Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha az ország másik felére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az ország másik felére megy dolgozni van értelme folytatni?

Figyelt kérdés

Győrben ismerkedtünk meg a szegedi párommal 3 éve, neki akkor még egy év volt hátra az egyetemből, nekem 3. Akkor azt mondta, hogy Szegedre már többet nem megy max. látogatóba, Győrben dolgozott, majd 3 hónap múlva felvették Budapestre gyakornoknak, így a korábbi minden napos találkozásaink helyett már csak hétvégente találkoztunk. Közben kiderült, hogy az anyja képtelen elszakadni a már 26 éves fiától, mikor ott voltam náluk akkor folyton a boltba rohangált az anyjának (az anyja elküldte mindenért külön boltba, gyógyszertárba, lottózóba stb. csak hogy ne legyen velem ő meg ugrott), eközben az anyja nekem magyarázta, hogy mi nem illünk össze, de majd rájövünk magunktól ha neki nem hiszünk. Mikor ezt elmeséltem neki, akkor totál kiakadt, hogy ezt én találtam ki és a szegény beteg anyjára ne mondjak semmit. Az anyjának az elhízáson kívül kutya baja, egész nap a tv előtt tehénkedik, állítólag depressziós, ezért nem mehet ki a házból. Kb. fél évbe telt, mire a párom belátta, hogy milyen az anyja. Volt olyan, hogy nálunk volt hétvégén majd az anyja felhívta telefonon és rögtön rohant haza, erről már leszokott szerencsére.

Eddig hol tőlünk, hol Szegedről járt fel Budapestre dolgozni az elmúlt 3 évben, de elmondásai alapján teljesen kikészült már a sok utazástól. Januárban lediplomázok én is, így azt terveztük, hogy én is Bp.-re megyek majd dolgozni és összeköltözünk, így végre nem csak hétvégente lehetünk együtt és ő se lesz totál fáradt hétvégére.

Ehelyett ő most felmondott a munkahelyén, mert állítólag unalmas és nincs 100%-ban lefedve a munkaideje, közben Szegeden talált egy munkahelyet ahova nagy valószínűséggel felveszik és ő most ott akar dolgozni, mert állítólag "mindig ilyen munka volt az álma".

Mivel Szegeden van az anyja (aki ki nem állhatok, ő se engem, ő azt akarja, hogy a fiának ne legyen senkije) plusz van ott a páromnak egy örökölt lakása is, így rögtön jött az ötlet, hogyha végeztem, akkor költözzek én is oda, hisz ott minden adott, akár össze is házasodhatunk, nem kell lakbért se fizetni és "megadna nekem mindent".

Mikor mondtam neki, hogy nem erről volt szó, ő se akart Győrbe költözni, mert ragaszkodott Budapesthez eddig akkor én miért mennék nyugatról abba az isten háta mögötti városba, sőt a Szegedi lakását el is adhatná, máshol vásárolhat belőle lakást. Erre az volt a válasza, hogy miért adná el, ott van mindene, majd a legvégén azzal mentegetőzött, hogy ő az idősebb, ő kezdett el előbb dolgozni így nekem kell hozzá alkalmazkodnom. Én el akarom hagyni, ugyanis ki nem állhatom ha nincs beleszólásom a dolgokba, meg akarják mondani mit csináljak. Azt találta ki, hogy várjak a szakítással januárig, majd ha végzek a sulival akkor meglátjuk mi lesz, végső esetben Budapesten összeköltözhetünk, ő majd lejár Szegedre dolgozni én meg keressek Pesten munkát. Szerinte ő hoz csak áldozatokat a kapcsolatban, viszont én úgy érzem, hogy meg akarja szabni mit csináljak, hol dolgozzak majd, ráadásul semmivel se lenne előrébb, ha Bp.-ről járna Szegedre, hisz ha Bp.-en laknánk, akkor is 7-8-ra érne haza, reggel 5-kor elmenne, így semmi értelme az összeköltözésnek, hisz úgyis csak hétvégén lennénk érdemben együtt. Én 23 éves vagyok, ő 26, lassan azért komolyabb kapcsolatra vágyom a hétvégi együttléteknél, de azt mondta hogyha felveszik Szegedre, akkor azt a munkahelyet nem fogja otthagyni.


Szerintetek van jövője a kapcsolatnak? Valóban várnom kéne januárig, hogy kiderüljön van-e értelme folytatni?


