Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ez manipulatív volt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez manipulatív volt?

Figyelt kérdés

A barátommal élek együtt, meg két másik lánnyal (egyetemisták vagyunk). Az egyik lányt sosem kedveltem, de alapvetően kedves, így mielőtt összeköltöztünk úgy gondoltam, hogy majd megszokom (előző évben sokkal rosszabb lakótársaim voltak). Viszont nem szoktam meg, egyre jobban irritál, már csak az is, ha egyáltalán beszél.

Tegnap a barátom megkérdezte, hogy akarok-e megnézni vele egy filmet. Mondtam, hogy persze, így elkezdtük nézni a nappaliban, aztán kb. a felénél kimentünk a konyhába. Közben bejött az említett lakótársam, és a barátom elkezdett beszélgetni vele. Én visszamentem a nappaliba, hogy nézhessük tovább a filmet, de ő kb. húsz percen át beszélgetett a lakótársammal, aztán visszament a szobájába tanulni. Kicsit később visszajött hozzám, és mondta, hogy csak tanul még két órát, ezért "tűnt el". Mondtam, hogy oké, de úgy, hogy lássa, hogy nincs jó kedvem. Később megint odajött hozzám, és bocsánatot kért, amiért olyan sokáig beszélgettek és "otthagyott" (egyébként ez már többször előfordult, ezekre is azt mondta, hogy sajnálja). Én azt mondtam, hogy jobb lenne, ha nem tenné ezt. Megint bocsánatot kért, és mondta, hogy inkább egyedül hagy egy kicsit.

Aztán olyan egy óra múlva megint odajött hozzám, és kérdezte, hogy zavar-e. Azt mondtam, hogy jobb lenne beszélni erről. Elkezdtem sírni, de mondtam neki, hogy nem szomorú vagyok, csak dühös. Megkérdezte, hogy most utálom-e, és akkor végre elmondtam, hogy valójában csak a lakótársamra haragszom, mert egyszerűen nem tudom tolerálni.

Azt is elmondtam, hogy ez az egész azért esett rosszul, mert régen anyukám is mindig ezt csinálta, hogy közösen csináltunk valamit, de aztán pl. telefonon kereste egy barátnője, és olyankor szó nélkül kiment a szobából, és órákig beszélgetett vele, én meg vártam.

Utána felmentünk a szobámba, de a barátom mondta, hogy lent hagyott valamit, és csak pár perc múlva jött utánam. És utána azt mondta, hogy igazában majdnem pánikrohama lett, mert még sosem látott ilyennek, és hogy korábban amikor odajött hozzám azt hitte, hogy szakítani fogok vele. Végül sikerült mindent megbeszélnünk, így most minden oké.

Ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor azt kell hogy mondjam, hogy akkor nyugodtam meg, amikor ismét azt éreztem, hogy mindent kontroll alatt tartok, és hogy én okoztam neki bűntudatot (persze azt nem akartam, hogy sokáig ezen rágódjon).

A barátommal majdnem mindig kiegyensúlyozott vagyok, nagyon szeretek vele lenni, mert olyankor tényleg nyugodt vagyok. Másokkal gyakran el kell játszanom, hogy tényleg érdekelnek, ezért sokszor egyszerűbb, ha egy zárkózott de kedves lánynak gondolnak.

Ti mit gondoltok erről? Nyilván nem volt teljesen szándékos ez a "kitörésem", de talán mégis jobb, hogy a barátom tud arról, hogy mit érzek.


20/L



2016. jan. 10. 13:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Tanuld meg: Ez az új világ. Manipulálsz vagy manipulálnak. Ez a világ már nem olyan mint egy óvoda/alsó tagozat ahol ha segítesz valakinek, akkor rendes vagy és viszontsgítenek. Óóóó, nem. Ez a világ mint a börtön. Lehetsz "apuci" vagy "anyuci" az erősebb kutya elv tudod... Vagy Te másokat, vagy ők téged. Itt már nincsenek álmok, nincsenek illúzók, nincsenek csodák és nincsen az amire régen azt mondták "jó". De régen sem volt jó, csak időnként 1-1 évtized erejéig.
2016. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem köcsög a párod.
2016. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
betegesen féltékeny és társfüggő ember vagy lesznek még gondjaid később te egy manipulátr vagy
2016. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nekem viszont nincs morális késztetésem arra, hogy "jóként" cselekedjek. Soha nem is hittem abban, hogy van ilyen. Óvoda/alsó tagozatban sem :P
2016. jan. 10. 13:44
 5/19 anonim ***** válasza:
25%

#1


És még annyi, hogy igazság sincs. Obejektíven van, de ha tudod mi az igazság, annál rosszabb lesz látnod, ahogy azok akiknek hatalma van, simán sárba tiporják és mivel a rendszer így van megalkotva, simán ők járnak jól, Te meg megszívod. Vagy csatlakozol hozzájuk.

2016. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

#4


akkor meg legyél szemét, legyél manipulátor, a siker, a pénz, a hatalom kapuja tárt kapukkal vár. Az egyetlen ami az utadba állhat az valamelyik elnyomott ha bekattan és elvágja a torkod egy sötétebb estén.

2016. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%

Én és a barátom is ilyenek voltunk, és szétmentünk.


Sose sírj egy férfinak. Sose mutass dühöt. Bármit csinálsz, temesd el, amilyen mélyre csak tudod, és mindig mosolyogj. Egészen addig, amíg együtt nem éltek kettesben. Az ilyen "pánikrohamos" pasikkal csak így lehet.

2016. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Apám volt ilyen szociopata... folyton bocsánatot kellett kérnünk, általában nem is derült ki, miért.

Jobb volna, ha nem vállalnál gyereket.

2016. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
De a barátom tudta, hogy miért kér bocsánatot, és nem is kényszerítettem rá.
2016. jan. 10. 14:56
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Uristen de orulik hogy nem az en lakotarsam vagy...

Mit tett neked az a masik lany hogy utalod?

Egyebkent bocs de szerintem tenyleg szociopata vagy,egy pszichologus nem artana. Ugy viselkedsz mint anyukam, mindenki ot ugralja korul meg tancoljon ahogy o futyul.

Legalabb lennel annyira egyenes ember hogy leulnel es elmondanad annak a masik lanynak hogy mi a bajod vele. Ha a baratodnak egy kis esze van akkor hamar rajon hogy milyen ember vagy es nem huzza melletted sokaig.

2016. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!