Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt, akinek a pénzügyek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt, akinek a pénzügyek miatt ment tönkre a párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé rosszul állunk anyagilag és engem egyre inkább kiborít a férjem hozzáállása a pénzhez. Gyeden vagyok épp és hiába kapok max Gyedet, kb 1 napig van pénzem, mert azzal a lendülettel tovább is utalom a számlákra. Lakáshitel, rezsi, net, TV, telefon, nagyobb gyerek kaja befizetés és marad kb 5000 Ft-om.

Férjem 200 nettót keres, az ő feladata az élelmiszer vásárlás, ez egy 40 000 Ft-os nagybevásárlás+ hó kisebb vásárlások, de nagyon max havi 60 000. Épp a felét költi annak mint, amit én költök a közös dolgainkra, mégis mindig ő az, aki hó közepén már kezdi mondogatni, hogy nincs pénze.

Nem egyszer kellett már a vésztartalékhoz nyúlni.

Nem tud bánni a pénzel. Nincsenek drága szenvedélyei, dohányzik, de nem sokat, ez még bele is férne. Az a baj, hogy ha pl éhes, nem bírja megállni, hogy ne üljön be valahova enni, hiába tudja, hogy étel várja otthon és a sok kicsi sokra megy, egyszerűen kifolyik a pénz a kezéből.

Egyre többet veszekszünk, megőrülök ettől.

Még dolgoztam és kerestem navi 250-et, nem tűnt fel, mert jutott mindenre, nem volt olyan, hogy elfogyott a pénz. Azt hittem, ha kevesebb pénzünk lenne, kevesebbet költenénk, de nem.


2016. máj. 4. 09:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Annyit tennék hozzá, hogy nagyon jó társ és apa. Sokat foglalkozik velünk, imádja a gyerekeket.

A pénzen kívül semmi más vitatéma nincs. Tehát nagyon nem szeretném, ha ez vetne véget a kapcsolatunknak.

Egyszerűen nem tudom, mit tegyek.

Valaki hasonló cipőben? Hogy oldottátok meg?

2016. máj. 4. 09:36
 2/23 anonim ***** válasza:

Akkor az ő költekezésén kellene alakítani. Valahogy hatnod kell rá, nyugodtan kell leülnöd vele beszélgetni és elmondani neki, hogy a család a legfontosabb, ehhez viszont be kell tudnia osztani a pénzt, hiszen felelősséggel tartozik irántatok és saját maga iránt is.


Mennyi idős a gyermek egyébként?Nem tudnád beadni bölcsibe és visszamenni dolgozni? Lehet az lenne a megoldás, ha nem változik a helyzet.


Nekem a dohányzásra lenne elsőre ötletem,hogy vegyen e-cigit, mert egyrészt nincs benne annyi káros anyag,másrészt nem kerül annyi pénzbe sem, mint a dohány vagy egy doboz cigaretta!(leszokásban is segíthet).


Mire költ havi 100ezret?Mert kajálásra nem hiszem, ruhák,drága cuccok vagy mi? Meg kéne vizsgálni a bankszámlakivonatot,és abból kiindulni...

2016. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Egyszerűen felelőtlen akkor.
2016. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A ti kapcsolatotok nem a pénz, hanem a kommunikáció hiánya miatt miatt.


Te fizetsz kb 120 ezer forintot egy hónapban. Ehhez képest a férjed fizet kb 60-at kajára, meg eleszik még kb 20 ezer forint értékben gyors étteremben, és a fenn maradó 120 ezer forinttal mit kezd? Elk.rvázza? Miért nem beszéltek arról, hogy vezetitek a kiadásokat, miért nem VELE ülsz le erről beszélni, hogy drága férjem jó lenne ha ezentúl többet segítenél... Nem is értem hogy képesek házasságok létezni anélkül, hogy ilyen fontos kérdésekben ne egyeznének meg előre. Ja végülis sehogy, a tiétek is épp most épül le. Szóval szerintem kommunikálj vele, az még nem ártott senkinek.

2016. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

le kell ülni, listát írni.

nem felesleges költekeznie

2016. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Miatt megy tönkre *
2016. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Itt nem CSAK a pénz miatt van baj, hanem alapvetően a kommunikáció miatt.


Sztem az a megoldás, hogy igenis elszámoltatni mind a kettőtöket minden egyes Ft-ról, amit elköltötök (az utolsó automatás kávéig, túró rudiig, csokiszeletig), aztán kimutatást adni neki hó végén arra, hogy mennyi pénzt elcigizik, elkajál. Ha egyben látja, akkor talán megérti, hogy felelőtlenül költekezik, főleg úgy, hogy gyerekei is vannak...

2016. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Ilyen beszélgetéseken, listákon már túl vagyunk. Ott díszeleg a bevétel/kiadás a hűtőn most is.

Ő ugye kb 60-at költ élelmiszerre, 40 a tankolás, 15 körül a cigi, 20 a telefonja. Kb 60 000 amit észrevétlenül költ hülyeségekre.

Már mondtam neki egyszer, hogy ezt én így nem csinálom és nagyon nem fair, hogy semmi pénzem nincsen, felezzük a költségeket igazságosan, hogy mindkettőnknek maradjon némi pénze, ne csak neki. Elvégre ő most a jobban kereső fél.

Ez 2 hónapig működött így, de sokra nem mentem vele, mert 2 hét után jött, hogy adjak már egy 10-est tankolni, elfogyott a pénze, utána pár nappal adjak megint egy 10-est, mert nincs nála semmi pénz, ő így nem akar járkálni.

Aztán elromlott a kocsi, sokba került a javítás, abban a hónapban nem adta ide a költségek felét. Következő hónapban a NAV-tól jött valami felszólítás (vállalkozó) és így szépen megszűnt a felezős rendszer. Itt tartunk most.

2016. máj. 4. 10:04
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Marhára nem vágtam soha az ilyet ... Közösen éltek, közös lakásban, közös koszton. Szerintem ilyenkor mindenki bedobja a közösbe az egész keresetét, ebből kifizetitek a rezsit, a kaját, az állandó kiadásokat. A maradékból képeztek egy kis tartalékot (kocsi javítás, NAV, váratlan kiadás), a többit meg megfelezitek saját költőpénznek és utána mindenki addig nyújtózkodik, amíg ...
2016. máj. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Pénzügyi tanácsadó ilyesmivel is foglalkozik, nem?
2016. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!