2016. júl. 9. 11:51
1 2
 1/12 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Nincs.Anyuci pici fia.Az ilyent típustól menekülni kell.Plussz egy önálló gindolatod tetted nem lehet.Miért is kellene várni a szakítással?Ha menni akarsz menj.Minél előbb.
2016. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy most konkrétan az a bajod, hogy lenne lakás, lenne hol lakni, lenne hol élni, eltartana, neki lenne álom munkája, csak neked nem derogál leköltözni Szegedre? Ok ott az anyja, ez zavaró, de nem a szomszédban.
2016. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok jövője van a dolgoknak.

Te minden kompromisszumra azt hajtogatod, hogy de nem erről volt szó (mégis honnan tudta volna, hogy mi lesz 3 év múlva? Nyilván nem szentírás egy ilyen kijelentés, hogy itt és itt akarok majd dolgozni...) és személyed elleni támadásnak veszed, ő pedig nem jól kezeli ezeket. Nem egyfelé tartotok, ennyi.

2016. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést. Ma van az msc diplomaosztója, de arra se mentem el. Tegnap itt aludt nálunk, próbáltam neki elmagyarázni, hogy utálom ha helyettem döntenek és nem erről volt szó, nem ilyen egy normális párkapcsolat, a végén már sírógörcsöt kaptam, hogy ezt nem képes felfogni csak fújta a magáét, hogy ott volt lehetőség. Pedig ez képtelenség, hisz ott jóval nagyobb a munkanélküliség, erre azt mondta, hogy őt ez a munka érdekli...pedig Győrben vagy Budapesten sokkal több fizetést is kapna, de állítólag azok a munkák őt nem érdeklik.

Ráadásul mikor mondtam neki, hogy vigye el innen a cuccait (régen mikor kiköltözött a koliból idehozta őket így egy csomó mindene itt van), de azt mondta, hogy nem hagyja, hogy elhagyjam és nem fogja elvinni a cuccait se, majd ha januárig kipróbáljuk és úgy döntök nem jó, de elmondása szerint nem fogok változást tapasztalni. De nem látom értelmét januárig tesztelni, hisz változást szeretnék tapasztalni de pozitív irányba, így viszont ennek nincs esélye.

Úgy érzem sokkal boldogabb lennék nélküle, hisz lehetetlen vele tervezni, egy ideig ezt mondja aztán kitalál mást, lehetőleg az anyja számára kedvezőt. Mióta elment a diplomaosztóra sokkal jobban érzem magam, előtte a sírás kerülgetett amiatt, hogy hogy lehet valaki ilyen, egyszerűen képtelen vagyok felfogni.

2016. júl. 9. 12:20
 5/12 A kérdező kommentje:

# 3 Az anyja a másik utcában lakik, szerinted nem járna át? Igazából nincs semmi baja csak jobb mást ugráltatni, mikor megüresedett a lakás akkor is átjárt pakolgatni, az ő anyjáé volt.

Miért akarnám hogy engem eltartsanak? Nem ezért tanultam, szeretnék karriert és dolgozni, de Szegeden erre nem sok esély lenne, hisz ott nemhogy a fizetések nem magasak, de a munkalehetőségek száma is igen csekély. Miért költöznék el egy fejlődő, nyugati vidékről egy olyan városba, ahonnan a fiatalok menekülnek, mert nincs munka? Lehet, hogy neki lenne álom munkája, de én is szeretnék egy hasonlót, hisz nem akarok egy kitartott nő lenni.

Ha velem akarna lenni akkor eladná a lakást és venne máshol egyet, úgy is lenne hol lakni.

2016. júl. 9. 12:27
 6/12 A kérdező kommentje:
# 3 2 hete még hirtelen ötletként lakást keresett Budapest és Győr között, hogy odaköltözzünk, arról próbált meggyőzni, hogy szeptemberben költözzünk, így nekem se lesz messze a suli, majd januárban felköltözünk Bp-re. Hétvégén felhívta az anyja, hogy ne árvizes helyen keressen házat (hangos volt a telefon így hallottam), majd kiderült, hogy az anyja el akarja adni a házukat Szegeden és errefelé akar venni egy házat ahol laknának ők! Majd mikor rákérdeztem erre először hallgatott aztán idegese rávágta, hogy úgyse lesz így. Rá 1 hétre már Szegeden van munkája és felmond a Bp.-i helyén, kicsit se megbízhatatlan..
2016. júl. 9. 12:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Most is meg akarja mondani, hogy ne hagyd el.Mintha te hülye lennél és nem tudnád eldönteni.

