Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ha a párotok betegesen tisztaságmániás lenne és a sok kérdésével (példák később kifejtve) rendszeresen felidegesítene? 18/N

Figyelt kérdés

Pl: Nem baj-e, hogy hozzáért ehhez/ahhoz?

Biztos?

Nem leszel terhes, ugye?


Ha megkérdezem, hogy mi baj lehetne abból, hogy zoknifelvétel után nem mos kezet, azt mondja, hogy nem tudom, de félek hogy baj lesz (ilyen szintű szitukat képzeljetek el).Megkér, hogy nézzem végig ahogy beledobja a papírzsepiét a szemetesbe fél méter magasról, aztán megkérdezi, hogy nem ért-e hozzá, mert annyira nem bízik magában, hogy nem tudja eldönteni.


Nagyon szeretem, de a kapcsolatunkra megy ez az egész. Jár pszichológushoz is. Nem tudom hogyan segítsek.


2016. júl. 28. 22:45
 1/5 Noren1989 ***** válasza:

A mániásokat alapból kerülöm.


26/F

2016. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Bocs, de ez annyira nevetséges :D Nyilván segítségre szorul, de te nem tehetsz semmit, csak annyit, hogy nem hagyod el és támogatod, kitartsz mellette.
2016. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nőben láttam ilyet... amikor a gyereke megszületett, az a anyját is végigtörölgette hipós szivaccsal...
2016. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell segítened - arra van a pszichiáter -, én elhagynám, mert ez csak rosszabb lesz.
2016. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem OCD, nekem is volt/van, régebben nagyon durván jelentkezett, órákig kérdezgettem Anyát, hogy "Lekapcsoltuk a villanyt a fürdőben? Biztos? A konyhába is? A csapot elzártuk? Tutira? Becsuktuk az ajtót? Kettőre?" és hasonlóak, de mára szerencsére csak annyi van, hogy tudatosan odafigyelek a dolgokra (pl:. ha elmegyek otthonról és becsukom az ajtót, akkor tényleg figyelem, hogy becsuktam-e és elraktam a kulcsot) és ettől megnyugszom, mert a mindenki más számára rutinmozdulatot belevésem az emlékezetembe és vissza tudok rá emlékezni, ha pl később nem találom a kulcsom. Plusz nem szeretem, ha valami nincs a helyén vagy nem úgy vannak a dolgok, ahogy lenniük kell (pl.:a párom kivesz egy zoknit a fiókból, de utána nem csukja vissza/ vissza teljesen, amitől a falra tudnék mászni...). + Nehezen tudok elaludni, ha valaki más ébren van még a lakásban, ezért rendszerint megvárom míg mindenki elalszik. (23L)

Esetetekben szerintem a párod OCD-je párosul azzal, hogy fél attól, hogy bárkit bántani fog vagy megbetegít. Kicsit bővebben az általános OCD-ről:

[link]

2016. aug. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!