Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Segítség! Mit tegyek? (bővebbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítség! Mit tegyek? (bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyunk együtt a párommal. Volt már néhány nagyobb balhénk,de mindig bocsánatot kért, ha ő kezdte. Tolerálok neki majdhogynem mindent, és mégis én vagyok a sz*r. Mindig rajtam csattan az ostor, engem bánt akármi okból is dühítette fel valaki/valami. Utána rájön, hogy ez nem helyes így, és bocsánatot kér. Nincs elkényeztetve, de én a szívemet-lelkemet kiadom érte. Mellette álltam/állok bármiben, és nem tudom, hogy miért bánt engem folyton. A kapcsolatunk elején nagyon féltékeny voltam, mert tudtam, hogy járnak fellépésekre a rapbandájával, és én nem tartom magam elég szépnek. Féltem hogy megcsal. De miatta a féltékenységből is visszavettem, önbizalmam is van már. Csak ezek az állandó primitív beszólások, az állandó veszekedések már kiborítanak. Szeretem őt nagyon,de mégis olyan furcsa. Nem akarom elveszíteni, mert benne megtaláltam a másik részem, mert amúgy jól megértjük egymást,csak néha ha ideges, mindig rajtam tölti ki a mérgét..:(Ez nekem fáj, néha úgy is előjön ez az oldala,hogy ketten filmezünk, nevetgélünk, kimegyek a konyhába valami innivalóért, amikor visszamegyek, már elkezdi. Sose mondja el, hogy mi a baja. Házibulikba is leégetett többször is. Ilyenkor eléggé ittas állapotba volt. Én már mondtam neki, hogy én maradok itthon, de ő nélkülem nem megy.Már nem bírom ezt az egész hercehurcát. Kérlek, segítsetek.

Egy kétségbeesett 19éves lány.


2010. márc. 11. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miből gondolod, hogy ő a második feled? Miből gondolod, hogy nem találnál százszor jobbat helyette? Miből gondolod, hogy ő is ugyanígy vélekedik rólad? (Mármint hogy te vagy neki a másik fele.)

Szerintem ha a beszélgetés nem segít, ha hiába próbálsz változtatni, neki semmi sem jó, akkor ő nem igazán szeret téged...

Mióta szenvedsz, mondd?

Ha nem akar nélküled bulizni, de veled meg bunkó, akkor nem tudom, mi lenne a megoldás...

Ő is érzi, hogy neked ez nem jó, hogy bunkó veled, hogy szenvedsz? Szeretne ő is változtatni? Mert akkor csak ő változtathat.

23L

2010. márc. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Valóban nehéz helyzetben lehetsz, hisz ha jól értem, ez a rossz oldala nagyon bánt téged, viszont vannak nagyon jó oldalai is a kapcsolatnak. Ha jól értettem, próbáltál vele beszélni erről többször, de nem tudott érdemben változni.


Én eddig azt tapasztaltam, hogy kisebb változásokra képesek az emberek, viszont a bőréből nem tud kibújni senki. Ha ezeket a dolgokat (már a rosszakat) most megkapod tőle, meg fogod kapni később is. Az bizony nem felüdülés, ha valaki mindig rajtad vezeti le a feszültségét. És gondolom, még nem is éltek együtt. ...Nem látunk a jövőbe, de ha összeköltözésre kerülne a sor, akkor lehet, hogy ez még gyakrabban lenne így. Manapság nem könnyű senkinek az élete sem, és nehézségek, feszültségek mindig lesznek.


a. Úgy döntesz, szakítasz vele. Mindig lehet mást találni, és idővel lenne olyan ember, aki szeretne, és más lenne a természete.


b. (Mert sokat jelent neked, és úgy érzem még nem tudnád elhagyni.) Próbálsz vele határozottabban beszélni, hogy ne téged használjon feszültséglevezetőnek, hátha lesz kisebb változás.


c. Ha ő nem változik, tán akkor is eljut majd a kapcsolat az együttélés fázisába. Szerintem akkor fogsz végérvényesen dönteni, hogy elhagyod, vagy képes vagy-e a hibáit hosszú évekig (ameddig csak a kapcsolat tart) elviselni. Úgy pl. nem lehet élni, hogy a párod, miután hazaért, rajtad vezeti le rendszeresen a munkahelyi feszültséget, és elrontja rendre a te estéidet is. Kell a nyugodt élet mindenkinek...


Ha komolyan gondolod vele, akkor az a kérdés, el tudod-e így fogadni, ha ő maga nem képes változni. Ha nem, akkor jobb odébb állni, és keresni mást.


