lenne-e kedved meginni vele egy akármit. Na, eddig voltál a sors kezében, vagy nevezze bárki bárminek, és itt következik az a bizonyos saját döntés, miszerint, vagy maradsz vele, megiszol vele azt az akármit, és ugyan üres hűtőre ébredsz másnap, de ott van a falinaptárban egy időpont és egy felirat: Randi XY-nal!, vagy azt mondod, jaj, köszi, sok a dolgom, és elmész. A következmény viszont mindkét esetben lehet jó és rossz is. Sosem tudhatjuk. Ezért olyan bonyolult az élet, mert sosem tudhatod, hogy egyes helyzetekben melyik a helyes döntés. A lényeg, hogy legjobb belátásod szerint dönts, és ne hagyd elszaladni egyetlen esélyt sem arra, hogy párt találj. Ki tudja, akár ő lesz a befutó!

ez persze csak a saját elképzelésem, és lehet, valaki most jót röhög a gépe előtt, hogy mekkora zagyvaságokat hordok össze. De nekem meggyőződésem, hogy azért nincsen minden a popsikánk alá téve az által a nagy irányító által. Nekünk is küzdenünk kell, különben nem lesz meg az egyensúly.

Remélem, kimerítő választ sikerült adnom! :) Egynek legalábbis megfelelő.

Minden jót!

2010. márc. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:

Nagyon köszi a választ. Köszi a könyvajánlást is, el fogom olvasni:), már töltök is le tőle könyveket.

Amiről te beszélsz, az egy kicsit más, mint ami engem érdekel. Olvasok ezoterikával, kereszténységgel foglalkozó könyveket is. De igazából ateista vagyok, és nem hiszek az ezoterikában.

Igazából velem az esett meg, hogy szétmentünk azzal a fiúval, aki a lelkitársam volt, és igazából félek attól, hogy ha lesz egy párom, így fogok hozzá kötődni. Nagyon sokat szenvedtem. Viszonylag jó önismerettel bírok, de amit vele átéltem, azt nagyon nem szeretném újra, ezért kérdezem.

De amiről te beszélsz, az kicsit más, mert az inkább a telepátiára emlékeztet, és én nem tudom, de én ebben annyira nem hiszek, legalábbis a telepátiában a szokványos értelemben nem.

2010. márc. 7. 19:33
 10/17 A kérdező kommentje:
Nő vagyok egyébként.
2010. márc. 7. 19:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!