Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem akarok szerelmes lenni....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok szerelmes lenni. Hogyan tudnám elfelejteni a szerelmem?

Figyelt kérdés
2 és fél éve húzódik egy érdekes kapcsolatnak mondható valami.Hosszú történet.A lényeg: megismerkedtem egy fiúval nem magyar.Az elején úgy éreztem kihasznál,így tovább álltam,de az iránta érzett bimbózó szerelem bennem maradt.5 hónap múlva összefutok vele egy edzőteremben és onnantól kezdve az életünk összefonódik.Nem vagyunk együtt,nincs közöttünk semmi.Szinte minden nap találkozunk azon a helyen, plusz még a diszkóban is.Próbálom kikerülni,de lassan már szinte mindenhol egymásba botlunk (könyvtár, netező,utca, kávézó munkaügyi központ stb stb).A sors :).Ez megy 2 és fél éve.10-szer utasítottam vissza a találkozó kérését,mert nem bízok benne.Sok minden történt és sikerült agyon bonyolítanunk az egész helyzetünket.Én már nem tudom tisztán látni,hogy mire megy ki a játék,annyit tudok elegem van.Elakarom felejteni,nem akarok érezni semmit iránta,sokat szenvedtem.Valamikor nem is gondolok rá,és hiába látom úgy érzem nem érzek semmit.Aztán egyik napról a másikra visszaesek a kórságba.Ez miatt új kapcsolatot sem tudok kezdeni,amíg ő van a szívemben.Kérdem én,hogy lehet elfelejteni valakit akibe szerelmes vagy?
2008. okt. 10. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha öreg leszel és elgondolkodsz az életed jó és rossz döntésein, soha nem azt fogod megbánni, amit tettél, hanem amit nem tettél meg.....


...biztos, hogy el akarod felejteni?

2008. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Egy szerelemből ki lehet lépni és "gyógyulni" is, de elfelejteni csak akkor szokta az ember, ha az tulajdonképpen nem is szerelem volt, hanem valamiféle hirtelen fellépő lángolás.

Nem kerülnöd kell a fiúval való találkozást, hanem szembenézni a vele kapcsolatos problémáddal, mégpedig úgy, hogy a srác véletlenül se fedezze fel többé az arcodon, gesztusaidon a zavart és a bizonytalanságodat. Mert az egy felszólítás az újabb "támadásra", hiszen a labilitásodat látva úgy fogja érezni, hogy érdemes újra és újra próbálkoznia.


Amennyiben valóban úgy érzed (nem pedig józan ésszel gondolod!), hogy a fiú érdemtelen a vonzalmadra (ebben a kérdésben csak a szív dönthet jól), akkor töröld ki őt a gondolataidból. Minden szabad percedben foglald el magadat valamiféle hasznos, pihentető,stb. tevékenységgel. Ahányszor csak az elmédbe villan a fiú arca, vagy szavai és gesztusai, akkor próbálj meg nem tépelődni ezek jelentésénn és jelentőségén, hanem gondolj azonnal valami másra. Mondjuk egy nagyon kedves barátodra, a tanulásra, vagy munkahelyi problémádra, ha már dolgozol, esetleg a szüleidre, testvéreidre, kirándulásra, bulira ... Mindegy mire, csak ne a srácra és ne engedd, hogy a gondolataid ismét felé terelődjenek.

Idő kell sajnos ahhoz, hogy végleg meggyógyuljon a lelked, legyél tehát kitartó és nagyon türelmes. :) Valami fontos dologgal azonban tisztában kell lenned: ezen a világon soha semmi nem történik véletlenül. Valószínűleg nem ez a srác lesz számodra az igazi, talán azért kapod a sorsodtól ezt a leckét, hogy valamit megtanulj belőle. Keresd meg a történetedben a lecke tanulságát, és szívleld meg.

2008. okt. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Csatlakozom az első válaszolóhoz.. Olyat akarsz elfelejteni amit még ki sem próbáltál... szerintem ne tedd. Persze, belebukhatsz, aztán szendvedsz mint a ló, de merj kockáztatni, erről szól az élet.
2008. okt. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Olyan mindegy mit csinálsz,úgyis elmúlik majd magától.Általában három évig tart a szerelem,úgyhogy már nincs sok hátra...
2008. okt. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nézz vele szembe, a szívedre hallgass.

Ha a végén buksz, hidd el nagyon könnyű lesz tovább állnod...

2008. okt. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél egy próbát, ha nem jön össze, nincs semmi baj, könnyebben fel fogsz állni és túllépni rajta. Ezen át kell esni, minél jobban tiltakozol, annál jobban a szíved fog győzni.
2008. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen minden választ és jó tanácsot.Nagyon építő jellegűek voltak.
2008. okt. 13. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!