Nem tudok én sem megoldást, de remélem, tudtam benne segíteni, hogy miket kellene megfontolnod. L/22

2010. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

mesélek neked valamit

én sok évet együtt éltem a barátommal(eredmény is született belőle)

mindent megtettem érte,ő pedig egyáltalán nem vette figyelembe ezt,bocsánatot kért ugyan,de mindig én alacsonyodtam le hozzá,pedig nem tettem rosszat ellenne.Teljesen kihasználta ezt hogy mindig visszamegyek hozzá,és összetörte a lelkem azt hiszem(már nem vagyunk együtt)

fizikailag is bántalmazott,de te nem írtad ezt le(remélem ö nem)

mindig megbocsájtottam neki,mert nagyon szerettem,nem is sajnáltatom magam mert én döntöttem akkor úgy

szóval csak arra akarok ezzel utalni,hogy(nem ismerem a párod,tehát nem tudom)de merem azt mondani hogy hosszú távon ennek nincs és nem is lesz értelme.szerintem lépj tovább mert nem fog megváltozni,vagy beszéljétek meg és hátha ,de kicsi rá az esély.....tudom nehéz és nem is akarok így ismeretlenül ítélkezni,de az én barátomról is kiderült hogy nem szeretett és semmibe vett engem.Mindig csak reménykedtem de nem történt változás.nem tudom pontosan nálatok mi a helyzet

Nekem már a családom és jó formán az összes ismerősöm mondta hogy hagyjam ott és nagyon sok időbe telt mire tovább léptem és ott hagytam,hozzáteszem a mai napig nem tudom elfelejteni(és a legfájóbb hogy van egy közös gyermekünk akire jó formán magasról tesz)ne haragudj ha valami rosszat mondtam vagy esetleg félre értelmeztem.sok sikert ennyit mondok

2010. márc. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Sajnos a lányoknak általában kell olyan 5-6 hosszabb kapcsolat mire rájönnek, hogy a rózsaszín álmokat nem kell dédelgetni. próbáld meg túltenni magad rajta, és rúgd ki mert már csak rosszabb lessz.

Puma

2010. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

11:05 vagyok megint. Nem elkeseríteni akarlak, csak rámutatni arra, hogy ha igazán hosszú távon tervezünk valakivel, akkor a hibái egyre inkább kiderülnek számunkra a kapcsolatban. ...van olyan ismerősöm, aki 24 évesen, 6 év együttjárás után szakított a párjával, pedig már eljegyzés is volt. Mikor összeköltöztek, a srác rossz oldala akkor lett igazán érezhető. Ő is heves, kötekedő természetű volt, a munkahelye pedig stresszes. Miután hazaért, mindig a lányba kötött bele, rajta vezette le a feszültséget...A lány pedig úgy döntött, ezt egész életében nem tudná tolerálni. Más az együtt járás, amikor a másik bizonyos tulajdonságai annyiszor nem kerülnek a szemünk elé, és más az együttélés is.


...Meg kell gondolnod, mekkora súlyúnak érzed a barátod rossz oldalát, és megéri-e neked így is ez a kapcsolat. Ha még mindig megéri a jó oldala miatt, akkor érdemes folytatni. Érdemes azt is meggondolni, milyen lenne együtt élni vele...


Idővel úgyis érzed majd, mit kell tenned.

Megértem, hogy szereted...

Ám ha esetleg szkításra kerül a sor, akkor is tudd, hogy nagyon fiatal vagy még, és rengeteg hozzád jobban illő ember is élhet a földön, akikkel még nem találkoztál.

2010. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nekem nincs ilyen szolgalelkű párom, pedig százszor elviselhetőbb a természetem.
2010. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segített a beszélgetés. Elmondtam, hogy mi nem tetszik, ne viselkedjen velem úgy, mintha nem érezne semmit irántam, ha megteszi hogy változtat semmi gáz nem lesz.:) De ha nem változtat akkor sajnos vége. Eldöntöttem. Van 1 hónapja a változásra. Lesz jó idő, lesz változás:) És még egyszer nagyon-nagyon köszönöm nektek a válaszokat, a segítségeteket.:)
2010. márc. 11. 22:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor várjuk a fejleményeket. :) 1 hónap múlva. :)

Remélem, akkor már olyan kérdést írsz majd ki, hogy "Nektek is volt már olyan,hogy egy beszélgetés mindent megváltoztatott?" :)

sok sikert :)

üdv: az 1.

2010. márc. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!