Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hmmm hmmmm kérdése:

Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nos, a helyzet a következő:


Lassan 4 éve leszek együtt a barátnőmmel. Kb. 6 hónapja valahogy eltűnt minden láng a kapcsolatunkból. Nagyon sokáig próbálkoztam, visszahozni, de valahogy sehogy sem megy.

Előre leszögezném, hogy nem élünk egy háztartásban és 22 éves fiú vagyok, a barátnőm 20 éves lány.


Kezdetekben próbáltam mindig valami aprósággal meglepni, virág, kisebb ajándék, és örült örültem én is láttam rajta hogy tetszik neki, és ez nagyon jó volt. Azt hittem minden rendbe fog jönni, de valahogy a mindennapi dolgok nem jól alakulnak. Lassan 3 hónapja hogy dolgozom. És nagyon sok veszekedésünk van, leginkább a munkám miatt, hogy gyanúsan sokat dolgozom. Egyfolytában ellenőriz, bent van a facembe. És ez sok esetben picit kellemetlen. Nem tudok mit tenni vele. Féltékenységre semmi oka sem volt eddig. sosem csaltam meg és ez után sem tervezem a megcsalását.


Ezen kívül még problémám az is, hogy nem engedi, hogy sportoljak, mert biztos tetszeni akarok más lányoknak. 2 évig futottam, de tavaly már nem mehettem el, mert akkor veszekedés volt. Izmos voltam, és most mind ez elszállt. Ő nem csinál kb semmit egész nap. Otthon van, mert családi háttere miatt megteheti. Amikor összejöttünk 50 kg volt kb. most 75 kg, szóval meghízott, és már nem is tetszik úgy. Szeretem, de minden ami jó volt benne elszállt. Én céltudatos vagyok, tudom mit akarok, neki fogalma sincs róla. Főzni az utóbbi időben kezdett el, amióta mondtam neki, hogy igen is kell.


Másik hobbim, hogy játszok a gépen. Mondhatom ez is megvan tiltva. Elvárja hogy egész nap mellette feküdjek, é filmeket nézzünk, amiből már rohadtul elegem van. A telefonom 1 játék lehet, mert a többit ha találkozunk letörli.


Szóval mit mondjak, sok a probléma, és én eddig csak tűrtem és tűrtem a szeszélyit. de elegem van.

Hozzáteszem, egyszer úgy 2 éve már szakítottunk, akkor azzal fenyegetőzött hogy öngyilkos lesz meg ilyenek. Nem szeretném, hogy baja legyen, meg tényleg egy szeretetre méltó ember, állatbarát imádja a kutyáit meg minden, mindent megtesz értük. De elég volt. Elég az elnyomásból. Lépni szeretnék, de nem tudom hogyan kezdjem.


Jaaa, és a legjobbat el sem mondtam még. Amikor összeveszünk mindig kidob, aztán meg felhív, mintha semmi nem történt volna, és elmondja hogy ne haragudjak, de nagyon mérges volt és minden közös képünket összetépte, vagy éppen összetörte a telefonját...stb.


Mi a javaslatotok? Hogy kellene kezdeni, hogy mindenkinek jó legyen?



2016. nov. 18. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Öhm, a javaslatom nem éppen szalonképes, de röviden azt tartalmazza, hogy cseszd ki a p***csába ezt az irritáló zsarnok p*csát. Ez neked a szeretetreméltó? Férfiak is élhetnek ám bántalmazó kapcsolatban, nők is képesek bántalmazni, csak visszafelé ezt nagyon nehezen fogadja be a társadalom, pedig a te példád tökéletes erre. Korlátozva vagy, zsarolva, és semmibe nézve. Tudod, ki tűrné tovább Hájas Zsarnok Bettit, aki egész nap otthon ül 30 kilókat hízik, semmire nem képes, és csak zabálja a féltékenység, mert tehetetlen lusta dög. Undorító nők vannak, komolyan...

Te meg ne legyél hülye... szakíts vele, ha fenyegetőzik, akkor meg nyugodtan lehet neki mondani, hogy "rendben szívem, légy öngyilkos, puszi!". Belenyugodhatsz, hogy nem lesz az. Csak az ilyen semmirekellő szánalom emberek szeretik ezzel zsarolni a másikat.

2016. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs értelme az egésznek. Ne húzzátok egymás idejét.
2016. nov. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg egy igen erősen bántalmazó kapcsolat. Lelki terrorban tart, nem is kicsit.

Ha mindenképp menteni akarod a dolgot, mondd el neki a problémáidat pontról pontra, ahogy ide is leírtad, és mondd el neki, hogy ezeken változtatni kell, különben nincs értelme a kapcsolatotoknak. Ha nem változtat, akkor tartsd be, amit mondtál, szakíts vele, és végleg. Nem kis akarat kell hozzá, de végig lehet vinni.

2016. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne pazarold ilyen csaj mellett tovább az életed, dobd ki! Pont ideje.


Azért viselkedik így veled, mert tudja, hogy megteheti, akkor sem szakítasz vele. Ő meg dobál téged kedve szerint, uralkodik rajtad, parancsolgat neked. El nem tudom képzelni, miért jó neked mellette!

Hidd el, hogy nem fogod nő nélkül leélni az életedet, és fogsz jobbat találni!