Gondold át, hogy mennyire nem passzolnak a jövőbeni terveitek és ha engedsz neki és odamész lakni ahol utálsz lenni, akkor az neked jó??Szerintem nem.


Ezt zárd le ahogy eltervezted, ne pazarolj rá több időt.

2016. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, mindent meg akar mondani. Előbb felhívott telefonon és beszéltünk erről, a végén már azzal jött, hogy majd ha elkezdek dolgozni, akkor megtudom milyen a munka világa. Az utóbbi 1 évben heti 4 napot dolgoztam egy cégnél suli mellett iskolaszövetkezeten keresztül, könyvelni és más pénzügyes munkákat kellett csinálni, erre azt mondta, hogy ez nem igazi munka, mert iskolaszövetkezeten keresztül volt (ugyanazt csináltam, mint a főállású könyvelő csak így olcsóbb volt a cégnek) meg nekem nem muszáj dolgoznom. Mikor rákérdeztem, hogy neki miért muszáj, hisz otthon lakik, anyuci megveszi a kajáját, ugyanarra kell költenie mint nekem akkor gyorsan elkezdte terelni a témát, végül csak azzal tudott magyarázkodni, hogy a TB-jét nem fizeti senki.
2016. júl. 9. 13:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Húúúú de ismerős.

Figyelj, ezt csak de döntheted el, de ki maradna ebbe ilyen fiatalon?Minek?

Tudom, régóta együtt vagytok stb, de ha tovább húzod és hagyod a kis érzelmi zsarolásait csinálni, kikészülsz.

Sok kis apró leszólás előbb utóbb megtelik a pohár.

Le akarja törni az önbecsülésedet, főleg ez a "majd megtudod ha dolgozol" dologgal.Ugyan már most is dolgozol.


Szóval én nem mondom meg mit csinálj, de én kiraknám.Mielőbb.

2016. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én sem látom értelmét, de elég nehéz tőle megszabadulni. Még a telefonban mondta, hogy ő most ott talált nagy lehetőséget, mire rákérdeztem, hogy akkor ha én meg véletlenül majd Győrben vagy Szombathelyen találok nagy lehetőséget, akkor hogy tervezi a kapcsolatunkat, esetleg keresne-e ő is miattam itt munkát, természetesen a válasz az volt, hogy "ebben az esetben nem tud normális kapcsolatot biztosítani". Mire megkérdezte, hogy akkor mi a végső döntésem, mondtam neki, hogy akkor én nem látom ennek értelmét, minek szenvedni ennél jobb az egyedüllét is, nem vagyok én kapcsolatfüggő. Majd 10 perc múlva írt a fb-on hogy jó lenne ha még egyszer átgondolnám a döntésemet, hogy nem -e lehetne megoldani valahogy. Szóval elég nehezen veszi az adást.

Ráadásul anyámmal nem mindig jó a kapcsolatom, emiatt is szerettem volna elköltözni itthonról ha végzek, a múltkor ezzel próbált zsarolni mikor felhozta, hogy költözzek Szegedre és nemet mondtam, hogy "akkor kerülgesd otthon még évekig anyádat úgyis olyan jól elvagy vele".


Egyébként az egésszel a legnagyobb gond az, hogy a szegedi munkáról nekem csak annyi mondott, hogy egy ismerősével találkozik munka ügyben, hogy tud-e neki Bp.-en munkát ajánlani. Mikor kérdeztem, hogy a szegedi hogy tudna Bp.-en a válasz az volt, hogy vannak kapcsolatai. Később mikor rákérdeztem, hogy mi volt azt mondta, hogy sajnos a lehetséges munkához túlképzett a HR-es szerint, így valószínűleg nem veszik fel.

Majd gyanús volt a dolog, ezért mikor aludt nézegettem kicsit a telefonját és kiderült, hogy kb. 5 barátjának fbon újságolta, hogy 99% lesz egy szegedi munkája, nem abban a pozícióban amiről szó volt, mert ahhoz túlképzett, hanem egy sokkal jobbat ajánlottak neki. Nekem erről nem szólt, mikor rákérdeztem, hogy miért hazudott, akkor azt mondta, hogy csak elhallgatta, mert tudta hogy reagálnék.

Egyébként elég sokat hazudik úgy általában is már a kapcsolatunk elejétől kezdve.

2016. júl. 9. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!