Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lépjek ki a párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lépjek ki a párkapcsolatomból a lehető legkisebb fájdalommal?

Figyelt kérdés

Nem akarom megbántani, de már mondhatni csak barátok vagyunk, aszerint is viselkedünk. Tudom, ha elhagynám, összeomlana... Én vagyok neki az egyetlen, aki szereti és foglalkozik vele - lelkileg is. A barátai nem olyan közeli barátok már, a családjára pedig nem nagyon számíthat. Ezért is lettem én az elsőszámú az életében.


Az a helyzet, hogy nem vonzódik hozzám. Lassan 1 éve (közel 2 éve vagyunk együtt) kb. havi 1-szer szexelünk, és az is olyan "kényszerű" volt, mert "muszáj", hiszen a párkapcsolatban a "párok szoktak szexelni". Kb. ilyen is volt a minősége is - egyenesen fájt már néha, mert éreztem, már én sem kívánom őt annyira. Csókolózni sem szoktunk, szinte csak szàjrapuszik vannak. Én ebbe belefáradtam, fiatal vagyok és vágyom a szenvedélyre. Én kívánnám és szeretném őt ha hagyná, de ő hónapokig csak elutasított, visszafogta az egész "tüzet" bennem, és nem volt meg a kölcsönös vonzalom. Úgy érzem kiszerettem belőle. Szeretem őt, de már csak barátként. Ő vette el a szüzességem, ezért mindezidáig nehéz volt tudatosítanom még magamnak is, mert kötődtem hozzá, de mostmár biztos vagyok benne, hogy nem szeretem.


Szeretnék valahogy kilépni ebből a lehető legkevesebb fájdalommal... Van hasznos tanácsotok számomra? Megköszönném!


20L


2016. máj. 30. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is: nem vagy felelős a másik ember érzéseiért. Az, hogy nincsenek barátai, az ő döntése, senki nem tiltotta meg neki, hogy másokkal is legyen támogató kapcsolata.

A másik: szerintem mondd el, hogy neked igényed van a testiségre, intimitásra, érintésre, és úgy érzed, ha ezt nem kapod meg, akkor nem tudsz tovább jó társa lenni. Egy kapcsolatban mindkét fél igényeinek érvényesülnie kell. Mondd el, hogy ha a te igényeid nem érvényesülnek, nem vagy képes megértő lelki társ lenni, mert igenis frusztrált vagy, másra vágysz. A kapcsolat egy "üzlet", mindkét félnek nyújtania kell valamit a másik számára.


Ha ezt nem érti meg, akkor pedig tudatosítsd magadban, hogy egy ilyen önző emberrel egy másodpercig nem érdemes együtt lenni.

2016. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha ő bánthat téged azzal, hogy direkt semmibe veszi az igényeidet, holott a szexen túl ez az önbizalmad földbe taposásáról is szól... akkor te gond nélkül hagyd ott. Keress jobbat, megérdemled.
2016. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!