A fenyegetőzésnek és zsarolásnak ne dőlj be, nem fog csinálni magával semmit, csak téged akar befolyásolni! Kár volt két éve "visszafogadni", ha akkor erős vagy, ma már nyugtod lenne.

2016. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz öngyilkos, ha szakítasz vele- ha meg mégis, akkor az semmiképpen sem a te hibád.


Egyébként meg valahol őt is meg tudom érteni, én is most ideiglenesen egész nap itthon vagyok, egész nap egyedül (jó, van egy macskám, na most durr, azért neki sincs kedve mindig velem lenni), és kb úgy várom haza a párom, mint valami megváltót, mert szinte semmi más szociális kapcsolatom nincs a mindennapokban. Nagy erőfeszítésbe telik, hogy ne akarjak folyamatosan vele összebújva filmet nézni vagy csak beszélgetni a semmiről, hanem neki is hagyjak teret, mert ráadásul mi együtt is élünk, minden nap találkozunk, minden este ez a helyzet. Lehet, neki is ezért van az, hogy ha találkoztok, akkor folyton veled lenne. Nem egészséges, nálam sem az, de azért valahol megértem.


Azt viszont totál nem értem, hogy ha nem éltek egy háztartásban, akkor a hobbidtól, sporttól hogyan tud eltiltani, vitatkozni miatta. Még ha minden nap is találkoztok, azért feltételezem néha hazamész, nem alszatok együtt állandóan, olyankor tudsz foglalkozni amivel akarsz, még ha közben esetleg online tartjátok a kapcsolatot.


Az egészen biztos, hogy mindkettőtöknek és a kapcsolatnak is kifejezetten jót tenne, ha lenne a barátnődnek is élete. Találna ő is munkát (oké, hogy a családi helyzete miatt megengedheti, de azért az nem tart örökké, hogy folyton őt pesztrálják), vagy legalább csak egy hobbit, nem agyatlanul sorozatokat nézne egész nap, hanem valami hasznosabbal töltené ki az idejét (én nem nyilatkozom, én szakdolgozatot írok, a késleltetés minden létező módját aktívan használom, szóval nem vagyok mérvadó a kérdésben). Ha erre nem hajlandó, akkor nagyon ésszerű megoldás a szakítás- tényleg nem érdemes aggódnod, nem valószínű, hogy öngyilkos lenne, aki komolyan gondolja, az sosem fenyegetésként/érzemi zsarolásként adja elő (ha egyáltalán előadja, mert a legtöbben egyébként nem mondják, és úgy alapból mély depresszióban vannak, amit a barátnődről nem tudunk).

2016. nov. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Téged nem szeret a családod vagy mi? Nem gúnyból kérdezem, de nagggyon súlyos önértékelési gondokkal kell küzdeni ahhoz, hogy eltűrj egy ilyen zsarnokot. És nem, ez egyáltalán nem szeretetre méltó, akkor se ha szereti a kutyája. Jelzem egy kutya nem túl jó példa, mert ha eteted, akkor szeret téged...


Nagyon gyorsan hanyat homlok menekülj. Tiltsd le mindenhonnan, cserélj jelszavakat és többet szóba se állj vele.


Ezzel amúgy neki is segítesz, mert talán megtanulja, hogy nem kezelhet tárgyként embereket. Ne aggódj, nem lesz öngyilkos, az ilyen emberek a legkevésbé sem képesek kárt tenni magukban. Csak érzelmi zsarolás.


Persze az itteni emberek sosem fogadják meg a tanácsokat, akármilyen jó szándékból írjuk őket, szóval a második tanácsom csak annyi, hogy szenvedj addig, amíg be nem kattansz, elpattan az a bizonyos cérna, és talán szájba nem vágod a csajt, majd úgy lépsz le... Csak úgy stílusosan.


Mert ebből jobb nem lesz. Max a fenti kettő forgató könyv.

2016. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez egy bántalmazó kapcsolat, de legalábbis annak a kezdete. Ellenőrzés, kontrollálás, tiltás, elszigetelés, érzelmi zsarolás, manipuláció... A bántalmazó kapcsolat minden ismérve jelen van. Szerintem tudod a választ a kérdésedre.
2016. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor egyértelmű. Tényleg. :)
2016. nov. 18. 13:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Pszichológusra lenne szüksége, és ezt nem bántásból írom. Beszélj vele, próbáld rávenni, hogy keressen meg egy szakembert.

Másokkal is ilyen szeszélyesen viselkedik? Családja tudja, hogy ilyen? Velük milyen a kapcsolata? Ha valamelyik szülőjével bizalmas kapcsolata van, akkor a szülővel is érdemes lenne beszélned, hogy próbálják rávenni a pszichológusra.

Hogyha sikerül esetleg rávenni, akkor a te döntésed, hogy mellette maradsz, és támogatod a gyógyulásban, vagy pedg elhagyod, de ez így semmiképpen nem mehet tovább, ő nem kicsit rigolyás (ki nem az?), hanem beteg.

2016. nov. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az apukaja is ugyan igy viselkedik az anyukajaval, szoval ezt latja otthon. Nem fog elmenni szoval ja. Az anyukajanka meg mem tudom mondani, mert nem hinne nekem.
2016. nov. 18. 22:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!